bildirgec.org

festival hakkında tüm yazılar

Vodafone FreeZone’un yeni yüzü Athena oldu!

junya | 30 April 2012 15:00

Şebnem Ferah ile beraberliğine devam eden Vodafone FreeZone, geçtiğimiz aylarda Athena’ya Twitter üzerinden bir video yollayarak tweetleşmeye başlamıştı. Sonrasında gelişen olaylar ve yapılan anlaşma sayesinde Vodafone FreeZone, sosyal medya üzerinden etkileşime girerek Twitter üzerinden anlaşan ilk marka olarak bir ilki gerçekleştirmiş oldu. Ayrıca Athena “Özgürce Yaşa” şarkısının Athena versiyonu için de stüdyoya girecekmiş.

Mayıs ayında Şebnem Ferah ve Athena’yla FreeZone festivallerinde eğlenmek, Freezone’lular için gençliklerini #kutlamazamani diyen Vodafone FreeZone’un anlaşmasının detayları Twitter‘da!

Bodrum Türk Filmleri Haftası

queennothing | 19 September 2011 22:45

Türkiye’nin en çok tercih edilen tatil bölgesi Bodrum, Ekim ayının ilk haftası 14 Türk filmine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 1 ile 8 Ekim tarihleri arasında Cinemarine’de gerçekleşecek olan etkinlikte Derviş Zaim, Ümit Ünal, Yüksel Aksu, Selçuk Aydemir, Belma Baş, Alper Özcan, Mehmet Aslantuğ ve Aytaç Ağırlar ile söyleşiler yapılacak. Bu sene ilk yaşını kutlayacak olan gösterimin her sene tekrarlanması planlanıyor. Yolu Bodrum’a düşen Sinepil okuyucular için etkinlikte gösterimi yapılacak filmleri de yazalım; Sabahattin Ali’nin eserinden uyarlanan “Kar Beyaz“, Yüksel Aksu’nun çektiği “Entelköy Efeköy’e Karşı”, Mehmet Aslantuğ’un hem yönetmenliğini hem de başrol oyunculuğunu yaptığı “Aşkın İkinci Yarısı”, Aytaç Ağırlar’ın “İncir Reçeli”, Ümit Ünal’ın “Nar”ı, Belma Baş’ın “Zefir”, Derviş Zaim’in “Gölgeler ve Suretler”i, Alper Özcan’ın “Sonbahar“ı ve Selçuk Aydemir’in “Çalgı Çengi”si.

6. SineMardin Uluslararası Mardin Film Festivali Bahman Ghobadi’yi ağırlıyor

cansualtas | 11 June 2011 14:00

24-30 Haziran 2011 tarihleri arasında Mardin ve Erbil’de sinemaseverlerle buluşacak olan SineMardin, bu yıl 6. kez düzenleniyor. SineMardin Uluslararası Mardin Film Festivali, İran sinemasının önde gelen yönetmenlerinden Bahman Ghobadi‘yi ağırlıyor. Özel bir programla dört filmi gösterime sunulacak olan Ghobadi, son filmi olan “Kimse İran Kedilerinden Bahsetmiyor (No One Knows About Persian Cats)” yapımını izleyicisine sunacak. Mardin’de Mardin Valiliği ve Mardin Belediyesinin desteğiyle Sinemardin Derneği ve Mardin Film Ofisi Derneği işbirliğiyle gerçekleştirilecek olan festivalde atölye çalışmaları, ödüllü filmler, kısa filmler ve genç yönetmenler sanatsevelerler buluşacak. Bu yılki teması “Otorite” olan organizasyonun en önemli özelliği ise programına bir film festivalini davet ediyor olması. 2.El Film Festivali kısa film arşivini SineMardin’e açarak kurumsal işbirlikteliği gerçekleştirecek olup, bu işbirlikteliğinin film festivalleri birliği oluşturmasını vurgulamayı amaçlayacak. Eşzamanlı olarak Erbil’de de ödüllü filmleri sinemaseverlerle buluşturacak olan festivalde gerçekleşecek bütün faaliyetler halka açık ve ücretsiz olacak.

Ne yapacağını bilmeyenler için

hacigandalf | 08 June 2011 14:56

Domainden de anlaşılacağı üzere ne yapacağını bilmeyenlere yol gösteren bir web sitesi daha acabaneyapsak.com.

Acaba Ne Yapsak
Acaba Ne Yapsak

Farklı kategorilerdeki etkinlikleri bir arada görmek mümkün, işi kolaylaştırıyor.

Ayrıca bir dönem tutkumuz olan atari ve amiga oyunlarına da yer vermişler, buradan ulaşabilirsiniz. Diğer etkinlik sitelerinden farklı olarak buraya tıklayarak kendi etkinliğinizi de ekleyebiliyorsunuz (Editör tarafından doğruluğu teyit edilip onaylanıyor.)

