bildirgec.org

diyet programı hakkında tüm yazılar

2 Hafta 2 Öğün

nzright | 02 May 2008 09:50

Yaz mevsimine yavaş yavaş giriyoruz. Kışlıkları kaldırıp yazlıkları indirdiğimiz bugünlerde; hepimizde hafif bir incelme telaşı var : ) Kimden ne duysak; “uygulasam işe yarar mı acaba” diye düşünmeden edemiyoruz.

Ülker Kellogs ürünü için bir websitesi hazırlamış. 2Hafta 2Öğün isimli sitede; başarı hikayelerini okuyabilir; Kellogs ürününün tv reklamlarını izleyebilir; beslenme planı, hareket önerileri, egzersiz programı ve püf noktaları hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca sitede çok eğlenceli bir de Yaz Oyunu var. Hem eğlenmek; hem de 2Hafta2Öğün2Kase programı hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz siteyi ziyaret edebilirsiniz.

Termojenik [ısı arttırıcı] ( Thermogenics )

neoturk | 08 April 2008 13:27

bir termojenik içeriği
bir termojenik içeriği

Termojenikler ( ısı arttırıcı ) vücudun yağ yakmasını uyaran diyet takviyeleridir.
Termojenikler vücudun yağ dokusu metabolizmasını arttırarak ısı üretirler (thermogenesis [termojenesis] ).
En bilinen termojenikler efedra , turunç , kırmızı biber , zencefil , kafein
ECA stackherkesçe bilinen vücut geliştiricilerarasında rağbet gören vücutta daha az yağ bulunması için kullanılan en yaygın termojenik bileşimidir.

bir termojenik reklamı
bir termojenik reklamı

Termojenikler ayrıca çok soğuk şartlarda vücudun bazal metabolizmasını arttırmak içinde kullanılırlar.
Bu durum vücut buz gibi suyla temas edince, hipotermiye girene kadar, görülen vücudun doğal olarak ta verdiği tepkidir.
Bu tepkiye tiroid bez nden salgılanan tiroksin hormon yol açar, sempatik sinir sistemibazal metabolizmayı arttırarak vücut sıcaklığını arttırır.

shangri-la ile şaşkın şaşkın nasıl zayıfladım

hafifuyku | 05 December 2006 03:57

Geçtiğimiz iki ay içinde farkına bile varmadan 8 kilo verdim. Ve bu işi egzersiz ya da diyet yapmadan, kısa bir kitaptan öğrendiğim bir hile ile becerdim.

Bu kitabın yayın haklarını alıp köşeyi dönmeyi ümit ediyordum, ama maalesef yayın haklarını satan ajansa “pilli yayınevi” olarak pek güven veremedik. Ben de hafif arkadaşlarımla paylaşayım dedim.

Olayı aftermath’ın gönderdiği bir makaleden farkettik. son zamanların çok çok satan kitabı freakonomics‘in yazarları bloglarında bahsetmişler.