bildirgec.org

eat pray love hakkında tüm yazılar

James Franco

AsetilCoa | 10 April 2011 16:29

Bir çok Hollywood genç aktörünün aksine James Franco gösterdiği performanslarla geleceğinin ne kadar parlak olduğunu kanıtladı.

Tv dünyasına adımı 1999 yılında çekilen Freaks And Geeks adlı diziyle attı. İlk film deneyimi 2000 yılında çekilen “Whatever It Takes adlı gençlik filmiydi. Bu film onun kariyeri açısından önemli değildi. İyi bir aktör olacağının sinyallerini asıl James Dean’ i canlandırdığı tv dizisinde verdi. Bu rolle altın kürenin sahibi oldu. Amerika’da hızla yükselmeye başladı bu diziyle. Fakat dünya çapında tanınması tabi ki Spiderman serisiyle oldu. Bu seride Peter Parker karakterinin gölgesinde kalsa da oyunculuğuyla dikkat çekti.

Ye Dua Et Sev

admin | 08 March 2011 12:13

En son “Ye, Dua Et, Sev” isimli filmi izledim. Başroller, Julia Roberts, James Franco, Javier Bardem, Billy Crudup, Richard Jenkins tarafından paylaşılıyordu. Film, yazar Elizabeth Gilbert’ın kendi yaşadıklarından yola çıkarak yazdığı aynı isimli kitabından uyarlanmış.

Julia Roberts’ın oynadığı filmleri ve onun oyuculuğunu seviyorum. Filmde gerçekten hissediyormuş gibi oynuyor. Çok samimi bir ifadesi var. Vücut dili, bakışları hepsini çok iyi kullanmış. Sempatik bir kadın. Başarılı bir oyuncu.

Eat Pray Love (1 Ekim 2010)

AsetilCoa | 16 August 2010 18:45

“Eat Pray Love”Elizabeth Gilbert‘in Türkiye’de “Ye Dua Et Sev” diye yayınlanan kitabının beyazperdeye uyarlaması. Başrolde Julia Roberts‘ı görüyoruz. Ayrıca oyuncu kadrosu James Franco, Javier Bardem, Richard Jenkins, Billy Crudup gibi tanınmış oyuncularla dolu. Yönetmen ve senarist ise Ryan Murphy.

Kitap 30’lu yaşlarında başarılı, mutlu, imrenilecek hayatı olan bir kadının boşanma ve ardından gelen depresyonla başlayan içsel seyahatini ve kendini keşfedişini anlatan sıcacık bir anı kitabı. Filmde de aynı sıcaklık Julia Roberts’ın sempatikliği ile sağlanmış gibi görünüyor. Filmde Julia Roberts Elizabeth Gilbert’ı canlandırıyor ve onun ağzından hayatını dinliyoruz.
Film1 Ekim’de vizyona girecek. Bakalım kitabının yakaladığı başarıyı yakalayabilecek mi. Merak edenler için işte fragman.

Güncel Haberler

queennothing | 03 December 2009 17:49

  • Tim Burton‘un 700 parçadan oluşan inanılmaz özel, muhteşem korkunç resimleri, heykel ve özel tasarım çalışmaları, New York Modern Sanatlar Müzesi‘nde 2010 Nisan’ına kadar sergileniyor. Yolumuz New Yrok’a düşer de Beter Böcek‘le tanışmadan döner miyiz hiç?
  • Sundance Film Festivali adayları açıklandı. Listeye buradan ulaşabilirsiniz.
  • 4 – 13 Aralık 2009 tarihleri arasında Diyarbakır’da tartışılıyor: Kürt Sineması.