bildirgec.org

dizi hakkında tüm yazılar

Senaryo ekibi, senaryo ile ilgilenen herkesi bekliyor!

Senaryo Ekibi | 11 April 2012 09:59

Senaryo Ekibi, senaryo ile ilgilenen herkesi bir araya getirmeyi amaçlayan bir platform. Paylaşarak hep beraberce daha da güçlenmeyi amaçlamakta. Forum ve yardımcı linklerde çalışmalarınıza katkıda bulunacak bilgilere ulaşabilirsiniz.

Senaryo Ekibi bir prodüksiyonun parçası olduğu için uygun görülen senaryolar çekiliyor. Siz de hikaye ve senaryolarınızı göndererek ekibin bir parçası olabilirsiniz.

“Behzat Ç.: Seni Kalbime Gömdüm” afişi yayınlandı!

elizabethtaylor | 02 August 2011 19:50

Son zamanların en çok izlenen polisiye dizisi Behzat Ç., beyazperdeye uyarlanıyor. Emrah Serbes’in kitabından uyarlanan ve 2010, Eylül ayında Star TV’de yayınlanmaya başlayan dizi, pek çok açıdan her tür dizi ve sinemaseverin ilgisini çekmiş, sosyal mecralarda da çokça tartışılmıştı. Sinema filmi haline getirilen dizi, 28 Ekim 2011 tarihinde “Behzat Ç.: Seni Kalbime Gömdüm” adıyla vizyona girecek. Filme ait ilk poster yayınlandı. Posterin büyük versiyonuna buradan erişebilirsiniz.

”Game Of Thrones”

d e g g i a l | 15 June 2011 13:15

”Spoiler içermez”.
Öncelikle yayınlanan onca dizi içerisinde ne izleyeceğine karar veremeyen izleyip,zaman ayırıp buna değmesini arzu eden takipçilere hitab ediyorum bu yazımı.Nedenlerimden ilki henüz ilk sezonu çekilen dizinin 9. bölümünde Sibel Kekilli‘ye rastlamam ve böylesine bir yapımın içerisinde yer aldığını görmekten ötürü duyduğum gurur oldu.İkincisi ise ilk bölümünden beri konunun beni içine çekmesi ve uyandırdığı merak.Konusuna gelince 7 krallığa ayrılmış topraklardaki lordların taht kavgaları,güneyden kuzeye gözlenen farklılıklar,modern,geri kalmış,gelişmekte olan topluluklar…
Dahası hırs,intikam,entrika…hepsi bu fantastik-epik yapımda toplanmış.

Kaliteli bir film arşivi

endop | 09 June 2011 21:16

Diziler hayatımızın bir parçası oldu artık, hepimizin takip ettiği en az 2 dizi var. İşte size dizi izleyebileceğiniz mükemmel bir site. İstediğiniz filmleri mükemmel kalitede izleyebilir , gerektiğinde dondurup kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Kusursuz bir arşive sahip olan site size bütün imkanları sunuyor.

Günümüz dizileri neyi amaçlıyor?

bithikotsis | 21 April 2011 11:01

Yeni çağın vazgeçilmez kullanıcısı olduğumuz aygıtı televizyonun da vazgeçilmez, kendine bağladığı bir yayın türü olan diziler ve amaçlarından bahsedeceğiz sizlere.

Son zamanlarda reyting rekorlarına rekor katan, halkı televizyona kilitleyen diziler aldı başını gidiyor. Bu kadar reytingi almasının sebebi seyircide ”acaba sonra ne olacak” merakı uyandırması. Zaten bu yüzden bu yayınlar dizi adını taşıyor.

Peki nedi bu dizilerin amacı? Halkı galeyana getirmek mi? Halkı mutlu kılmak ya da üzmek mi?

