bildirgec.org

e dergi hakkında tüm yazılar

Kağıt Baskıyı Yok eden Dijital Dünya

AKTURK19 | 04 April 2011 18:42

İnternet,netbooklar,akıllı telefonlar,tabletler derken 10 yıl önce konuşulmaya başlanan kağıt baskının yok olacağı dünya düzeninin eşiğine geldik. Kağıt gazetelerin, kağıt dergilerin, kağıt kitapların kaç yıl ömrü kaldı?

On hatta on beş yıl kadar önce, internet fenomeninin dünyayı yeni yeni sarmaya başladığı dönemde futuristler bir tahminde bulunmuştu. İnternet sayesinde , günlük gazetelerin, dergilerin hatta kitapların bile internet üzerinden dijital olarak okunabileceği bir dünya kaçınılmaz bir son olarak bir gün gerçek olacaktı ve önlerindeki kullanışlı ekrandan tüm haberlere, yorumlara, videolara, fotoğraflara ulaşmak dururken, kimse sabahları kağıt gazete okumak istemeyecekti. Ve bu kaçınılmaz son, tarihin başlangıcından beri on binlerce senedirpapirüslere, bezlere, kağıt parçalarına yazarak iletişen insanoğlunun iletişim tarihinde kağıt tarihini kapatıp. yeni bir çağ açacaktı.

fmag: içerik platformu

schizophrenia13 | 19 October 2010 20:00

fmag: içerik platformu
fmag: içerik platformu

grizine 1. yaşını, altzine, futuristika! ve muhteviyat yazarlarından teşkil bir kadroyla, fmag: içerik platformu adındaki bir etkinlikle kutluyor.

depoistanbul‘da 23 ekim, 06 kasım, 27 kasım ve 07 aralık tarhilerinde gerçekleştirilecek atölye çalışmalarından oluşan etkinlikte, her atölye çalışması 20 kişiyle sınırlandırılmış.
fmagmag{at}gmail elektronik posta adresine ad, soyad, telefon numarası ve katılmak istenen atölyenin adıyla başvrulabilecek etkinliğin atöyle takvimi ise şöyle:

News Times Dergisi ile Karşınızdayız

antiemperyal | 11 October 2010 10:44

C.Eren ÇELİK

Arkadaşlar bundan önce çok sayıda televizyon ve dergide çalıştım ııh…

Baktım olmuyor buradaki bazı yazılarımda da “Böyük basınımızın pür melali işte böyle, işte şöyle” diye hayıflanıp, eleştiri getirmekten başka bir şey yapamıyorum…

Ee dedim kendi kendime” iş başa düştü o zaman kendi işini kuracaksın”…

Ve nitekim kurdum da…

Biliyorsunuz çağımız teknoloji çağı… Ve aslında internet çoktan gazetelerin yerini almaya başlamış durumda…

Ama bir de çok önemli bir mecra ortaya çıktı dijital teknolojinin gelimesi ile: E-Dergi yayıncılığı…

E Dergi İçin Pratik Sistem

kadircans | 16 August 2010 14:40

issuu
issuu

Evet arkadaşlar haftalardır e-dergi için gerekli script’leri ararken bu siteye rastladım.Bilmeyenler için yazim dedim.Arkadaşlar yapacağımız işlem çok basit PDF dosyasına dergimizi oluşturuyoruz.Bu dosyayı issuu web sitesine atalım.Bu kadar derginiz hazır.Emin olun çok ilginizi çekicek.
PDF dosyası yapamayanlar için tavsiye linkteki program sayesindeword dosyasında hazırladıklarınızı pdf dosyasına çevirebilirsiniz.

40 adet etkileyici online fotoğraf dergisi

webator | 18 July 2010 12:45

Hepimiz basılı dergi ve yayınlara çok alışsak da,online olarak da yararlanabileceğimiz çok orjinal fotoğraf dergileri var.

1-the 37th frame
Okurlarına haber fotoğrafçılığı konusunda en iyi kaliteyi sunan yayın denilebilir.

The 37thFrame
The 37thFrame

2-positive magazine
Derginin dili İtalyanca ama fotoğrafları etkileyici.

Positive Magazine
Positive Magazine

Türkçe php e dergisi

CeaSeR | 18 June 2010 12:25

Php dergi 1. sayı kapak
Php dergi 1. sayı kapak

Php merkezinde ve web teknolojileri üzerine Türkçe olarak yayınlanması planlanan php dergi‘sinin birinci sayısı pdf formatında ilk meyvesini verdi.
Dergi, adının php olmasının yanı sıra sadece php üzerine yazılar değil, php’yi ilgilendiren diğer teknolojiler üzerine de yazıları yayınlamaktadır.
Php dergi müfredatı katılımcı ortaklık prensibine göre işlemektedir, bu sayede php ve php merkezli web teknolojileri üzerine yazılar yazmak isteyen herkes dergide yazılarını yayınlayabilmektedir.
derginin ana sayfasına bu adresten, hakkında sayfasına şu adresten ulaşılabilinir. Dergiye yazı göndermek isteyen yazar adayları yazarlık bilgilendirme sayfasından bilgi alıp iletişim sayfasındaki bilgiler vasıtası ile dergi editörlerine ulaşabilirler.

MobiMag Dergisi iPhone’da!

hizir | 12 April 2010 11:00

mobimedya yayıncılık tarafından çıkartılan mobimag artık iphone‘da.

üstelik iphone kullanıcılarına ücretsiz!

kle bilişim tarafından webdeyim.net projesinin ikinci ayağı olarak mobil platform için hazırlananan uygulama, türkiye’de app store’da yayınlanan ilk dergi olan yeşil atlas‘tan sonra, tasarımı webdeyim.net internet versiyonu ile uyumlu hale getirilen ve yeni özelliklerle güncellenmiş arayüzüyle birlikte gelişmiş versiyon olarak yayınlanan ilk dergi oldu.

mobimag iphone'da
mobimag açılış ekranı

tasarımcılara özel e-dergiler 2

FuatSariyildiz | 05 April 2010 19:37

Tasarımcılara özel e-dergilere devam ediyoruz. Bu bildiride yeni dergileri ve yeni sayıları çıkan dergileri bulabileceksiniz. Keyifli okumalar…

ilk dergimiz, özel tanıtım sayısının ardından 1. sayısını yeni çıkartan Visualizer Magazine. Görsel sanatların her alanına yer veren dergiyi buradan indirebilirsiniz.

Visualizer Magazine
Visualizer Magazine

Görsel sanatlar alanında yeni bir dergi olan Carnemag’in ikinci sayısını ve eski sayısına bu adresten ulaşabilirsiniz.