bildirgec.org

downgrade hakkında tüm yazılar

iPhone Sözlüğü 1.Bölüm

Cannabisss | 28 March 2009 20:08

iPhone kullanıcıları bilirler; yüzlerce deyim, sözcük bilmek gerekir tam performanslı bir kullanım için. işte işinize yarayacak bazı önemli deyim ve isimleri bi araya getirdim. Buyrun afiyetle okuyun.

iPhone
iPhone

Firmware (1.0.0 – 2.2.1):
iPhone’da çalışan işletim sistemi versiyonudur. 1.0.0 dan 2.2.1 e kadar gelir. 3.0.0 her ne kadar duyrulduysa da şu anda beta versiyonu sadece “developer”lar için yayınlanmıştır.

Recovery ve Restore modu:
Bir sorunla karşılaştığınızda en büyük kurtarıcınızdır. iPhone’unuzu hatalardan ayıklayıp yeni versiyon yüklemenizi saglar. Bu modda ekranda bir USB kablosu ve iTunes logosu belirir.

XP hala Vista’ya tercih ediliyor

Xas | 23 August 2008 17:00

Devil Mountain Software’in son araştırmasına göre iş dünyasında kullanılan bilgisayarlarda XP hala Vista’ya tercih ediliyor.

DMS Clarity Tracker Agent adında bilgisayarların performansını ve özelliklerini takip eden bir program sayesinde bilgi toplayan firma, ölçüm yaptığı bilgisayarların %35’inin Vista‘dan XP‘ye geri dönüş yapmış olduğunu bildiriyor.

vista yuklu bilgisayara xp kurmak

enemy | 23 December 2007 23:46

hmm, nasil baslasam bilmiyorum. biliyoruz ki, ileride bilgisayarlarin belkide tamamina windows vista yuklenecek ve en azindan yeni nesil windowslar(vistadan sonra cikacaklar dahil) bu yazi uzerinde devam edecek. fakat suan icin bircok ev kullanicisinin evinde muhtemelen vista gereksinimlerini saglayamayan bilgisayar oldugundan, vistayi kurdugunuzda genellikle sizi memnun etmeyen performansla karsilasiyorsunuz.

sizin icin vista problemini giderebilecek programlar etrafta var. easybcd ve vistabootpro, boot problemini ortadan kaldirarak xp kurmanizi saglayan programlarin en bilinenleri, en sagliklilari. hos, bootsect.exe dosyasini vista cd/dvd ‘nizden calistirip, probleminize ekstra bir programa ihtiyac duymadan da mudahale edebilirsiniz. bu, sizi vista’dan kurtaracak, xp kurmanizi saglayacaktir.

Vista istemiyorsanız XP’ye downgrade edin

101 | 24 September 2007 08:01

Microsoft, yeni aldığı bilgisayarında işletim sistemi olarak vista yerine xp isteyenler için, bilgisayar üretici firmalara müşterileri için ‘downgrade’ imkanı sunmuş. dileyen müşteriler, yeni bilgisayarlarıyla gelen vista lisansını xp lisansı ile değiştirebileceklermiş. imkan sadece vista business ve vista ultimate versiyonları için geçerliymiş.