bildirgec.org

hdd hakkında tüm yazılar

Harddisc ‘im doldu ne önerirsiniz

hozer33 | 31 May 2011 11:12

Arkadaşlar Masaüstümün HDD doldu aklımda 3 seçenek var bunları sizinle paylaşmak istiyorum karar vermemde yardımcı olursanız sevinirim

1: Harici HDD
2: Dahili HDD
3: DVD R-W alıp bilğilerimi kaydetmek sonrada hdd yi boşaltmak

fikirlerinizi nedenleri ile birlikte açıklarsanız sevinirim

SSD versus HDD

oGuZz Z | 22 April 2011 19:02

Bir çoğunuzun da bildiği gibi SSD (Katı durum Disk)leri HDD ye mükemmel bir alternatif teoride 2 katına kadar hız artışı, 2 katına kadar güç tüketimini azalttığından bahsediliyor fakat yapısı ile hdd’ler den çok daha pahalı.. farklı markalarda 120GB bir ssd’yi 300-350 Dolar arası bir fiyatta bulmanız mümkün fiyat farkı bu kadar fazla olunca doğal olarak kullanımı yaygın değil fakat biz yinede bazı firmaların yaptığı test değerlerine bir bakalım …

SSD(SolidStateDrive)
SSD(SolidStateDrive)

Bir firmanın birbiri ile tamamen aynı özelliklerde 2 laptopun birine ssd diğerine hdd takarak yaptığı testin sonuçları…

HDD Regenerator ile Bad Sektörlerden Kurtulun

einstain | 13 April 2011 17:00

HDD Regenerator ile diskinizde tespit ettiğiniz Bad sektörleri tamir edebilirsiniz. Hatta hard diskiniz bu nedenle windows ve benzer işletim sistemlerini boot edemiyorsa mutlaka denemeniz gereken bir program. Program HDD üzerinde manyetik bozunmalar nedeni ile oluşan BAD sektörleri tamir edebiliyor. Fiziksel olarak oluşmuş sektör bozulmalarına ise %60 oranında çözüm üretebiliyor. Mevcut datalarınızıda koruyor.

Öncelikle program hakkındaki bir tecrübemi sizer ile paylaşmak isterim. 2004 yılında 15 gb IDE 2.5″ Hard diskimde bulunan BAD sektörler nedeni ile diskimdeki datalarıma ve işletim sistemine ulaşamıyordum. Uzun süren araştırmalarım sonucunda HDD Regenerator ile tanıştım. Programın yaptığı tarama ve tamir işleminden sonra Boot bile etmeyen diskim üzerindeki tüm BAD sektörlü alanları düzeltmişti. Verilerimin ve işletim sistemimin tamamında ulaşabilmiştim.

300 Metreden USB..

Beacool | 28 February 2011 19:41

300 Metreden USB..

Devolo dLAN 200 AV USB extender bu, bu, nedir bu?
Bu, bu, nedir bu?

Yakında marketten aldığımız çikletin bile usb girişi olursa şaşırmayacağım. Günümüzde neredeyse her şey usb bağlantı veri yolu ile geliyor. Bir video kameradan telefona, hafıza kartından görüntü birimlerine ve yazıcılara kadar her şey usb. Ama usb ler bu kadar ürüne sahipken halen (bence) önemli bir sorunla karşı karşıyalar. Kablolarının kısalığı…

Düşünün bir ev arkadaşınızla ortak kullandığınız bir yazıcı ya da harici sabit diskiniz var ve kablosuz bir çözüm için yatırabileceğiniz ekstra paranız ya da kablosuz çözüm için imkânınız yok. Belki de çok daha farklı bir açıdan düşünürsek (doğrudur) sağlığınız açısından kablosuz çözümleri kullanmıyorsunuz. Bu durumda ortak kullanılan ürünlerin paylaşımı ciddi bir sorun teşkil edecektir…

Toplama Bilgisayar Sistem Önerileri

Pcvolki | 08 February 2011 09:46

2011 Toplama bilgisayar sistem önerileri. Sizlere Bilgisayar teknik servis elemanı olarak çeşitli donanım ve teknoloji sitelerinden ince eleyip sık dokuyarak derlediğim almayı düşündüğüm ama ekonomik nedenler dolayısı ile alamadığım Toplama Masaüstü Bilgisayar Sistem önerimi en ucuz fiyata bulduğum, ürünleri alabileceğiniz güvenilir ve kaliteli yerleri belirterek sunacağım.

Bilgisayar toplamak bir sanattır ama her önüne gelen parçayı toplamak değil.
Bilgisayar toplamak bir sanattır ama her önüne gelen parçayı toplamak değil.

Hitachi’den dünyanın en ince harici harddiski

dextarus | 08 November 2010 17:16

Hitachiharici disklerin boyutlarından sıkılmış olacak ki dünyanın en ince 2.5 inç harici harddiskini çıkarttı.

g-drive slim adındaki bu alet 128.6x82x9.9mm boyutlarında ve alimunyum kaplı. İçerisinde normalden daha ince olan 7mm lik Travelstar z5k320 harddiskini kullanıyor. Alet Mac’ler için formatlanmış halde gelmesine rağmen, Windows makineler için de kolayca format edilebiliyor.
320 GB’lık bu ince alet sadece Apple mağazasında 99.99$ satılmakta.

AVADirect’den yeni oyun laptopu X7200

sCoRPionTR | 27 September 2010 11:06

AVADirect kullanıcıların isteğine göre toplama bilgisayarlar üreten Amerika’lı bir bilgisayar firması. Firmanın özellikle üzerinde durduğu sistemler ise oyun sistemleri. AVADirect X7200 Gaming Notebook’da bu aileye yeni dahil olan bir laptop. Ürün SLI gibi iyi donanımı ile dikkat çekiyor.

LaCie Wireless Space NAS ve WLAN Router bir arada

sCoRPionTR | 20 September 2010 18:01

LaCie depolama ürünleri üreten firmalardan biri fakat diğer firmalardan kullandığı malzemeler, tasarımları ve ürünlerinin özellikleri ile ayrılıyor. LaCie bu sefer de NAS ve NAS ve WLAN Router’ın bir arada olduğu bir ürün yapmış.

Samsung S2 Portable 3.0 External HDD

Lorilleux | 01 September 2010 16:36

Gelişen USB bağlantı teknolojisinin son noktası olan USB 3.0 giderek yaygınlaşıyor. Yeni çıkan hard disk ve USB belleklerin neredeyse tamamı USB 3.0 destekleyen teknolojilere sahipler. Samsung da popüler dard disk serisi Samsung S2 Portable‘ı son teknolojiye adapte etti.

Samsung S2 Portable 3.0 External HDD, USB 2.0 versiyonunun 480 Mbps hızına karşılık 5 Gbps veri transfer hızıyla çok daha gelişmiş bir alet olduğunu gösteriyor. Dynamic Balancing teknolojisi cihazın titreşimini azaltırken SilentSeek ve NoiseGuard teknolojileri sessizliğin sebebi oluyor.7200rpm dönüş hızına sahip hard disk 6 renk seçeneğiyle önümüzdeki aylarda belirlenen ülkelerde satılmaya başlanacak. Kapasite olarak ise 320 ve 640 GBlık iki versiyon şeklinde satılacak.