bildirgec.org

arnold schwarzenegger hakkında tüm yazılar

Cehennem Melekleri 2 (The Expendables 2)

sonnefes34 | 14 August 2012 10:49

Filminin konusuna kısa bir göz atarsak; basit bir hesaplaşma sonucunda grup üyelerinden birisi öldürülür; ardından diğer grup üyeleri intikam almak için yola koyulur. Filmin ikinci serisinin yönetmenliğini bu kez Simon West yapmakta. Senaryosunu ise Sylvester Stallone ve Dave Callaham yazmış. Filmin kadrosunda ise Barney Ross rolünde Sylvester Stallone, Gunnar Jensen rolünde Dolph Lundgren, Lee Christmas rolünde Jason Statham, Yin Yang rolünde Jet li, Trench rolünde Arnold Schwarzenegger, Booker rolünde Chuck Norris, Mr. Church rolünde Bruce Willis ve Jean Vilain rolünde ise Jean-Claude Van Damme karşımıza çıkmaktadır. Millennium Films’in yapımcılığında olan film ise Türkiye’de Medya Vizyon şirketi tarafından dağıtımı yapılacaktır. 17 Ağustos 2012 Amerika ile aynı anda Türkiye’de gösterime girecek olan film şimdiden filmin meraklılarını heyecanlandırmış durumda. Film hakkında biraz daha bilgi almak isterseniz burayı tıklayarak resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz. Aynı şekilde burayı tıklayarak filmin fragmanını keyifle izleyebilirsiniz.

yeniden: TOTAL RECALL

emsvizyon | 03 April 2012 15:15

80’lerin henüz etkisindeyken ve 90’larda bizi nelerin beklediğini bilemediğimiz yıllarda izlemiştik arnold abimizin başrolünü oynadığı total recall‘i. çoğumuz TV’de izlemiş olmalıyız bu muhtemelen her bilim-kurgu severin damağında o ortak tadı bırakan filmi. amerikalı yazar Philip K. Dick‘in We Can Remember It for You Wholesale isimli hikayesinden kurgulanarak yaratılmış olan ve 1990’da vizyona giren TOTAL RECALL‘i Paul Verhoeven yönetmişti. bende etki yaratan bilim kurgu filmler in listesini yapmaya çalıştığım yazılarımın içinde de yerini almıştı, bkz bilim kurguları 2

armut gibi, emanet durmuş
armut gibi, emanet durmuş

gel gelelim, yıllar geçti ve biz eskidik vesselam. daha ilk versiyonu ( ne acıdır ki ilk versiyon diyoruz artık bu filme de )nun zihinlerimize attığı imzanın hükmü sürerken bu ( bence ) harika filmin yeniden yapımıiçinde bulunduğumuz sene vizyona girecek. Len Wiseman yönetiminde çekilen filmin arnold abimizin yerindeki ismi Colin Farell ( peeeh ) umuyorum ilk filmin birebir aynısını yapmaya çalışmayıp, hikayeden uyarlanmış çok başka bir anlatım ile bize gelirler zira üzülürüm valla :/ merak edenler için iki de fıragman pırtlatmışlar, buyrun

Schwarzenegger yeniden Terminator!

queennothing | 28 April 2011 09:08

Dünyanın sonu üzerine felaket teorileri üreten yüzlerce yapım arasında Terminator Serisi, sanıyoruz seyreden her seyircinin gönlüne taht kurmuştur. Mekanik hareketleri, yaratılıştan esprili hareketleri ile Terminator (Yokedici), 2014 senesinde beşinci filmle geliyor. Filmi seyretmemize daha üç sene var, ama dedikodular ortalıkta dolanmaya başladı. Yönetmen koltuğu için Justin Lin ismi konuşulurken bomba gibi bir haber tüm kesinliğiyle internet ortamına düştü. Habere göre, ‘esas Terminator’ Arnold Schwarzenegger, beşinci filmde rol alacak. Aktör tarafından da onaylanan bu haber, bizleri heyecanlandıradursun, yapımcılar filmle ilgili başka sürpriz gelişmeler olacağını ve sabretmemiz gerektiğini söylüyor.

Terminator 5’ten duyumlar…

queennothing | 15 April 2011 16:30

Hatırlayacağınız üzere, en son 2009 senesinde “Terminator Salvation“u izlemiş, tatmin olmamıştık. McG‘nin çektiği filmin devamı olan “Terminator 5“, 2014 senesinde vizyona girecek. Buraya kadar her şey normal seyrinde ilerliyor, serinin takipçilerini heyecanlandıran dedikodular filmin henüz şekillenmemiş kadrosuyla ilgili.

Emektar Yokedicimiz Arnold Schwarzenegger, aldığımız duyumlara göre geri dönüyormuş. Bu konu ile ilgili Schwarzenegger’den henüz resmi bir açıklama gelmiş değil, zira yönetmen de belli değil. Yapımcıların, “Fast & Furious” ile tanıdığımız Tayvanlı yönetmen Justin Lin‘in çekmesini istediği yeni Terminator filmi, Lin tarafından sahiplenilse de durum muğlak.

