bildirgec.org

fonlar hakkında tüm yazılar

özel tasarımlarınız için yepyeni 50 ücretsiz font

xerre | 11 November 2010 12:36

fontlar (yazı tipi), özellikle web tasarımı başta olmak üzere birçok tasarımın dikkat edilmesi gereken önemli öğelerinden birisidir.
internette ücretsiz olarak ulaşabileceğiniz binlerce font mevcut. durum böyle olunca sanırım en zoru da o binlerce font arasından tasarımınız için en uygun olan fontu seçmek oluyor.


Base [download]

bu bildiride, internette dolanan binlerce font arasından sıyrılan yepyeni ücretsiz 50 adet fonta yer vereceğiz. ve umuyorum ki buradaki fontlar çeşitli çalışmalarınızda en uygun fontu seçmenizde size yardımcı olacaktır.

AGE [download]


Bext [download]

AB Kaynaklarını Kullanın

akk1975 | 25 April 2007 22:01

İmkanları ve fırsatları her zaman bilgisizlikten ve deneyimsizlikten kaçırır insanlar. Yıllarca uğraşıpta kapısına ancak yanaşabildiğimiz Avrupa Birliği’nin sunmuş olduğu bir çok imkanı kullanamıyoruz. Birçok konuda Avrupa bizimle birlikteliği kabullenemese de. Avrupa Birliği fonlarından üye ülkeler olduğu kadar aday ülkelerde yararlanabiliyor.Tabiki Birlik bütçesinden ayrılan miktarla sınırlı olmak kaydıyla. Türkiye içinde ayrılmış bir kısım fonlar var. Bunların büyük kısmı kullanılamıyor. Çünkü bu konuda yeterli bilgi yok. Gerçi yakın zamanlarda Ticaret Odalarının ve bazı bankaların bu konuyu açıklamak ve toplumu bilgilendirmek için yaptığı sempozyumlar var. Fakat yeterli olmadığını düşünüyorum. AB sağlık, eğitim, toplum, çevre, kırsal kalkınma, kültürel miras, tarım, vs. konularda proje ve programlara mali destek vermekte. Bu destek nakdi değil fakat yatırımların finansmanı şeklinde olmakta. Ülkemizi 8 kısıma ayırmışlar ve bölge bölge teşvik vermekteler .Bu teşviklerin büyük kısımı hibe şeklinde KOBİ’lerin desteklenmesi konusunda çok önemli bir kaynak.
Eğer bir işletmeniz varsa şartlarına bakmaya değer.
Öğrenciyseniz ülkeler arası öğrenci değişim projelerinden yararlanabilirsiniz.
Eğitim görevlisi veya öğretmenseniz eğitim konusunda uygulamak istediğiniz fikirleriniz varda kaynağınız yoksa değerlendiribilirsiniz.
Bir ilçe veya ilde dernek veya vakıfsanız projelerinizi gönderebilirsiniz. Yerel yönetim olarak yapmak istediniz projeleride finanse edebilirsiniz nede olsa seçim yaklaşıyor. Seçim yatırımı veya seçim propagandasında kullanılacak fikir gerek.
Bu konularda ücretsiz danışmanlık yapan kurumlar var.
Neden sizde Avrupa Kaynaklarıyla fikir ve projelerinizi desteklemeyesiniz ki belki yarın dahada zorlaşacak kaynak kullanım şartlarını şimdi öğrenip fırsat kaçırmadan değerlendirin.