bildirgec.org

hdr hakkında tüm yazılar

Istanbul’un Işıkları

chirkinordek | 01 November 2010 12:36

Kız Kulesi @ Istanbul
Kız Kulesi @ Istanbul

Istanbul’un işıkları,farklı bir teknik olan dri tekniği kullanılarak i̇stanbul’un güzelliklerini ortaya çıkartmak.

diye anlatıyor, hakan çamoğlu bu proje için hazırladığı sitede..

Eğer canınız biraz Istanbul‘u gezmek istediyse, uzun zamandır aklınızda ama bir türlü vakit bulamayıp Istanbul’a gidemediyseniz, Istanbul’un güzelliklerini görmeden önce fikir sahibi olmak istiyorsanız ve birçok bunun gibi birçok ‘Istanbul’ konulu aklınızdan birşeyler geçiyorsanız, bu siteye bakmadan geçmemenizi öneririm.

hdr fotoğraflarda portre

chirkinordek | 28 October 2010 16:16

hdr fotoğraflar geçtiğimiz 2 yıldan beri gerçekten çok yaygın. Özellikle çok fazla netlik, gerçekçilik kattığı için fotoğrafçıların genel olarak kullandığı metodlardan biri diyebiliriz.

benim sormak istediğim:

hdr bir portre
hdr bir portre

bu fotoğraf gibi fotoğraflar sadece hdr metodunun kullanılmasıyla mı oluşturulmuş, yoksa farklı metodlarda barındırıyor mu? sadece böyle bir portre oluşturmak için bildiğiniz, linkini verebileceğiniz bir hdr tutorial’ı var mıdır acaba?

35 etkiliyeci hdr fotoğraf

| 28 December 2009 17:40

hdr(high dynamic range) teknolojisi fotoğraf çekim teknikleri içinde son yılların en popüler olanı. mutlaka internette gezinirken hdr fotoğraflara rastlamışınızdır. ben yine kısaca bahsedeyim: hdr fotoğraf oluşturabilmemiz için en az 3 farklı pozlama değeriyle fotoğrafımızı çekiyor ve photomatix, photoshop… gibi programlarla hdr fotoğrafımız elde ediyoruz. eğer bu açıklama sizi tatmin etmediyse: 1 2
hdr konusunu da anladığımıza göre webdesingledger‘ın derlediği tabir yerindeyse ağzınızı açık bırakacak, fotoğraf merak salmanıza sebep olacak fotoğraflar.

20 Mükemmel HDR Portre Örneği

Gwain | 08 July 2009 16:01

High Dynamic Range (HDR) resimler fotoğrafçılığınızı bir adım öteye taşımanıza yardımcı olabilir.

Buna rağmen etkili HDR resimlerin yaratım süreci, Photoshop’un sahte HDR teknikleri ve bunlara benzer efektlere rağmen, ustalık isteyen bir konudur.

HDR portre yaratımı ise daha ayrıntılı bir konudur, çünkü insan uzuvları HDR fotoğraflarda tekniğin sınırlarını zorlayıcı bir yapıya sahiptir.

Aşağıda birbirinden profesyonelce ortaya çıkartılmış, etkileyici 20 adet HDR portre derlenmiştir.

Kaynak : webdesignerdepot

Portre Fotoğrafçılığı Hakkında

fistikfistik | 20 May 2009 12:39

Merhaba,
Benim çektiğim portre fotoğraflarını efektlerle zenginleştirmek üzerine bir sorum olacak. Genelde siyah beyaz olmak üzere fotoğraflar çekiyorum. Bu fotoğraflara kuvvetli kontrastla HDR tarzında efektler yapmak istiyorum.
Mümkünse videolu, değilsede öğretici dersler bulabileceğim kaynak verebilirseniz makbule geçer.
Çok teşekkürler…

sony hdr-tg5v{tg7ve}

schizophrenia13 | 02 April 2009 12:13

sony hdr-tg5v{tg7ve}
sony hdr-tg5v{tg7ve}

japonya’da 20 nisanda piyasaya sürülecek hdr-tg5v ya da avrupadaki adıyla tg7ve, 6 saat full hd kayıt yapmaya yeten 16gb dahili hafızaya sahip. toplam ağırlığı 230gr olan kameranın boyutları ise 30x117x62mm. gps, 2.7″ lcd, 4 milyon piksel boyutlu fotoğraf çekebilen kameranın özelliklerinden bazıları.

sony hdr-tg5v{tg7ve}
sony hdr-tg5v{tg7ve}

15 Otantik Fotoğraf Efekti

AlperBlog | 09 March 2009 12:00

Şüphesiz, Photoshop’un tasarımcılar için sunmuş olduğu birçok nimet var. Bu nimetleri kullanmakta tabii ki biz tasarımcılara düşüyor. Herkes profesyonellik adına birşeyler tasarlarken bizler niçin yerimizde oturalım? İşte sizi Photosop’ta profesyonelleştirecek 15 hakiki efekt.

İğne Deliği Fotoğrafçılık – Biraz sepya, biraz blur efektiyle fotoğraflarınızı iğne deliğinden bakılıyormuşçasına değiştirin.

Çapraz İşlem – Renkleri karıştırın, film afişlerinden bir farkı kalmasın.

Sokak Fotoğrafçılığı – Tertemiz bir yüzü, dramatik bir hale nasıl getirebilirsiniz?

sokak ve dalga konulu göz alıcı hdr fotoğraflar (70+)

xerre | 04 March 2009 13:28

son zamanlarda, HDR (high dynamic range), çok sevilen ve ilgi duyulan fotoğraf çekim tekniklerinden biri olmuştur. bunun altında yatan başlıca neden ise bu çekim tekniğinin, daha kaliteli ve hayranlık uyandıran fotoğrafların elde edilebilmesine olanak sağlamasıdır. hdr fotoğrafçılığınında temel amaç, fotoğrafta bulunan çok koyu ve çok açık yerler arasında denge oluşturmaktır. bunun için yapılan en basit haiyle anlatmak gerekirse, seçilen kare, 3 ten az olmayacak sayıda farklı değerlerde ayrı ayrı pozlanır ve ardından hdr işleyebilen program yardımı ile birleştirilir.
bu bildiride, işte bu hdr çekim tekniği kullanılarak elde edilen sokak ve dalga konulu 70+ muhteşem (hdr) fotoğraf örneğine yer vereceğiz.

sony hdr-xr520v

schizophrenia13 | 11 January 2009 11:16

sony hdr-xr520v
sony hdr-xr520v

gps sayesinde görüntülerin nerede kayıt edildiği bilgisini ekleyebilen hdr-xr520v, exmor r cmos algılayıcısıyla full hd video kaydederken 12 milyon piksel fotoğraf da çekebiliyor.
bionz işlemci kullanan kameranın 240gb dahili hdd’ini istenirse memory stick ile desteklemek mümkün.