bildirgec.org

başörtülü hakkında tüm yazılar

ÖNYARGILAR…Ayağımızda görünmez prangalar

bithikotsis | 27 April 2011 13:40

Geçmişte yaşadıklarımız, gelecekteki yaşayacaklarımız…Hani derler ya geçmişe mazi geleceğe niyazi derler diye. İşte aslında o diyenlere sormak lazım, geleceğini neye göre planladın, gelecekte neye göre karar aldın diye.

Düşündüğün herşeyin gerçek olduğunu sanmak. Belki de budur bizi karar alırken uzun uzadıya uğraştıran, ”eyvah yoksa tekrar bu olacak mı?” diye düşündüren.

Önyargılar kararlarımızı etkilemiyor değil. Her ne kadar biz karar alırken ”hayır sadece yalın düşünüyorum, kesinlikle başka şeylerden etkilenmiyorum.” desek de illa ki feyz aldığımız, ya da olumsuz intiba aldığımız şeyler bunda rol oynuyor.

Acaba böyle kaç kişi güme gitti !

neoturk | 03 December 2007 10:49

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün açıkladı bir dosya (fişleme)olayında bir aday rektör için düzenlenen dosyada “eşinin çarşaflı ve şucu bucu” bide bici bici muhallebiciymiş (ben ekledim) ” olduğu notu düşülmüş. Yapılan araştırmada ise bu bahsi geçen vatandaşın hala bekar olduğu ortaya çıkmış . Cumhurbaşkanı bu nota güvenmeyip bir daha araştırma istemeseydi bu şahsın adı lekelenmiş ve onuru kırılmış ve dahi güme gitmiş olmayacak mıydı ? Şimdiye kadar güme böyle kaç kişi gitti, bu dosyayı düzenleyenler hakkında bir soruşturma açılıp açılmadığını öğrenmek istiyorum.