bildirgec.org

demet evgar hakkında tüm yazılar

Güneşi Gördüm (2009)

queennothing | 11 March 2010 11:11

Mahsun Kırmızıgül‘ün “Beyaz Melek“ten sonra çektiği 2009 çıkışlı sinema filmi “Güneşi Gördüm” (I Saw The Sun), yaşanmış olayların da etkisiyle tamamen hayatın içinden vizyona giriveren başarılı bir yapım. ‘En İyi Yabancı Film’ dalında Oscar adayı olmasına ramak kala Akademi’ye giremeyen film, yurtiçi ve yurtdışında yoğun ilgiyle karşılandı.
Kentlere, şehirlere dağıtılan köy insanlarından en inatçıları, en umutlularından genişçe bir aile. Zorunlu göçe mecbur bırakılan Altun Ailesi, Doğu’nun bağrından kopup İstanbul’a, ‘her şeyin başı’ Tarlabaşı’na gelir.İki oğlundan biri asker, diğeri terörist olan yaşlı bir baba; oğlunun işlevsiz bacaklarının acısını diliyle, suskunluğuyla yaşayan bir anne.
Öte yanda, senelerden beri özlemini çektiği erkek evladına kavuşan genç bir baba ve hastalığı sebebiyle çocuklarından ayrı düşen sevgi dolu bir anne. Acının, sevginin, şefkat ve affetme ve gururun, farklılığın ortasında kendini yaşamaya çalışan, içindeki kadınlığı yaşamak için saflığını İstanbul’a teslim eden ”farklı’ bir genç adam.

2010’un İlk Filmleri

widfara | 28 December 2009 16:54

2010 yılının ilk günü cuma’ya denk geliyor. Ve bugün de biri yerli üçü yabancı olmak üzere 4 film gösterime girecek. Bu filmler ve onlarla ilgili kısa bilgiler;

Yahşi Batı
Yahşi Batı

1- Yahşi Batı

Yönetmen: Cem Yılmaz, Ömer Faruk Sorak, Ali Taner Baltacı
Oyuncular: Cem Yılmaz, Demet Evgar, Ozan Güven, Özkan Uğur, Uğur Polat, Zafer Algöz
Tür: Komedi, western(!)
Konusu: Cem Yılmaz’dan bir “vahşi batı” komedisi. Osmanlı’nın vahşi batıya iki kahramanı göndermesini konu alıyor film. Filmde Cem Yılmaz, daha önce de pek çok kez birlikte çalıştığı Özkan Uğur, Ozan Güven gibi isimlerle çalışmış. Kadroya yeni eklenen başarılı oyuncu Demet Evgar filmin artılarından olacak gibi.
Yahşi Batı’nın gişe canavarı olacağı kesin ama başarılı olacak mı hep birlikte izleyip göreceğiz. Filmin fragmanını buradan izleyebilirsiniz.

Güneşi Gördüm Fragmanı Yayınlandı..

JaAaa | 16 December 2008 14:50

Mahsun Kırmızıgül’ün yönetmenliğini yaptığı, başrollerini Erol Günaydın, Altan Erkekli, Cezmi Baskın, Ali Sürmeli, Cansel Elçin, Şerif Sezer, Yıldız Kültür, Demet Evgar, Menderes Samancılar, Nurseli İdiz, Zafer Ergin, Erol Demiröz, Emre Kınay, Mahsun Kırmızıgül, Cihat Tamer, Itır Esen, Yiğit Özşener, Tuba Büyüküstün, Kamil Sönmez, Sarp Apak, Hüseyin Avni Danyal, Cemal Toktaş, Deniz Oral, Murat Ünalmış, Ümit Okur, Ecem Cansu Aktay, Ali Tutal, Macit Sonkan, Cem Aksakal, Hande Subaşı, Buğra Gülsoy, Tuğse Gökhan, Aleyna Kala ve Aslıhan Kapanşahin‘nin yaptığı Doğu Anadolu’da yaşayan çocukların okuma çabalarının dramını anlatan Güneşi Gördüm filminin fragmanı yayınlandı.Fragmanı izlemek için buraya bakabilirsiniz.Film hakkında bilgi almak içinde buraya ve şuraya bakabilirsiniz..

Beyza’nın Kadınları

queennothing | 12 July 2008 14:53

1992 yılında ilk sinema filmi “Denize Hançer Düştü”yü çeken Mustafa Altıoklar, “Ağır Roman”, “Asansör”, “O Şimdi Asker”, “Banyo” gibi bir çok başarılı yapıma imza attı.“’Tıp fakültesinden mezun olmuşsun, neden sinema?’ diye sorulunca cevabım; ‘Ben hayatımın röntgen filmini çekiyorum’ oluyor.” diyen Altıoklar, 2006 yılında Türk sinemaseverlerle paylaştığı “Beyza’nın Kadınları” adlı sinema filminde de başarısını bir kez daha kanıtlamış oldu.
Filmdeki müzikler, Fahir Atakoğlu’na ait. Sezen Aksu’nun da “Beyza” adlı şarkısının bulunduğu albüm, 2006 yılında “Ateş Müzik” etiketiyle piyasaya çıkmıştı.