bildirgec.org

çorba hakkında tüm yazılar

ÇORBA TIKIRTISI

super hero | 16 February 2011 11:27

Pek çorba içmem ben. Yok, öyle, “Onu sevmem, bunu sevmem.” diyen tiplerden değilimdir. Hatta maşallah, iştahlıyımdır. Önüme konursa ses etmem. Hele bir de, bizim evin iç ve dış işlerinden doğrudan sorumlu maliye bakanı ve aynı zamanda doğal başbakanı “Bugün yemekte çorba var.” derse, hayatta itiraz etmem.

Şimdi, doğruya doğru, şöyle nefis bir domates çorbası olsa, dumanı tütse, üzerine biraz da kaşar rendelense… buna kim itiraz eder? Ama biri soracak olsa, “İster misin?” dese, “İstemem.” derim.

Nedir peki işin aslı?

Hani bazı insanlar vardır, “Ağzı kalay kaplı mübarek.” derler. Suyu daha yeni kaynamış çayı bir dilişte içerler; önlerine kaynar kaynar konan çorbayı afiyetle içerler… İşte ben o insanlardan değilim. Sıcak sıcak içemem hiçbir şeyi; yaz olsun, kış olsun.

NE KADAR BÜYÜMÜŞTÜM

mavilikler | 31 December 2010 09:39

O’na kendi ellerimle çorba yapacağım. Tarhana çorbası sever en çok… Sıcak sıcak ısıtsın içini. Kapıdan girdiğinde tüm soğuğu dışarıda bıraktığını anlasın kaşığı her ağzına götürüşte.

Ne kadar yorgun olur o saatlerde sevgilim, kimbilir?! İlk kez evimde göreceğim O’nun o halini. Yolda rastladığım işten dönen insanların yüzlerinden çok iyi tanıyorum o görmeyen bakışları. Bu yüzden buraya geldiğinde, gözlerinde sevgisinden izler bulmaya çalışmayacağım. Bütün gün koşturup durmuş insanların gözlerine inen o perdeyi biliyor olacağım çünkü.

“Hadi, iç çorbanı canım.” diyeceğim. “Sevgini gözlerinde görmeye ihtiyacım yok, hissetmek için. Yorgunsun şimdi. Ruhun çoktan uykuya çekildi bile. Ama ben sadece bedeninle de olsa yanımda olmandan öyle mutluyum ki!”

Bizim Mutfak Çorba

witamin | 02 September 2010 10:52


Ülker Bizim Mutfak çorbalarına kendiniz malzeme ekleyerek kendi çorba tarifinizi oluşturuyorsunuz. 11 Ağustos-11 Eylül tarihleri arasında Bizim mutfak sitesine yüklüyorsunuz. Bizim mutfak jurisi tarafından en beğenilen tarifin sahibi İstikbal Regina Standart Gent model ile mutfağını yenileme fırsatı yakalıyor. Bol şanslar.

alttan çıtçıtlı body

taha3045 | 09 October 2009 08:57

Kadınların alttan çıtçıtlı giydikleri bodylere sinir oluyorum, tamam hepsininkileri demeyelim ama en azından biriyle birlikte olacakları zaman bunları giyen sevgililerine veya eşlerine zerre saygısı olmayan kadınlardan nefret ediyorum sonrasında canım sevgilim bunu giysin de üşütmesin diye düşünmedigim için kendimden de nefret ediyorum.

Tamam belki üşütmemek , düşükbel giyince mal beyanında bulunmamak için giyilebiliyor olabilir ama tuvalette zorluk çekmiyor musuz arkadaşım? Haydi aniden sıkıştın, onun çıtçıtlarını hatta bazıları kancalı kancalarını çabuk şekilde nasıl açarsınız? Vücutta gelmek için sabretmeyen ifrazat senin bodyinin kancasını bekler mi?

istedigim sadece bir tas çorba

taha3045 | 08 October 2009 18:49

Bugün sevgilimle buluşacaktım, üzerinize sağlık aşırı ağır derecede grip olmuşum, kızı ektim vesselam. Ne yapayım yorgan döşek,yastık, çarşaf yattıgım izinli günümü onunla buluşarak nasıl heba edeyim, sümüğümde boğulma anlarımı onunla nasıl paylaşayım.

Evde dün geceden beri burnumu silmedik eşya bırakmadım, aldıgım kağıt mendiller dibini buldu, atletlerim onlar azaldı tuvalet kağıtları artık ne bulduysam burun deliklerim su toplayana kadar hallettim, beynimi burnumdan fışkırtarak kaybetme tehlikesi vardır diye ödüm kopmakta.

