bildirgec.org

güneş gözlüğü hakkında tüm yazılar

Sadece Güneşi Engelleyen Güneş Gözlüğü!

Kreston | 29 November 2010 11:28

Elektronik devresi sayesinde sadece güneşi engelleyen sistem
Elektronik devresi sayesinde sadece güneşi engelleyen sistem

Güneş gözlükleri, bugüne kadar üretilmiş en “cool” icatlardan biri. Şimdi bu icat bir adım daha ileriye giderek daha “cool” bir hale gelmiş.

3D Calvin Klein ile moda oturma odanızda!

Beacool | 08 November 2010 09:42

Bu haberi görenler biraz şaşırabilirler. Ama okuduklarınız gerçek. Ünlü firma Calvin Klein tvleriniz için moda yaratmaya geliyor. Hem de tüm şıklığıyla beraber!

Üç boyutlu gözlüklerin çirkinliği konusunda hemfikiriz sanırım. Son zamanlarda biraz olsun toplamış olsalar da yine de bakıldığında pek hoş duran bir görünüşleri yok. Bu eksiği misyon edinen Calvin Klein bu boşluğu kapatacak 3B gözlük üretimine başlamış. Aslında çok da şaşırmamak gerek. Çünkü bu marka teknolojiyi mümkün olduğu derecelerde kullanan bir isim. Daha önce de teknoloji severlere hitap edecek birkaç ürün tasarlamışlığı vardı.

Calvin Klein 3D
Calvin Klein 3D

Güneş gözlüğü şeklinde kamera

sCoRPionTR | 09 September 2010 18:25

Yaz yavaş yavaş bitiyor ve güneş gözlüklerini kaldırma zamanı geliyor. Tab,i Immortal Video Güneş gözlükleri hariç. Normal bir güneş gözlüğü gibi görünen ürünün özelliği ise üzerinde bir kamera olması.

Calvin Klein USB Güneş Gözlüğü

diler | 15 August 2010 15:11

Calvin Klein
Calvin Klein

Calvin Klein’den 4GB Güneş Gözlüğü 🙂 Yanlış okumadınız, ilk bakışta diğer güneş gözlüklerinden farkı yokmuş gibi dursa da gözlüğün sapında bulunan özel bir mekanizma yardımı ile USB bellek bölümü ortaya çıkıyor. Gözlüğün sağ sapına entegre edilmiş USB belleğin 4 GB kapasitesi var. Tasarımla bütünleştiği için algılanması zor olan bu özel bölüm bir yandan gözlerini korurken bir yandan da yanında USB bellek taşımak isteyenlere hitap ediyor. Oldukça şık bir dizayna sahip bu güneş gözlükleri zararlı UV ışınlarına karşı bir yandan gözleri korurken bir yandan da yanınızda olmasını istediğiniz dosyalarınıza gözünüz gibi bakmanızı sağlıyor 🙂
Kaynak

Bluetooth Güneş Gözlüğü

mecburkalanlar | 01 November 2009 16:09

Araç kullanırken birçok kişi güneş gözünü almasın diye güneş gözlüğü kullanır. İşte bu zamazing de buradan yola çıkarak güneş gözlüğü ve bluetooth kulaklığı birleştirmiş. Ve ortaya bluetooth gözlük çıkmış.

Ürün bizlere 3.5 saat konuşma süresi vaad ediyor. 100$’a satılan ürünü şuradan inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

Tereddüt

pilli pati | 28 October 2009 10:12

Kaleden aşağı doğru salına salına iniyoruz. Yol, parke taşlı ve biraz eğimli. Fenerin yanından geçerken denizden yansıyan güneş ışınları gözümüzü alıyor. Güneş gözlüklerimi saçlarımdan kurtarıp takmaya çalışırken yazdan artmış bir günün tatlı esintisi altında böyle bir manzarayı izlemek bir anda ruhumu bir tür serbest kalma isteği ile dolduruyor… Sırtımda bir anda kanatlar çıksa, havalanıp uçsam, ne güzel olur!

