bildirgec.org

extractor hakkında tüm yazılar

Teknoloji Harikası Monitör

bulukas | 07 December 2010 19:49

Min Cheo adlı donanım uzmanının geliştirdiği Document Extractor monitör dünyasında çığır açacak birçok özelliğe sahip. Bu harika monitör tarayıcı, yazıcı ve monitör birarada sunuyor.

Document Extractor
Document Extractor

Resimde her ne kadar ince gözüksede, tarayıcının ve yazıcının monitör kalınlaştıracağı muhakkak. Tarayıcı ve yazının kalitesi ve biçimi hakkında herhangi bir bilgi verilmemiş. Mesela yazıcının lazerli mi yoksa püskürtmeli mi olduğu önemli bir konu.

Tarayıcı ve yazıcının bütünleşik olduğu Document Extractor bir Koreli tarafından geliştirilmiş; fakat şimdilik kağıt üstünde kalacak bir proje gibi duruyor.

Videodan Sesi Kolayca Ayırmak

TheChatlaq | 19 January 2008 16:45

Burada daha önce videodan sesin nasıl ayrılabileceğine ilişkin bir yazı yazılmış. Her ne kadar bunu yapmak için pek çok program alternatifi olsa da aslında bunu yapmanın çok daha kolay bir yolu var. Özellikle bilgisayarımıza yüklediğimiz çoğu codec paketi ile birlikte gelen media player classic programı bu konuda en büyük yardımcımız. Eğer profesyonel olarak ses ve videoyu ayrıştırmaya çalışmıyor ve sadece youtube ya da benzeri video sitelerinden indirdiğiniz bir videonun sesini ayrıştırmak istiyorsanız bu yöntem tam size göre. Nasıl yapıldığına gelince;

Videodan Sesi Ayırın

iTaLiaNo20 | 28 November 2007 20:45

beğendiğiniz bir şarkının videosunu buldunuz ama şarkının cdsini, mp3ünü bulamadınız. günümüz youtube‘unda artık her videoyu bulmak mümkün fakat şarkı olarak bulmak zor. ya da diyelim bir amatör çalışma sonucu ortaya çıkan güzel bir videonun sadece sesini dinlemek istiyorsunuz bunu kesip kullanmak istiyorsunuz. o zaman aoa audio extracktor programı işinizi görecektir. ücretsiz bir program olan aoa audio extractor ile AVI, MPEG, MPG, DAT, FLV, WMV/ASF, MOV, MP4, 3GP türü videolarınızı MP3, WAV ve AC3 formatlarında müzik türüne çevirebilirsiniz. ister sitesine gidip inceleyip indirebilir, isterseniz direk indirebilirsiniz.

Acil Yedekleme (urgent backup)

ufopilotu | 22 June 2007 12:40

sıfır hata diye birşey yoktur. gündelik yaşamın her alanında hata mutlaka vardır.

bilgisayar ve ilintili olduğu tüm konularda, kullanıcıların en sevmediği durumlardan birisi verilerin sistem çökmesi sonucu kaybolmasıdır. herkesin profesyonel olmadığını da hesaba katarsak önemli verilerin geri çağrılması, işlenmesi için sarfedilen çabalar bazen sonuç veremeyebiliyor.

urgentbackup bu durumda devreye giriyor. Program sayesinde dosya ve klasörlerinizi bir konunumdan başka bir
konuma, sürücüye, FTP sunucuya ve ağ sürücüsüne kopyalayıp yedekleyebilirsiniz. Kaynak konumu, hedef konumu ve yedeklemek istediğiniz dosyaları tanımladıktan sonra bir proje adıyla
kaydedebilirsiniz.