bildirgec.org

f1 hakkında tüm yazılar

Firefox’un RockMelt’e cevabı fazla gecikmedi

dextarus | 12 November 2010 14:43

natscape’in geliştiricilerinden marc andreessen’in desteklediği, tim howes ve eric vishria tarafından geliştirilen yeni web tarayıcısı rockmelthenüz indirilmeye hazır olmamasına rağmen facebook ile olan etkileşimleri nedeniyle internette daha şimdiden oldukça popüler olmuştu.


RockMelt

Fakat Firefox‘un RockMelt‘e cevabı fazla gecikmedi ve bir eklenti sayesinde sosyal paylaşım siteleri Firefox’a geldi. F1eklentisi sayesinde sadece bir tıklamayla gezdiğiniz siteyi yorumunuzla birlikte Twitter, Facebook ve Gmail’de paylaşabiliyorsunuz.

F1 Ferrari Simülatörü

gezgingun | 17 August 2010 16:47

Almanya’daki Max Planck Enstitüsü‘ndeki mühendisler sibernetik ile ilgili yaptıkları araştırmalara daha eğlenceli bir sebeple ara verip F1 yarış simülatörü yapmaya karar vermiş, bunun için de dev bir robot kol kullanmışlar.

F1 Simülasyonu
F1 Simülasyonu

Casio Exilim PRO EX-F1 Dijital Fotoğraf Makinesi

majesty s infinity | 17 December 2009 14:19

Casio’nun, Profesyonel Video ve Profesyonel Fotoğraf özelliklerini birleştiren bir ürünü piyasada.

İşte bu ürünün adı Casio Exilim PRO EX-F1.

Biraz cihazın özelliklerinden bahsedelim.

6.0 megapiksel çözünürlüğe sahip fakat çözünürlüğün kaliteyi bir noktadan sonra etkilemediğini tekrar hatırlatmalıyız. Kimisine çözünürlüğün 6.0 megapiksel olması sanki ürün kalitesizmiş intibası uyandırabilir fakat çözünürlük sadece elde ettiğiniz ürünün boyutuyla alakalı bir durum, kalitesiyle değil. Tabii ki burada 6 megapiksel bu sınırdır diyemeyiz. Baskı alımında çözünürlük önemli olacaktır ama sadece aile kullanımı için yeterli bir değer.

Yeni Teknoloji Yeni Heyecan (KERS)

Tech24 | 11 April 2009 12:29

2009 Formula 1 yarışları büyük değişiklerle başladı.İlk olarak araçların ön ve arka kanatları boyut ve yükseklik olarak değiştirildi. Buda araçların birbirini daha kolay takip etmesini sağlıyor.Bu sadece görünürde olan değişiklik.Asıl bomba motorda yapılan değişiklik…

Kers (kinetic energy recovery system) araçlarda ekstra motor gücü sağlıyor.Bu araçlara tur başına 400 kj güç sağlıyor.kers sisteminin çalışma prensibi ;araçların fren sırasında ortaya çıkardığı kinetik enerjiyi depolayarak sonra istenilen zamanda o enerjiyi tekerlere geri iletmek.Yani fren sırasında tekerlek motoru çevriyor ,daha sonra motor tekeri çevirerek ekstra güç sağlıyor.

Mercedes’in En Hızlı aracı

ewrenjfm | 09 April 2009 20:28

Mercedes-Benz SL 63 AMG F1 Güvenlik Aracı
Mercedes-Benz SL 63 AMG F1 Güvenlik Aracı

Mercedes-Benz in formula yarışlarında güvenliği sağlamak amacı ile ürettiği

Mercedes-Benz SL63 AMG F1
Güvenlik Aracının

2009 modeli yarış severlere tanıtıldı. Cenevre otomobil Fuarında tanıtımı yapılan araç fuarın en çok beğenilen araçlarının başında. Mercedes bu araçları şu anda sadece formula 1 yarışcılarına rehberlik olması için özel olarak üretiyor. Güvenlik aracını yollarda değil ancak pistlerde görebiliyoruz. Olası bir kaza sırasında hemen kaza yerine ulaşmak için her an hazır bekletilmektedir. Bu gördüğümüz araç sadece 4.4 sn de 100 km hıza ulaşabiliyor. Aracın en güzel fotoğrafları için buraya tıklayabilirsiniz. Mükemmel fotograflardan oluşan tanıtım videosu içinde buraya tıklayabilirsiniz.

Formula 1’in yeni gözdesi “KERS”

Tech24 | 06 April 2009 04:54

Eminiz ki F1 hayranı olupta bu kinetik enerji geri dönüşüm sistemi (KERS) hakkında bi’şeyler duymayan kalmamıştır. Bazıları bu sistemi çok faydalı bulurken bazıları karşı çıkmaktadır. KERS çalışma prensibi şöyledir: hareket halindeki aracın fren anında ortaya çıkardığı kinetik enerjiyi depolayarak, daha sonra istendiği anda kullanılmak suretiyle fazladan 80hp güç yaratmak. Çok basit geliyor ama aslında hiç de basit değil.

dünyanın en hızlı aracı

mehmetcan03434 | 27 October 2008 14:58

İngiliz hız tutkunları adı altında faaliyet gösteren bir grup Bloodhound Supersonic Car isimli bir otomobil geliştiriyor.2,4 milyon dolar maliyetli arabanın yapım aşaması 2011 yılında bitecek.Arabanın uzunluğu 12,yüksekliği 2,4 m olacak.Bloodhound Supersonic Car Eurofighter savaş uçağının EJ200 isimli jet motorunu kullanacak ve, 15 saniyede 560 km hıza çkadar çıkabilecek.

e-otodergi: Türkiye’nin ilk online otomobil dergisi yayında

AntiHumanIST | 15 September 2008 11:28

herşeyin internet ortamına taşındığı günümüzde çeşitli dergilerin internet ortamında yayınlandığını biliyoruz ancak sektörün tek temsilcisi olarak otomobil dünyasının aydınlık yüzünü internete yansıtan bir dergiye ilk defa şahit oluyoruz. artık ülkemizde aylık yayın yapan online bir otomobil dergisi var, E-otodergi.