bildirgec.org

gsm hakkında tüm yazılar

KT, Akıllı Telefonu TAKE Janus’u Tanıttı

kerimsarigul | 06 June 2011 08:31

TAKE Janus (KM-S200) - Akıllı Telefon
TAKE Janus (KM-S200) – Akıllı Telefon

KT firması çift çekirdekli (1.5 GHz) telefonunu Pantech’i tanıtalı üzerinden iki hafta geçmeden göz alıcı yeni akıllı telefonu TAKE Janus’u (KM-S200) tanıttı.

HTC’nin Facebook’u çıktı!

Beacool | 21 February 2011 09:21

HTC nin Facebook u çıktı!

HTC Facebook Telefonları
HTC Facebook Telefonları

Sosyal paylaşım siteleri internetin var olmasından beri varlar. Hatta var olmadan da vardılar. Ama bugüne kadar hiçbiri bir sitenin başarabildiğini başaramadı. Evet, facebook’tan bahsediyorum. Başlığa bakmışsanız zaten içerik hakkında da bir bilginiz vardır.
Htc bu aralar kanımca satışlarda geri kalmış olmalı ki değişik şekillerde kendini gündeme getirmeye uğraşıyor. Bunun en canlı örneğinin başındaysa yeni telefonları HTC ChaCha (?!) ve HTC Salsa geliyor. Bu iki modeli diğer telefonlardan ayıran fark ise onların birer “facebook telefonu” olmaları.

Samsung Galaxy Tab fiyatı Türkiyede kaç para?

NLPMaster | 27 November 2010 14:51

Galaxy Tab Cep Telefonu ve el bilgisayarı olarak nitelenebilir sanırım...
Galaxy Tab Cep Telefonu ve el bilgisayarı olarak nitelenebilir sanırım…

Apple ipadin pabucunu dama atabilecek telefon olarak tanımlanan Samsung Galaxy Tab Türkiyede şatışa sunuldu.

Samsung Galaxy Tab Türkiye satış fiyatı belli oldu. Hürriyet’te yer alan habere göre Turkcell ile olarak satışa sunulacak olan Samsung Galaxi Tab fiyatı kontratsız 1699 TL.

Turkcell Samsung Galaxy Tab kampanya fiyatıkontratlı olarak sanırız daha uygun olacaktır. Ucuz Samsung Galaxi Tab almak isteyenler sanırız ki kontratlı ürün tercih edebileceklerdir.
Galaxy tab sitesi
Samsung Galaxy Tab fotoğrafları burad
Samsung Galaxi tab videosu burada

Android’li masa telefonu

sCoRPionTR | 14 September 2010 16:08

Android işletim sistemi hızla yayılmaya devam ediyor. Android şimdi de klasik masa telefonlarına girmeye başladı. Rockchip Android işletim sistemini kullanan bir masa telefonu tanıttı.

HTC’den CDMA / GSM cep bilgisayarı

sCoRPionTR | 07 September 2010 13:03

HTC EVO 4G CDMA bir telefon olarak üretildiği için halen ülkemizde ve dünyanın birçok ülkesinde kullanılamıyor. Telefon üreticileri genelde telefonlarını üretirken hem CDMA modelini hem de GSM modelini çıkartıyor. HTC ise henüz ismi açıklanmayan telefonunda bunu bir adım daha ileri götürmüş. CDMA ve GSM’i tek bir telefonda birleştirmiş.

Türkiye’de mobil ödeme

Tcpip | 28 June 2010 17:26

İnternet üzerinden ödeme almak biz webmasterlar için çoğu zaman sıkıntı verici bir iş olmuştur. Güvenlik nedeni ile ziyaretcilerin çoğu kredi kartı bilgilerini paylaşmak istememektedir. Web üzerinden kredi kartı ile ödeme almanın alternatifleri herzaman bir arayış olmuştur.

Fakat artık mobil ödeme var.

mobil ödeme
mobil ödeme

Nedir mobil ödeme
Gsm operatörlerinin ve bazı teknoloji firmalarının geliştirdiği cep telefonunuzdan sizin onayınıza sunulduktan sonra ödeme yapmanızı sağlayan güvenli bir ödeme sistemidir.

Adım adım anlatacak olursak
1- müşteri sitenize girer
2- ürünü beğenir ve ödeme tuşuna basar
3- ödeme sayfasına geldiğinde cep telefonu numarasını girer

Suskun Androidler dile geldi!

Beacool | 30 May 2010 10:36

Yok yok buda gereksiz konsept haberlerinden değil...
Yok yok buda gereksiz konsept haberlerinden değil…

Android işletim sistemini ne denli gelecek vadeden bir işletim sistemi olarak gördüğümü yazılarımı takip edenler hatırlayacaklardır. Gün geçtikçe rakipleriyle arasına fersah fersah daha çok fark atan bu sistem gün geçmiyor ki yüz güldüren yeni haberlerle karşımıza çıkmasın.

Gerek rakiplerine oranla daha hesaplı olması gerek bedava olan yazılımları gerekse açık kodu ile edindiği kuvvetli destekle sarsılmaz bir yapı kuran Android yeni yeni gelişen aksesuar yelpazesi ile de daha da kuvvetleniyor.