bildirgec.org

flash uygulamalar hakkında tüm yazılar

En iyi 5 Facebook Arkadaşlık uygulaması

kursat128 | 22 September 2010 11:00

Dönemin yükselen popülaritesi facebook ve facebook üzerindeki en iyi 5 arkadaşlık uygulaması

Online Friends
Online Friends

Online Friends
Online Friends Facebook kullanıcılarıyla halen arkadaş çevrenizde olmasalar dahi iletişim kurmanıza hediye gönderip almanıza ve mesajlaşmanıza imkan veren bir uygulamadır. Flash tabanlı standart arkadas arama uygulamasıdır. Belirli kriterlere göre yaptığınız aramalarda bulduğunuz kullanıcılara hediye gönderebilir ve arkadaşlık daveti gönderebilirsiniz.

Online People
Online People

Online People
Online People , Online Friends gibi arakadaş arama uygulamasıdır. Html tabanlıdr. Oldukça yüksek kullanıcı vardır. En son 1.500.000 kadardı ve hızla artmaktadır. En önde gelen arama uygulaması desek yanlış olmaz. Basit bir arayüze sahip olmasına rağmen oldukça kullanışlıdır. Kendi içerisinde kredi sistemide buludurmaktadır.

Top Friends
Top Friends

Top Friends
Top Friends de yukardakiler gibi yeni arkadaşlar bulmanıza yardımcı olmasının yanında Arkadaşların derecelendirilip görselleştrmesini sağlar. Henekdar en iyi arkadaşlarım gibi bir durum olsada çevrenizi genişletmeye yarayan bir uygulamadır.

Zoosk
Zoosk

Zoosk Bİr diğer uygulama ise Zoosk. Oldukça güzel bir arayüzü olan arkadaslara arsında hediye alışverişi mesajlaşma ve davet seçenekleri olan bir uygulama. Kredi sistemiyle ekstra özelliklerini kullanmanızı sağlar. Oldukça fazla kullanıcıya sahiptir..

Cupid
Cupid

Cupid.com Son olarak Cupid den bahsedelim.Cupid sadece arkadaşlık kurmak ve yeni ilişki üzerine kurlumuş bir site. Facebook uygulamasından ziyade daha cok connect tarzı bir siteyi andırıyor. Fakat facebook tan verileri alıyor ve yetkilendirme için facebook a bağlanmamış gerekiyor. Oldukça amaca uygun hazırlanmış bir uygulama diye düşünüyorum.

Flash Geliştiriciler için 10 Harika Flash Framework

marfan46 | 07 June 2010 09:55

Framework, saatlerce zaman harcayıp yapabileceğiniz işleri birkaç dakikada yapmanızı sağlar. Mesela bu yazıda yer alan frameworkler’den biriyle tek satır kod yazmadan birkaç dakika içinde oldukça işlevsel flash web siteler yapabilirsiniz. Özellikle flash geliştiriciler ve web geliştiricilerin işine yarayacak 10 harika açık kaynak kodlu flash framework aşağıda sizleri bekliyor.

1. GAIA

Gaia açık kaynak kodlu bir framework AS3 ve AS2 için. Gaia ile tek satır kod yazmadan 10 dakikanızı ayırarak oldukça işlevsel Flash siteler hazırlayabilirsiniz.
DownloadSiteye Git

2. Gugga Flash Framework

Gugga, görev motoru sayesinde AS3 işlerinizi oldukça kolaylaştırıyor. Görev motoru oldukça güçlü ve zamandan kazanmanıza olanak sağlıyor. Ayrıca Adobe Flex ve Flash cs3 entegreli.
DownloadSiteye Git

neave.com: flash tabanlı uygulamalar cenneti

xerre | 27 December 2008 12:11

bu siteyi ilk olarak, 3 boyutlu yazılar yazabilmeyi sağlayan şu bölümüyle keşfettim. fakat anlamış olacaskınız ki, site 3d yazılar yazmanın dışında birçok eğlenceli ve güzel bölümler barındırmakta.
Paul Neave tarafından geliştirilen site, flash tabanlı bir site ve en güzel yanı da sitede bulunan uygulamaların kaynak kodlarını kopyalamanıza / indirmenize izin veriyor.
şu bölümlerden oluşuyor:

*televizyon

bu kısımda, youtube vb. video paylaşım sitelerinden seçilen görüntüler yayınlanıyor. videolar arası geçişlerde yükleme sırasında parazit efektini kullanıyor.

*anaglyph

bildirgeç 3d
bildirgeç 3d

yazının başında da bahsettiğimiz 3d yazılar yazabileceğiniz bir bölüm. ayrıca bu bölümde bulunan yön ve uzaklık tuşları ile çeşitli düzenlemeler yapmanız mümkün.