Gerçeğe Çağrı; Total Recall (1990)

queennothing | 25 January 2011 16:30

Philip K. Dick’in “We Can Remember It For You Wholesale” adlı kısa öyküsünden uyarlanan sinema filmi “Total Recall” (Gerçeğe Çağrı), 1990 senesinde vizyona girdi. 1938 senesinde Hollanda’da dünyaya gelen yönetmen Paul Verhoeven‘in yönetmenliğini yaptığı film, ‘En İyi Film’ dalında Satürn Ödülü kazanırken, ‘En İyi Ses’ ve ‘En İyi Görsel Efekt’ dallarında Oscar adayı oldu. 50 Milyon Dolar ile çekilen “Total Recall”da aksiyon ve bilim-kurgu filmleriyle tanınan aktör Arnold Schwarzenegger, Amerikan aktris Sharon Stone, Rachel Ticotin, Michael Ironside, Ronny Cox, Marshall Bell ve Michael Champion gibi isimler yer alıyor.
Hayal ile gerçek birbirine karışınca neyin doğru, neyin kurgu ürünü olduğu kesin olarak bilinemez. Bu belirsizlik ise şüphe ile öldürücüdür. Yine de Haneke’nin dediği gibi, kurgu, karşımızda duruyor ve biz onu izliyorsak, gerçektir.

İşte en interaktif E-ink Reader!

Beacool | 14 November 2010 11:44

İşte en interaktif E-ink Reader!

Entourage Pocket eDGe
Entourage Pocket eDGe

Açıkçası Ipad ve onun gibi cihazları kullanmama rağmen onların uzun süre yazı okumada pekte yararlı olmadıklarına inandım. Bu sonucun Galaxy Tab ve çeşitleriyle de değişeceğine pekte inanamıyorum. Bana göre bu güne kadar yapılmış en güzel elektronik okuma araçları e-ink kullanan cihazlar. Tamamen göz sağlığına duyarlı bu cihazlarda uzun yazıları okuma bir gazeteden yazı okumakla aynı derede göz yoruyor. E-inklerin en büyük sıkıntısıysa sayfa değişimlerindeki uzun tepki süreleri ve renksiz oluşları.

The Demon who makes Trophies of Men!

distaste | 18 September 2010 18:11

Hepimiz Lost‘u duymuşuzdur. Adaya bir grup insan düşer ve duman şeklinde bir canavar tarafından yakalandıkça öldürülürler. Birbirlerinin hayatlarının kesiştiği sıkıcı noktaları geçiyorum. Predator 1’i tekrar seyredince aklıma geldi: Şu “Smoke Monster” denen edepsizin yerine bizim Predator getirilse daha güzel olmaz mıydı? Lost’ta ne varsa Predator’da daha güzeli var. Hem onun sonu daha güzel bitiyor bana güvenin.

Çok özel bir görev için çağrılmış olan kaslı arkadaşımız Dutch (Arnold)
ekibiyle birlikte bir kurtarma görevine gider. Birbirinden ilginç tiplerden oluşan bu kurtarma ekibi ile bol patlamalı bir bölümden sonra, ormanda onları bir “şey”in avladığını farkederler ve Güney Amerika’nın balta girmemiş ormanlarında Arnold’ın kaslarını gösterdiği amansız bir takibe başlarız. Ben henüz 2 yaşındayken çevrilmiş olan bu filmin imdb adresini şurada ve yeni çıkan Predators filminin adresini ise burada bulabilirsiniz.

Uslu bir çocuk olursan sen de Predator görebilirsin

Tek başına bir ölüm makinesi !

distaste | 23 April 2010 10:43

Arnold’ın en kaslı zamanlarında çekilmiş bu aksiyon filmi bence bugünkü bütün aksiyon filmlerinin babası sayılabilir. Konumuz şöyle gelişir;
John Matrix (Arnold) kızıyla birlikte dağ evlerinde mutlu bir şekilde yaşamaktadır. Ama kütüğü tek eliyle taşıyan eski komandomuz için durgun bir hayat söz konusu değildir. Helikopterleriyle gelen General Kirby eski ekibinden birinin öldürüldüğünü ve kendisinin de tehlikede olduğunu söyler ve yanına iki tane koruma verir. Buna rağmen Matrix’in azılı düşmanı Bennett en az kendisi kadar korkunç adamlarıyla çıkagelir ve Matrix’le kızını kaçırırlar. John Matrix bu noktada bir seçim yapmaya zorlanacaktır; Arius denen bir diktatörü başa geçirmek için daha önce güvenini kazanmış bir ülkeye giriş yapmaya zorlanarak Val Verde’nin başkanını öldürmek ya da kızının ölümüne şahit olmak.

Matrix istemeyerek de olsa Val Verde’ye gitmeye razı olur. Ama aklında başka planlar vardır, daha uçakta başlayan aksiyon filmin sonuna kadar bütün gazıyla devam eder. Bize de sadece seyredip eğlenmek düşer. Bu filmden çıkaracağımız dersler; Arnold’ın 1985’te gerçekten çok kaslı olduğu, tek kişilik ordu kavramının aksiyon filmlerinin en güzel parçası olduğu ve bir komandonun kızını kaçırırsanız onun kesin sizi bulacağı, ordunuzu tek başına öldüreceği ve sonunda sizin de öleceğiniz.