En komik film ve dizi sahneleri

bithikotsis | 11 April 2011 14:55

Sinemalarda, dizilerde, çizgi dizilerde, filmlerde gözümüze batan, kimi zaman kaçırdığımız, kimi zaman yakalayıp kahkahayı bastığımız sahne anları olmuştur. Bu anları diyaloglar ile yakalayıp resmetmişler. Diyaloglar İngilizce. Biraz tebessüm olsun bari diye düşünerek size buraya bakmanızı öneriyorum. İyi gülmeler…

Spielberg’den bir dizi daha; “Falling Skies”

queennothing | 04 April 2011 13:04

Bir süre önce duyurduğumuz Steven Spielberg‘in yapımcılığını üstlendiği TV dizisi Terra Nova‘yı bekleyeduralım, yönetmen, yeni bir dizi projesiyle daha diziseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor; Falling Skies. Daha evvel 22dakika’da duyurusu yapılan dizi, bu defa dinozorlar değil, uzaylılar hakkında. 19 Haziran 2011 tarihinde ilk bölümüyle TNT ekranlarını süsleyecek olan dizinin kadrosu şöyle; ER‘den tanıdığımız Noah Wyle, genç aktris Sarah Carter, 1936 doğumlu Porto Rikolu aktör Bruce Gray, Terminator Salvation’da rol alan aktris Moon Bloodgood, Dale Dye, Seychelle Gabriel, Peter Shinkoda, Colin Cunningham ve genç oyuncular Connor Jessup, Maxim Knight ile Drew Roy.

“Wonder Woman” dizi oluyor!

queennothing | 31 March 2011 17:14

Hatırlayacağınız üzere, 2009 Mart ayında Wonder Woman’ın beyazperdeye uyarlanacağı haberi verilmişti. 2011’de vizyona girmesi beklenen film, oyuncusu olsun, yönetmeni olsun; çeşitli aksaklıklar sebebiyle tam 4 sene sarktı ve 2015’te vizyona sokulmasına karar verildi. Film bekleyedursun, “Ally McBeal”ın yapımcısı olarak bilinen ve 10 defa Emmy Ödülü kazanan yapımcı David E. Kelley, Wonder Woman’ı bir TV dizisi haline getirmeye karar verdi. Bu sene NBC ekranlarını süsleyecek olan dizide ‘Diana Prince’yi (Wonder Woman) canlandıracak isim de 1983 doğumlu yıldız Adrianne Palicki (bkz. Legion).
Kızımızın kostümlü ilk görüntüleri de internet ortamında paylaşıldı.

Yarım milyonu aşkın dosya sayısı ile en popüler torrent sitesi.

ferfote | 15 March 2011 17:11

Arenabg, torrent dünyasında pek duymadığınız bir isim.Ama bundan sonra sıkça duyacağınız bir isim olacak.

-Arenabg-
-Arenabg-

Site de sinema, oyun, müzik, yazılım, dizi gibi birçok kategori mevcut.En güzel tarafı da bunların alt kategorilere sahip olması.Örneğin oyun kategorisinde PC, PC Iso, Ps2, Ps3, Psp, Xbox, Wii gibi; sinema kategorisinde Xvid, Dvd, BluRay gibi alt kategorilerin olması işinizi epey kolaylaştırmaktadır.

“Yabancı”dan “yerli”ye yerini yadırgayan bir bakış

admin | 11 March 2011 10:46

“Televizyonda hangi dizileri takip ediyorsun” diye sorunca “Ben sadece Cnbc-e izliyorum” diyen hatırı sayılır sayıda insan var. “Mesela hangi diziyi” deyip ikinci soruya geçince duraksadı mesela bu sabit yanıtı verenlerden biri. Muhtemelen ikinci sorunun hiç gelmeyeceğini düşünerek. “Lost” dedi. “Başka” dedim. Kalakaldı. Oysa ki Lost, hiçbir zaman Cnbc-e’de yayınlanmadı…
Kimseyi eleştirmek ya da küçümsemek bana düşmez, sadece onları anlamaya çalışıyorum. Bu tavrın altında yatan nehri görmek, bu davranışı biraz kurcalamak istiyorum. Aynı mevzunun edebiyat, sinema, müzik versiyonu da var elbet. Türk yazarları beğenmeyip, melodramın melodramı, çok satan, sığ yabancı yazarları okuyanlar hatta muhtemelen okumayıp sadece ellerinde gezdirenler (bir de böyle bir sosyal grup var, onlar kendi başlarına, başka bir yazıyı hak ediyor), Zeki Demirkubuz’u, Nuri Bilge Ceylan’ı tanımayıp içi boş Hollywood sinemasını göklere çıkaranlar. Türk müzisyenlere burun kıvırıp, sırf yabancı diye cascavlak, klişe dolu melodilere meyledenler.