bildirgec.org

avatar hakkında tüm yazılar

2011 Photoshop Dersleri

mcmtsuz | 17 March 2011 12:57

Artık hayal gücünü zorlayan insanlar photoshop ta bütün hayat ettiklerini yapabiliyorlar…İşte o yapabildiklerinin dersleri,sizinde yapabilmeniz için.


1-Avatar Filmindeki gibi Navi karakteri yapma

Cameron, Avatar 3 üzerinde çalışıyor!

queennothing | 10 December 2010 15:22

‘En yüksek bütçeli film’ olan Avatar, 2009 senesinde vizyona girmişti. Gişe rekorları kıran ve haftalarca vizyonda kalan filmin devamı Avatar 2, 2014 senesinde vizyona girecek. Henüz çekimlere başlamamış olan Cameron, geçen günlerde yaptığı bir açıklamaya göre, Avatar 3 üzerinde çalışmaya başlamış. Biz duruma şaşıraduralım, Cameron, Avatar‘ın başrol oyuncuları Sam Worthington ve Zoe Saldana ile üçüncü film için anlaşmış bile.

wordpress için gravatar

silver530 | 26 August 2010 13:17

gravatar
gravatar

gravatar.com‘da hesabı olanlar buraya yükledikleri avatar resimlerini internette gravatar destekleyen tüm web sitelerinde herhangi bir yazı için yorum yaptıklarında bu yorum için gravatar hesaplarında kayıtlı e-mail lerini girdiklerinde hemen yorumlarının yanında avatar olarak belirdedikleri resim otomatik olarak görülecektir.

gravatar’ın kendi wordpress sitenizde işe yaraması için önce admin panelinde ayarlar menülerinden birisi olan “tartışma” ayar menüsüne giriyoruz. açılan sayfada “varsayılan avatar” olarak “gravatar logosunu” seçiyoruz. bu sayede gravatar hesabı olan herkesin resimlerini sitenizde görmesini sağlamış oluyorsunuz.

şimdi gelelim gravatar hesabı oluşturmaya.

gravatar hesabı oluşturmak:

1 – bunun içinde hemen gravatar.com‘a giriyoruz.
2 – açılan sayfada kayıt olmak için yukarıdan “sign up” a tıklıyoruz.
3 – e-mail imizi girip linke tıklıyoruz.
4 – şimdi gravatar bizim email’imize bir onay mail’i gönderdi.
5 – bu onay email’ini bulmamız gerekiyor o nedenle hemen email hesabımıza gidiyoruz.
6 – gelen email’deki onay linkine hiç vakit kaybetmeden tıklıyoruz. i̇steyenler email’deki ingilizce açıklamaları okuyabilirler.

fotoğraflarınızı avatar yapmanın çözümü

sevgidunyasisedat | 24 August 2010 16:53

İnternet dünyasının uçsuz bucaksız dünyasında gezinirken beğenip ilgimizi çeken heryere üye olmakta ve çeşitli sosyal medya ağları , arkadaşlık sistemleri ve aynı düşünceden platformlarda çeşitli fotoğraflar yüklemekteyiz.

Büyük hali
Büyük hali
Yeni boyutlandırılmış hali
Yeni boyutlandırılmış hali

İnternet dünyasında gerek blog , forum veya üyelikli internet siteleri olsun fotoğraflarımızı büyüklüğünden ötürü yükleyemeyip istenilen avatar haline getirememekten şikayetçi oluruz. İşte buna kolay çözüm yolu daima elinizin altında bulunması gereken yol aşağıda.Yapmanız gereken adımlar gayet çok kolayFotoğraf ve resimlerini avatar yap* Adım 1 Kendi fotoğrafını seçip kırpıp boyutlandırmak.
* Adım 2Avatar olarak yüklemek istediğin fotoğraf için üye olduğunun sitenin izin verdiği ölçüleri girmek
* Adım 3 “Resize” diyerek fotoğrafının çıktısını almak.
Create Avatarın sunduğu güzel yönlerinden birtaneside fotoğrafları otomatik olarak küçülttükten sonra çok fazla yer kaplamadan ”jpg” olarak kayıt etmesidir.

