bildirgec.org

chanel hakkında tüm yazılar

Coco Before Chanel (2009)

padmess | 11 November 2011 14:42

Moda dünyasının devi Chanel’in, karanlık başlangıcından yükselişine uzanan bir hikâye: Coco Before Chanel !

Fransa’da bir yetimhanede ablasıyla beraber yaşayan Coco yıllarca babasının gelmesini beklemiştir. Sonunda gelmeyeceğini anladığında ve bunu içten içe kabul edemese de hayata inat tutumuyla başının çaresine bakmaya karar verir.

Sarhoş askerlere şarkı söyleyen, dikiş diken ve aşık olan bir kadındır Chanel ya da Chanel olmadan önceki ismiyle, Coco.

giyilmeyesi kreasyonlar

nazokiraze | 18 April 2009 16:12

Binlerce,milyonlarca dolar harcanarak oluşturulan çok özel sergilenen kreasyonların bazıları yüzüne bile bakılmayacak çirkinlikte. Giysen giyilmez, sokakta dagıtsan kimse begenmez, ama almaya kalksan paran yetmez. Bazen ipin ucunu kaçıran modacılar asla üste giyilmeyecek kıyafetleriyle milyon dolarları kazanıyorlar.Haute Couture olarak özel tasarlanan bu koleksiyonlar seri olarak üretilmez.
Onlardan biri Christian Dior her yıl sergilediği Haute Couture koleksiyonlarla çok konuşulan Dior bu anlamda rakipsiz gibi.(2009 Dior Haute Cuture video)

dior creation
dior creation

Dior’un her yıl çıkardıgı bu acaip kıyafetleri ,ayakkabıları sergileyen mankenlerin dışında kim giyer bilinmez ama,Giymenin cesaretten öte rüküşlük gerektirdiği kreasyonlarıyla ünlü bir diğer marka ise Christian Lacroix , tasarımcıların hayal dünyalarını zorlayan giysiler gerek renkleri, aksesuarları gerekse onları taşıyan mankenlerin makyaj ve saçlarıyla defileyi tam bir karnavala dönüştürüyor.

Coco ve bloggerin gücü

pegpeg | 25 September 2007 15:09

Coco - Mademoiselle
Coco – Mademoiselle

Internetin pazarlamadaki gücü gittikçe artmakta ve çeşitlenmekte. Unlu moda ve parfüm markası Coco-Chanel, çıkaracağı parfümü Coco-Mademoiselle’in tanıtım kampanyası dolayısıyla Paris’te 15 bloggeri bir « Chanel » günü yaşamaya davet etmiş. Bu gün kapsamında bu blog yazarı arkadaşlar Chanel’in laboratuarlarını, Coco Chanel’in evini, Chanel mücevher mağazasını gezmiş, öğlen 5 yıldızlı Ritz’de, akşam da Grand Palais’de yemek yemişler.
Bu 15 talihliyi seçmek için Chanel, 100 kadar bloggeri kampanyayı duyurmaları için komple Chanel seti hediyeli bir tanıtım yapmış. Yani hem öncesinde hem sonrasında kendinden fazlasıyla konuşturmayı başarmış. Ve bizi de burada konuşturuyor kendisinden.

Bunlar sonrasında benim sorduklarım ; acaba internetin ve web-marketing’in ülkemizde önemi ne kadar fark ediliyor, ne ölçüde kullanılıyor, bu düzeyde kullanabilecek firmalar var mı, bu düzeyde buzz yaratacak blog yazarları/siteleri var mıdır ?