bildirgec.org

gmail hakkında tüm yazılar

Gmail’de Kendi Arkaplan Resminizi Kullanın

electrinick | 02 May 2011 14:52

Gmail yaygın olarak kullandığımız e-mail servislerinden biri.eğer gmail i yoğun bir şekilde kullanıyorsanız bu servise her bağlandığınızda her gün aynı arkaplan resmini görmekten sıkılmış olabilir ya da kendi belirlediğiniz arkaplan resmini kullanmak isteyebilirsiniz.Şimdi adım adım herhangi bir add-ons kullanmadan arkaplan resmimizi nasıl değiştirebiliriz onu paylaşacağım:

  • her zamanki gibi gmail hesabımıza giriş yapıyoruz.
  • ayarlar kısmına gelerek themes menusünü seçiyoruz.
  • burada gmail tarafından oluşturulmuş çok sayıda tema mevcut.siz bunları kullanmak istemiyorsanız en alt kısımda “Create your own theme” linkine tıklıyorsunuz.

Eklenti: “Boomerang for Gmail”

JaAaa | 28 January 2011 10:08

E-posta günümüz internet çağının vazgeçilmezi olmuştur. Günlük iletişimde de yeri hayli bir fazladır. Böyle olunca da bu alanda da yeniliklerden söz etmemek olmaz..

e-posta yazım kuralları

MollaFettah | 25 January 2011 18:17

e-posta ya da İngilizcesi ile e-mail, Türkçe’de elektronik ileti anlamına gelir. TDK da e-mail’e karşılık “elmek” sözcüğünü önermiştir, fakat pek rağbet görmemiştir. İnternet vasıtasıyla gönderilen e-postalara yazı, resim ve çoklu ortam ekleyip hızlı bir şekilde alıcıya ulaştırabiliyoruz. E-posta hizmetini ücretsiz ve kaliteli veren birçok yer mevcut.

gmail
gmail

Facebook’tan Görüntülü Sohbet

angelsdemos | 01 December 2010 09:29

Facebook‘un kullanıcılarına sunduğu anlık sohbet uygulaması, Facebook’un popüleritesinin artması ile birlikte oldukça rağbet görüyor. Peki ama bu kadar popülerleşen bir sohbet uygulaması yakında görüntülü ve sesli chat uygulaması da sunabilir mi?

Facebook’ta uygulama geliştiricisi olan Tal Ater, bu sorunun yanıtının “evet” olduğunu düşünüyor. Yakında Facebook üzerinden görüntülü ve sesli sohbet şansına sahip olacağız. Ater’in, Facebook’un altyapısındaki kodları incelerken rastladığı VideoChat nesnesi ise bunun en önemli kanıtı.

Bu proje hakkında henüz Facebook’tan resmi bir açıklama gelmemesine rağmen diğer uzmanlara göre de Facebook’tan görüntülü ve sesli sohbet oldukça olası ve uzak bir zaman diliminde görülmüyor. VideoChat nesnesi Skype ve Skype ID ile iliştirilmiş durumda. Bu nesne sayesinde Internet Explorer ile ActiveX sayesinde görüntülü ve sesli sohbet imkanı doğabilir. Veya Skype SDK üzerinden tüm tarayıcılarda bu uygulama çalıştırılabilir.

Firefox’un RockMelt’e cevabı fazla gecikmedi

dextarus | 12 November 2010 14:43

natscape’in geliştiricilerinden marc andreessen’in desteklediği, tim howes ve eric vishria tarafından geliştirilen yeni web tarayıcısı rockmelthenüz indirilmeye hazır olmamasına rağmen facebook ile olan etkileşimleri nedeniyle internette daha şimdiden oldukça popüler olmuştu.


RockMelt

Fakat Firefox‘un RockMelt‘e cevabı fazla gecikmedi ve bir eklenti sayesinde sosyal paylaşım siteleri Firefox’a geldi. F1eklentisi sayesinde sadece bir tıklamayla gezdiğiniz siteyi yorumunuzla birlikte Twitter, Facebook ve Gmail’de paylaşabiliyorsunuz.

Facebook ve Twitter ne kadar güvenli?

angelsdemos | 12 November 2010 10:00

FireSheep, adlı Firefox uygulaması geçtiğimiz haftalarda popüler web sitelerinde güvenlik krizi yaratmıştı. Google, Facebook, Twitter, Amazon gibi büyük web sitelerinde kablosuz ağlar üzerindeki hesaplara kolaylıkla ulaşım sağlayabildiğiniz ve kullanıcıların erişemediği sayfalara erişim sağlayan FireSheep uygulaması büyük web sitelerinin aslında o kadar da iyi korunmadığının göstergesiydi.

Bu olayın ardından Digital Society, 11 popüler internet sitesi üzerinden güvenlik araştırması yaptı. Aralarında Facebook, Twitter, Hotmail, Gmail, Ebay, Flickr, Yahoo, Amazon gibi büyük sitelerin bulunduğu araştırma sonucu pek iç açıcı değil. Özellikle Facebook ve Twitter’ın durumu oldukça kötü.

Skype Ve Facebook Ortaklığı

runnaal | 29 September 2010 21:15

Herkes bu anlaşmanın Google Voice ile yapılacağını düşünürken. Facebook Sesli Sohbet eklentisini Skype ile gerçekleştirmeye karar vermiş.

Kaynaklara göre Facebook ve Skype, Sesli sohbet ve Facebook SMS eklentilerini içeren geniş kapsamlı bir ortaklığın altına imza atmışlar.

Skype 5.0 Beta sürümü Facebook bağlantılı olarak bir kaç hafta içinde satışa sunuluyor. Bu yapılan anlaşma iki şirket için de karlı gözüküyor. Gma l’in sohbet yetenekleri ve Google Talk‘ın sesli ve görüntülü sohbet yetenekleri olduğu düşünülürse Facebook’un bu eklentiyi yapması şart olmuştu. Aynı zamanda Skype içinde Facebook’dan gelecek olan 500+ milyon kullancı ile kullanım tabanını genişletebilecek. kaynak