bildirgec.org

barack hakkında tüm yazılar

Masanın öbür tarafındaki Obama

thomasguven | 06 July 2010 13:00

İki yıldan fazla önce ciddi ekonomik düşüş sinyalleri belirdiğinde, Başkan Adayı Barack Obama, yerine geçeceğini ümit ettiği insana parmağıyla işaret etmekte hiç gecikmemişti.
Yönetimdeki 17 ayı içerisinde, mesajları benzer şekilde aynı ve Cumhuriyetçiler artık suçlama yapmak yerine sorumluluğu almanın zamanının geldiğini belirtiyorlar.
Cumhuriyetçi stratejist Ron Bonjean, hiçbirşeyin bir Başkanı eski yöneticileri suçlamaktan daha zayıf gösteremeyeceğini söyledi.
Birini suçlayarak, sadece iş isteyen insanlarla politika yaparak oyun oynuyormuş gibi görünürsün. İşsizler bunun kimin hatası olduğuyla ilgilenmiyorlar. Bonjean, başkalarını suçlama taktiğiyle günün birinde söylediklerinin kendine dönmesiyle yüzyüze gelirsin diye ekledi.
Obama kötü giden ekonomi hakkında konuşurken hala aynı mesajı “kötü ekonomik durumu miras aldıklarını” Wisconsindeki şehir meclisi toplantısında iki kez tekrarlayarak verdi.
Bu mesajlar kendisinin kampanya döneminde Başkan Bush yönetimine yönelik yaygın politik önerilerin tekrarından başka bir şey değil.
link

Obama Referanslı Telefon : Blockberry Storm 9500(!)

geceyazankedi | 26 June 2009 19:52

Nokla, Sorry Ericsoo, Sumsang, iPhome gibi markalara henüz alışamamışken Çin’li fason üreticiler şimdi de Blockberry Storm’u ürettiler.

Kabul edelim Çin’li üreticilerin pazardan pay kapma yolu olarak bunu kullanması uzun süredir devam ediyor. Ancak bu sefer bunu reklamlara da taşıdılar ve Obama’nın Tavsiye Ettiği Telefon Blockberry Storm 9500 olarak sundular.

Tasarımı uzaktan bakıldığında hatta ele alınmadığı müddetçe nereden bakılırsa bakıldığında orjinal Storm’un tıpkısının aynı olan Blockberry’nin bu modeli Windows Mobile 6.1‘in güçlendirdiği son derece akıllı bir model. En iyisi teknik özellikleri biz altbaşlıklar halinde sıralayalım kararı siz verin:

twitter’da nefes kesen yarış!

algoz | 19 April 2009 15:20

twitter’da 1 milyonuncu takipçiye (followers) kimin ilk ulaşacağına dair büyük bir yarış var. listedeki ilk sıradakilerin karşılıklı açıklamaları ve web dünyasının popüler bloglarının ilgisi ile heyecan doruğa ulaşmış durumda.
işte ilk üçtekilerin istatistikleri ve twitter linkleri:
1-CNN Breaking News (cnnbrk) – 955,224:
istatistiktwitter linki
2-ashton kutcher (aplusk) – 921,871:
istatistiktwitter linki
3-Britney Spears (britneyspears) – 915,581:
istatistiktwitter linki
listenin tamamı ve güncel hali burada.

Sarah Palin başkan olsa idi?

promoder | 26 November 2008 20:42

sarah palin başkan olsa idi ?
sarah palin başkan olsa idi ?

Sarah Palin başkan olsa, dünyanın hali ne olurdu merak ediyor musunuz? İşte cevabı, kırmızı telefona tıklamayı ve her yeri iyice kurcalamayı unutmayın.

BARACK Tişörtleri

wrz | 13 October 2008 14:55

Obama
Barack Obama

Barack Obama,ABD’nin seçimlerinde trend olarak şimdiden başkan sıfatıyla dolaşmaya başlayan şahşiyeti.Ve tabii doğal olarak fanları tarafından tişörtleri basılmış.İşte;

http://www.teebama.com/
Eğer satıldığı siteyi de görmek isterseniz burada.

Google gelecek Amerikan başkanını öngörebilir mi?

iamdezzy | 10 June 2008 12:50

4 Kasım’da Amerika’da yapılacak olan seçimlere yaklaşıyoruz. Yaklaştıkça da yeni başkanın kim olacağı herkesçe merak ediliyor. Hayatımızın her alanına giren Google belki bize seçimlerle ilgili bir şey de söyleyebilir.

Eğer pek çok kişi “Obama“yı “McCain“den daha fazla arıyorsa, bu, seçimlerde Obama’nın daha gözde(trend) olduğu anlamına gelmez mi?
Elbette Amerika’da her oy kullanacak kişi Google kullanmıyor, ya da oy vereceği kişiyi aramıyor. Ama yine de yüksek sayıda bir kesim oy vereceği kişiyle ilgileniyor ve onun adını Google’da aratıyor. Ya da en azından seçimin sonucuyla ilgileniyor.


Yukarıdaki grafikte Google Trends uygulamasından alınmış son 12 ayda “Obama” ve “McCain” karşılaştırması görünüyor. Resme tıklayarak açılan sayfada da görebileceğiniz gibi, Obama daha trend. Yani seçimi kazanmaya daha yakın görünüyor. Bazı bölgelerdeyse Clinton, Obama’ya çok yakın, hatta Nevada’da önüne geçmiş bile. Fikir vermesi açısından Google Trends kullanılması mantıklı bence. Pek tabi insanlar oy vermeyeceği partiyi de arayabilir. En iyisi bekleyip görmek ama incelemekte de fayda var. Kişisel fikrimi soracak olursanız, Obama kazanacaktır seçimleri, Google Trends’deki sonuçlara paralel olarak.