Fazlasıyla şaşırmış ve gecikmişliğinde, etraftaki ağacı, börtü böceği de şaşırtmış yaz artığı bir günden bahsediyorum size. Arlanmazcasına bizim de kanımıza giriyor. Birden arkadaşım “Buralarda yatır varmış, gidip yerini bulalım” diyor. Yol üzerindeki satıcılara başka işimiz yokmuş gibi, en önemli işimiz buymuş gibi, mütemadiyen yatır soruyoruz. Neredeyse her tezgaha. Hepsi satacakları tülbent ve dağ otlarının derdinde. “Daha aşağıda” diyorlar da hiçbirisi tam yerini söylemiyor, ne hikmetse. Aslına bakılırsa üzerimdeki kıyafet gereği yatırı ziyaret edemeyeceğim. Belki uzakta durup onu beklerken, etrafın nefesini tutmuş, sadece kuşlara meydanı bırakmış halinin fotoğraflarını çekebilirim. Tepeden aşağı yol aldıkça artık adımlarımız zorlanmıyor fazla, alışıyoruz eğime ya da eğim de azalıyor belki. Muhteremin ebedi istirahatgahına yaklaştıkça kuş sesleri oldukça nadir çalınıyor kulağa. Bodur ahlatlar beliriyor etrafta. Hala meyve olgunlaştırma peşinde hepsi. Yabani ve pembe renkli çiçekler çıkmış kayaların arasından, bizi izliyorlar. Sarı çiçekler de var. “Mezarlık çiçeği” de denir bunlara. Toprağa çok sıkı tutunan soğanlı kökleri vardır. Burası çok sessiz bir yer. Eski bir mezarlığın içinden mi geçiyoruz? Bana mı öyle geliyor? Ürperiyorum birden. Yakında bir bedesten görüyorum. Yıkıntılarının arasından eğik eski taşlar farkediliyor. Hislerimde yanılmamışım. Hoşlanmıyorum bu sessizlikten, soğuk bir yalnızlık çökmüş etrafa. Ağaçların arasından gördüğüm deniz manzarası İstanbul’daki ada manzarasını hatırlatıyor. Siliyorum çabukça hafızamdan. Uzak bir sahil kasabasındayım ama hafızamdan sildiklerim yerine aniden uzakta başka bir sahil kasabası beliriyor. Burada her yan portakal kokuyor da arada sanki aklıma gelen görüntü yüzünden baskın çıkan yasemin kokuları da dolanıyor. İnsan sırf bir anı yüzünden bir kokuyu anımsayabilir mi? Tereddüt ediyorum ama inatçı tarafım “Yürü” diyor. Attığım adımların tersi istikamete dönüp bir iki adım gittiğimde, dikkatli bakınca görüyorum. Sağımda, eski bir bahçe çitinden sıkılmış da bir de o çitin yanındaki ağaca tutunmuş. Sarılmış da sarılmış ona. Orada idame ettiriyor yaşamını. Kokusuyla bu çevreden kırk yılda bir geçecek kim varsa, mevsim bu zamanlar, sarıp sarmalıyor bulabildiği herkesi.

Sadece bir güneş gözlüğü diyebilir misiniz?

yokumdiyor | 21 July 2009 12:03

İlk bakışta sadece bir güneş gözlüğü.. Calvin Klein marka bu gözlüğün sağ sapına 4 GB kapasiteli gayet şık bir usb depolama ayğıtı yerleştirilmiş. Aynı anda hem gözlerinizi korurken hem de yanınızda önemli verilerinizi bulundurabileceksiniz. Ekim ayında 199 dolar fiyatla satışa süreleceği açıklandı.

daha fazlası için..

Gizli Kameralı Güneş Gözlüğü

hoodly | 24 June 2009 17:29

Gizli bir göreve mi çıkacaksanız bu güneş gözlüğü tam size göre. Nedeni ise üzerinde bulunan gizli kamerası. Tek tuşla kayıt yapma özelliği mevcut olan bu kamera sayesinde istediğiniz mekanda fark edilmeden görüntü kaydetme imkanınız var.

Gizli Kameralı Güneş Gözlüğü
Gizli Kameralı Güneş Gözlüğü

1.3 megapiksel olan kamera 640 x 480 çözünürlükte görüntüler elde etme imkanı veriyor ve USB üzerinde şarj edilebiliyor. İçinde 8gb kaydetme hafızası mevcut ve dışardan da 4gb büyüklüğüne kadar microSD kart takabiliyorsunuz. Tam ortada yer alan kamera ile sizin görüş açınızla aynı özellikte görüntüleri kaydedebilirsiniz.

Güneş gözlükleri güneş kremleri yaz malzemeleri

NLPMaster | 04 June 2009 13:09

Yaz ayları geliyor… Tatilin ayak sesleri duyuluyor. Anlaya, manavgat, side, alanya, yurt içi, yurt dışı tatile nereye giderseniz gidin 2 konu ilginizi çekebilir.
güneş gözlükleri fiyatları, markaları ve kampanyaları ile ilgi odağı olmaya başladı.
her yıl olduğu gibi bu yıl da güneş gözlüklerinin sağlığa faydası ve zararı tartışılır sanırım.
Kazanıyoruz net te güneş gözlükleri incelemesi yapılmış. Buradan bakabilirsiniz:
Güneş gözlükleri

Güneş gözlükleri incelenir de güneş kremleri es geçilir mi onu da incelemişler.
Güneş kremi ne işe yarar, güneş kremi nasıl kullanılır, hangi güneş kremini kullanmalıyım, güneş kreminin yararları nelerdir, güneş kremi markaları nelerdir, ilgilenenler de buraya bakabilir:
Güneş kremi

Ray-Ban Sanal Ayna

Bengi Abla | 12 December 2008 09:06

Ray-Ban dükkan dükkan gezip , tek tek gözlük denemek zorunda kalan karar vermekte zorlananlara güzel bir yeniliği var. Web Cam yardımı ile başınızı sağa sola çevirerek farklı açıladan gözlüğün yüzünüzdeki duruşunu görebiliyorsunuz.

Ray-Ban meraklılarına yada biraz eğlence arayanlara duyurulur 🙂