bildirgec.org

grafik hakkında tüm yazılar

ilham kaynağı 16 data grafiği ve posteri

0770 | 12 October 2011 18:11

grafikler, bilgiyi görsele çevirerek daha iyi anlamamızı ve yorumlamamızı ve hatta şaşırmamızı sağlar.. aşağıda tasarımcılar için ilham kaynağı olabilecek 16 grafik çalışması var. içerik olarak da, tasarım olarak da bakılmadan geçilmeyecek türden.. örneklerin en altında bir çok ilginç tasarımın yer aldığı siteler var, onları atlamayın..

1. Sosyal pazarlama pusulası (social marketing compass)

2. mısırlı grafik, değişik bir tasarım olmuş. linki çalışmıyor, buradaki görüntü ile idare etmeye çalışın..

3. çiçek grafiği : çiçeğin her yaprağında ayrı bir tema ve bu temayla ilgili siteler yer alıyor.

JAVA ile Yönetilebilir Grafik Nesneleri Oluşturma – Bölüm 1

gorenbayan | 03 July 2011 11:04

Hem masaüstü hem de web tabanlı uygulamalar geliştirirken, zaman zaman eldeki verilerin görselleştirilmesi yani resim olarak ifade edilmesi ve bu resimler üzerinden de düzenlenebilir olması ihtiyacı ile karşılaşılır. Bu yazıda JAVA bileşenleri ve Graphics sınıfı kullanarak etkileşimli veri görselleştirme konusuna bir giriş yapacağız. Başlangıç olarak basit çizim nesnelerinin yerleştirilebildiği ve bu nesnelerin klavye ve fare aracılığıyla yönetilebildiği bir ekran tasarlayalım.

Öncelikli olarak bu tip uygulamalarda etkileşim için daha sonra rahatça eklemeler yapabilmek için mümkün olduğunca genel bir çerçeve çizerek sınıfları genişletilebilir hazırlamamızda fayda var. Tüm çizim nesnelerini ifade edebilecek bir ata (parent) sınıf yazarak başlayalım.

stephane massa-bidal – İronik tasarımlar

serhatgokhan | 07 June 2011 11:59

Fransız grafik sanatçısı ve illüstratör Stephane Massa-Bidal’ın yaptığı tasarımlar gerçekten bakmaya değer, eğlenceli ve emek harcanmış çalışmalar. Sanatçının hazırladığı illüstrasyon tasarımların büyük bölümünü konu olarak kelime oyunları ve modern dünyadaki ironiler teşkil ediyor…

stephane massa-bidal
stephane massa-bidal

Vektörel Kelebek Resimleri

kerimsarigul | 02 May 2011 16:13

Vektörel Kelebek Resimleri
Daha önce sizlere Vektörel çiçek desenleribağlantılarını vermiştim. Bu sefer sizlere vektörel formatta hazırlanmış çiçeklerle, yapraklarla bezenmiş kelebek resimleri bağlantılarını vereceğim.

Vektörel Kelebek Grafikleri
Vektörel Kelebek Grafikleri

Ücretsiz vektörel (.cdr, .wmf, .ai, .eps…) Grafik Sunan Bazı Siteler

kerimsarigul | 28 April 2011 16:43

Bu yazımızda vektorel çalışmalar yapan herkesin ihtiyaç duyabileceği farklı kategorilerdeki bir çok ücretsiz dosyanın yer aldığı faydalı siteleri ele alacağız.

1. Myclipart Sitesi

Sitedeki vektörel dosyalar kategoriler halinde sunulmaktadır. Dosyalar .wmf formatında sunulmaktadır. İndirip sitediğinzi vektör programı ile kullanabilirsiniz… Kategori isimleri Rusça olduğu için burada kategoiler halinde listesini de vereyim.

Ücretsiz 40 PSD Web Template

ANDER | 15 February 2011 14:24

İyi bir photoshop kullanıcısı değilseniz ve web arayüz tasarımı yapmak istiyorsanız, kaliteli psd temalara her zaman ihtiyaçınız vardır. Tabii sadece orta dereceli photoshop kullanıcıları için geçerli bir durum değil bu. Can sıkıntısından kodlamaya dökmek istediğiniz tema arıyorsanız bu temalara her zaman sizinde ihtiyaçınız var.
Hongkiat bu ihtiyaca karşılık olarak 40 adet kaliteli psd web tasarım temalarını ücretsiz olarak derledi.
Bazı psd temalar ;

Tasarımda En Uç Noktayı Yaşayan 2 site

ANDER | 14 February 2011 16:36

Günümüzde Adobe’nin büyük atılımlarıyla web tasarımda büyük atılımlar ve tasarım aşamasında büyük modernleşmeler yer almaya başladı. Öyle ki 2009, 2010 web tasarım trendlerinde kült tasarımlardan uzak duruldu. Olağan karşılamak gerekirse en uç tasarımın bile bir sınırı var; başkası daha iyisini yapana kadar tabii ki …
İşte web tasarım dünyasında son derece estetik, tasarımın en uç noktasını yaşayan (bana göre) 2 site…

Ücretsiz Xml-Flash Galeri

ANDER | 10 February 2011 16:06

ücretsiz olarak edinebileceğiniz son derece kullanışlı, kategori sistemli, ilgi çekici xml-flash fotoğraf galerisi…

Demosu için buraya
Ücretsiz indirmek için de buraya tıklamanız yeterli.