bildirgec.org

css edit hakkında tüm yazılar

Özenle Seçtiğim 17 Harika Css Koleksiyonu

ismoz | 22 June 2009 14:56

Bir Css Menü
Bir Css Menü

Web 2.0 ‘ın iyice yerleşmesiyle mobil sitem için menü arayışına girdim aradım taradım peki birşey bulamadım. Tam o sırada öyle bir site buldum ki css ile ilgili herşey içerisinde mevcut fakat ben hoşuma giden 17 tanesini ayırdım ve bildirgeç okurlarıyla paylaşmaya karar verdim.Bazılarını görünce vay be diyebilirsiniz.Neyse lafı fazla uzatmadan linkleri vereyim.

Online css düzenleyici

mentira | 08 April 2009 15:50

styleneat
styleneat

Cascading Style Sheets yani css HTML’e ek olarak metin ve format biçimlendirme alanında fazladan olanaklar sunan bir web teknolojisidir.
styleneat css dosyalarında düzenleme yapmak ve css dosyalarını kolayca online olarak organize etmenize yarayan bir servis.

css dosyanızı isterseniz direkt kodlarını kopyalayıp alana yapıştırabilirsiniz, isterseniz css dosyası şeklinde siteye “upload” edip kullanabilir ya da css dosyanızın direkt linkini verip kullabilirsiniz. dosyanızı upload ettikten sonra seçenekler kısmından istediğiniz özellikleri seçip dosyanızı organize edebilirsiniz.

Çevrimiçi CSS Araçları Listesi

pinkfloyd | 24 February 2009 21:38

Günümüzde CSS kullanmayan site sayısı gittikçe azalırken buna ters orantılı olarak gelişen CSS araçlarının sayısı da gün geçtikçe artıyor. Her yeni bir araç, CSS geliştiricilerinin projeler üzerinde harcadıkları zamanı azaltmaya ve daha verimli kodlama yapmalarını hedefliyor.

İşte tam da bu noktada Back to Essentials web sitesi, İnternet üzerindeki CSS araçlarına yönelik bir liste hazırlamış. Ben de ilgilenen bildirgec okurları için bu yazıyı yayımlama gereği hissettim. Umarım işinize yarar.

Yazıtipleri

Typetester

Ekranda farklı yazıtiplerini karşılaştırabilmenize yarayan bir uygulama.

Em Calculator

Em Calculator, küçük bir JavaScript aracı olup genişletilebilir ve erişilebilir CSS tasarımları oluşturmanıza yardımcı oluyor. Pixel değerindeki verileri bağıl em birimlerine dönüştürüyor.

Popüler Programlama Araçları

positive | 22 June 2007 16:57

Ücretli Yazılımlar

Adobe

Dreamweaver: Adını duymayan kalmamış olsa gerek. Çıktığı tarihten bu yana pek çok kullanıcı kazanan yazılım, web editörleri arasında belki de en popüleri ve en çok kullanılanı. Saymakla bitmeyecek özellikleri nedeniyle daha uzun süre gündemden düşecek gibi görünmüyor. Deneme sürümüne buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışı fiyatı 399$