Mercimek Çorbası Tarifi Çorba Nasıl Yapılır Mercimek Yapılışı

NLPMaster | 07 September 2009 22:35

mercimek çorbası nasıl yapılır mercimek çorbası tarifi yapılışı
mercimek çorbası nasıl yapılır mercimek çorbası tarifi yapılışı

Sofranın vazgeçilmezi çorbadır. Çorbaların en çok sevileni en çok içileni de mercimek çorbası olsa gerek.

Mercimek çorbası nasıl yapılır?
Mercimek nasıl pişirilir?
Mercimek çorbası tarifi nasıl yapılır diye merak edenler için mercimek çorbası tariflerini biraraya getirdik.

İşte size mercimek tarifleri:

  • Afiyetle den Mercimek çorbası tarifi burada
  • Pratik mercimek çorbası yapılışı burada
  • Tavuklu mercimek Tarifi burada
  • Etli Mercimek Çorbası Tarifi burada
  • Mercimek çorbası nasıl yapılır? Mercimek Çorbası tarifi videoluburada
  • Oktay Usta Mercimek Çorbası Tarifi burada
  • bebekler için mercimek çorbası tarifi burada
  • Mercimekten çorba olur da köfte olmaz mı derseniz mercimekli köfte tarifi burada

ramazana yaklaşırken

nazokiraze | 07 August 2009 12:57

Ramazana 15 günden az bir zaman kaldı, oruç ibadetini hiç aksatmayanlar için neyse, oruç tutmayanlar veya ara sıra tutanlar için de çok önemlidir Ramazan ayı, manevi havası herkesi etkiler müslüman olmayanları bile. Her eve Ramazan pidesigirer, ah eski ramazanlar konulu konuşmalar yapılır, Hacivat Karagöz oyunları ortaya çıkar,ünlüler çalgı eşliginde iftar verir ve paparazzilere çıkar.

Uzun zamandır ilk kez yazın en sıcak zamanlarından birine denk geliyor Ramazan bu sene, bir kaç yıl evvel 17:00-17:30 gibi yapılan iftar bu yıl 20:00 ye kayacak bu da oruç tutanlar için biraz zor olacak (Allah kolaylık versin). Sıcaklar ve oruç süresinin uzun olması sağlığa daha fazla dikkat edilmesianlamına geliyor.

Ramazan ayı İslamın beş şartından birinin ifa edildiği bir ay olmasının dışında bazı değerlerin daha çok önemsendigi mübarek bir zaman dilimidir. İftar davetleri sayesinde akrabalar birbirlerine gidip gelirler, ayın sonunda verilen filtre ve zekatlar ihtiyaç sahiplerini mutlu eder, kalabalık sofraların bereketi artar, herkeste normal zamandan daha fazla huzur, sukunet olur, sofradaki yemekler bile tamamen değişir ve daha güzelleşir, artar, çeşitlenir. Normalde bazı evlere girmeyen yada ara sıra gelen pastırma, hurma gibi yiyecekler sofralarda yerini alır, güllaçın saltanatı başlar, pide kuyrukları ve pide kokusu insanı kendinden geçirir , Ramazan öncesi alışverişler yapılır. (çocukluğumuzun öğlene kadar süren tekne orucunu unutmayalım)

Ev hanımları müjde “Stirr” geldi!

kalsiyum sandoz | 28 July 2009 10:04

Çorba yapmanın en zor ve sıkıcı yanı tencerenin dibinin tutmaması için sürekli karıştırmak zorunda olmaktır. İngiliz mühendisler özellikle ev hanımlarını bu angaryadan kurtarmak için stirr’i geliştirdiler. Pille çalışan bu zamazingo tencerenin içine yerleştiriliyor ve çorbanızı otomatik karıştırıyor. Siz de o sırada salatanızı rahat rahat hazırlıyorsunuz. Paslanmaz çelik ve ısıya dayanıklı silikondan imal edilmiş bu teknoloji harikası sadece 25 dolar.

Yemek masası düzeni

mentira | 20 April 2009 18:59

yemek masasının düzeni nasıl olmalı, yemek masası nasıl hazırlanır, çatal nerede, kaşık nerede, çatal kaşık nasıl dizilir, gibi sorular hep sorulmakta, “yemekteyiz” isimli yarışmadanda aşinayızdır bu sorulara işte bu noktada yemek masası düzeni nasıl olur internetten yardım alabiliyoruz.

yemek masası düzeni
yemek masası düzeni

wholesale table linens isimli sitenin sofra kurma kısmında çok güzel bir uygulama bulunuyor.

bu uygulamada ilk önce yemek servisinde neler olucak onları seçiyoruz, seçenekler ise şöyle; kokteyl, salata, ekmek, balık, çorba, su, kahve v.b. şeyleri seçiyoruz. seçtiklerimize göre bize görüntülü olarak masamızı oluşturuyor. yazılı olarakta neler yapmamız gerektiğini yazıyor.