Avatar saçlar,salaş kadınlar,aşşk kafe..

| 16 August 2010 19:45

” Akşam Kuruçeşme Aren’da Ozan Doğulu konserine gideceğiz, kesin gel baba!”Geldim!Su samuru ile gidilecekmiş!O da ne yav?Karışma ben de!Beylerbeyinden hoplaya zıplaya beş dakikada Kuruçeçme Aşşk kafeye iniyoruz.Su samuru denilen şey kapalı bir tekne-taxi imiş. İyi güzel.İçerisi renk cümbüşü; Dünyanın en güzel tenleri burdan mı fışkırmış ne?Ana rahmine düştükleri an şanslılarmış bu insanlar demek.Ballıoğlanlar, devedikenleri sarılmışlar kızlara, “ısırırm, ağzımda eritirim” mukaddes eylemleri içindeler.

Bakışlarıyla içlerindeki exorcismi kusuyorlar adeta. Vayy liberal şeytanlar vayy, demek geliyor içimden.Bünyeme fena halde ağır gelse de katlanmak zorundayım..Dikkatimi hatunların saçları çekiyor;Bu ne yahu, nerdeyse hepsi aynı model!”Avatar modeli baba” diyor partnerim..Yeni trendmiş; Bu model için, bikere saçın olacak, yoksa çıtçıt veyahut kaynak ile takviye edilmeli imiş..Sarışın veya kumral saça daha uygunmuş( çakma da olabilir bittabi). Can alıcı noktası, saçı gevşek ve
salaş bir tarzda örüp omuzdan aşağı sarkıtmakmış..Yakışmamış desem yalan olur cidden güzel bir tarz..Konsere gidiyoruz,Yeni öğreniyorum; Ozan şarkı falan söylemeyecek, DJ lik yapacak, starlar da tek tek gelip play-back yapacaklarmış.Bozuluyorum olaya, ama ses çıkartmadım tabi.Havai fişekler eşliğinde, Ozan efendi sahneye çıkıyor. Işık oyunları falan baya baya iyi valla!Sıla denilen kadın çıkıyor sahneye. Harbiden güzel kadınmış allahı var.Ziynet Sali de çok güzel bir ses ne diyim..Ajda Pekkan da var. “Bir garip yocuyum ” diyor.Nihayet, yaşamı dokumuş, bilgili görgülü hatun Sezen hanım çıkıyor sahneye;Önce vantilatör ve mendil istiyor, söyleniyor söyleniyor! Sevemedim bu kadını allah affetsin..Gecenin finalinde ” l gotta a feeling, tonight gonna be a good night” çalıyor..Bu şarkı beni biraz olsun kendime getiriyor.Gece bitmeden Doğulu sülalesi sahneye doluşup, birbirleriyle danslar eşliğinde aşk-meşk yapıyor.İşte size eşitsiz bir sosyal bölüşümün bir gecesi..İvan Denisoviç’e bu renk skalası ağır geliyor ve köyüne dönüyor..

Film Dünyası’ndan Son Haberler #3

JaAaa | 10 July 2010 13:50

– ^ – Önceki Haberler – ^ –

Film Dünyası’ndan Son Haberler #1

JaAaa | 08 July 2010 18:35

  • SAW serisinin yedinci halkası olan SAW VII filminden bir kaç görüntüyü şurada bulabilirsiniz. Seri 3D olarak çekiliyor.

Sosyal Medya’daki Avatar’larınız İçin: PhotoFunia!

algoz | 14 April 2010 09:45

Sosyal Medya sitelerinde açtığımız hesaplarla sahip olduğumuz profillerimiz, giderek cebimizdeki kimlik belgelerimizin yerlerini almaya başladılar. Bu profil sayfalarının en özemli parçalarından biri ise; profil sayfalarımızda kullanmış olduğumuz ve Avatar olarak isimlendirilen “ufacık tefecik” boyutlardaki, resim veya fotoğraflar.

Dijital bir fotoğraf makinesi ile çekmiş olduğumuz resmimizi bu profil sayfalarımıza, hop diye yerleştirebileceğimiz gibi, çeşitli efekt ve mizansenlerle, daha bir anlamlı, mesaj veya imaj kaygılı bir görünüme de büründürebiliriz.

İşte bu mesaj veya imaj kaygılı Avatar’larımızı, bir kaç tıklama ile üstelik ücretsiz olarak oluşturabilmemizi sağlayan, hayran olunası bir uygulama olan PhotoFunia, 16 farklı kategoride sunduğu onlarca farklı seçenek ile Avatar’larımızı hazırlamamızı sağlamakta.