Tarihteki En Büyük Müzik Festivali: Woodstock

| 31 May 2011 11:15

Woodstock festivali, tarihteki en popüler müzik festivali olarak bilinen ve 3 gün süren pop ve rock konserleridir. Bu festival, 1960’lı yılların hippi hareketinin sembolü oldu.

ALIŞVERİŞ ÇILGINLARINA MÜJDE

sezzo | 15 March 2011 16:11

İstanbul da yerli ve yabancı alışveriş tutkunları için büyük bir alışveriş festivali düzenlenicek. Bu organizasyonun adı İstanbul Fashion Fest ve 18 Mart- 20 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. 0 a varan indirimlerle, partiler, defileler, konserler ve gece boyunca alışveriş yapma imkanı ile birçok turist ve yerli tüketiciler için alışveriş daha cazip hale gelecek. 40 gün boyunca İstiklal ve Bağdat caddesi gibi ünlü alışveriş caddeleri renkli görüntülere sahne olacak. Ayrıca birçok alışveriş merkezlerinde de festival kapsamında etkinlikler düzenlenecektir. Bu organizasyon kapsamında 1.5 milyon turistin gelmesi bekleniyor. Her yıl düzenlenmesi planlanan bu festival İstanbulun moda şehri olma yolunda büyük bir adım atılmış olacak. Bu festivalin alışveriş tutkunlarının kaçırmamasını öneririm. Yaz aylarına girerken yeni sezon ürünlerini daha ucuza bulabilme imkanı sağlanacaktır. Daha fazla bilgi için www.istshopfest.com sitesine göz atabilirsiniz… İyi alışverişler..

2. İ. T. Ü. Film Festivali

queennothing | 24 February 2011 23:53

İstanbul Teknik Üniversitesi Sinema Kulübü tarafından düzenlenen İTÜ Film Festivali, ikinci yaşını kutluyor. Söyleşiler, film gösterimleri ve sinemaseverlerle birlikte atölye çalışmalarının gerçekleşeceği festivalde bir de kısa film yarışması yapılacak. Ulusal Kısa Film Yarışması adını taşıyan yarışmaya son başvuru tarihi 28 Mart 2011 olarak belirlendi. Festival, 11 ile 15 Nisan tarihleri arasında İTÜ’de. Ayrıntılı bilgi için resmi Facebook adresine bakabilirsiniz.

13. Uluslararası Eskişehir Film Festivali

queennothing | 20 January 2011 16:12

Anadolu Üniversitesi’nin düzenlediği Eskişehir Film Festivali, bu sene 13. yaşını kutluyor. Sinemanın gelişimine ve zenginleşmesine katkıda bulunmak amacıyla yola çıkan festival, Sinema Kültürüne Katkı Ödülleri adı altında TV’de Yayınlanan En İyi Sinema Programı, En İyi Sinema Makalesi ve En İyi Sinema Kitabı dallarında olmak üzere toplam üç ana dalda katılımcılarını ödüllendirecek. Atilla Dorsay, Reis Çelik ve Anadolu Üniv., Bilkent Üniv. ve Marmara Üniv.’den üç kişiden kurul, son başvuru tarihini 20 Mart 2011 olarak belirlemiş.

İAF 2010

2 2243 | 13 December 2010 15:00

Annecy, Ottawa, Hollanda ve Melbourne Animasyon film festivallerinin ardından, 16 – 19 Aralık tarihlerinde İstanbul Animasyon Festivali gerçekleşiyor. Anime severlerin kaçırmaması gereken bu dört gün sürecek festival Pera Müzesi’nde. Toplamda 144 filmin yarışacağı bu festivalde Türkiye’den 33 film katılıyor. 2010 Oscar ödüllerinde en iyi kısa animasyon fimi seçilen Logorama festivalin öne çıkan filmlerinden. Hansel and Gretel: The True Story, Kinematograph ve The Cat Piano gibi başarılı çalışmalarda gösterilecek.

Yarışmaya dahil olan diğer filmler ise burda.

Aralık ayına adım adım haberler

nazokiraze | 24 November 2010 09:37

Aralık ayı geliyor artık sofralardaki taze fasülyeler, barbunyalar, patlıcanlar yerini pırasaya, karnabahara, lahanaya bırakmak üzere. Bol bol balık tüketme zamanları.Trabzon Hurması’nın da zamanı geldi.(ben hiç sevmem)

Cennet Hurması da denilen Trabzon Hurması bilindiği gibi tam bir şifa deposu, kansızlıktan bağışıklık sistemi arttırılmasına kadar pek çok derde derman olan bu meyve kalp dostu olarak belirtiliyor.Trabzon Hurması’nın sağlığa faydalı olmasının dışında bir özelliği daha var, o da içeriğindeki Tanen.(Üşümemek için Trabzon hurması yiyin)