bildirgec.org

animasyon hakkında tüm yazılar

7. İstanbul Animasyon Festivali Başlıyor !

padmess | 14 November 2011 16:10

Bu yıl yedincisi düzenlenen İstanbul Animasyon Festivali 22 Kasım 2011’de başlıyor!

Pera Müzesi’nde animasyon severleri bekleyen festival, 27 Kasım Pazar günü 21.00’daki Neşeli Çizgiler – Yemek Üzerine ile son bulacak.

Özellikle de son iki yılın en iyi animasyon filmlerinin gösterileceği festivalde
stop motion konusunda en ünlü stüdyolardan Nuku Film’den Mati Kutt’un son filmi Sky Song da festivalde gösterilecek 214 filmden sadece biri.

Tasarımcı ve Sanatçılara özel sosyal ağ…

bilgam | 02 June 2011 09:47

Size tanıtmak istediğim site, tasarımcı ve sanatçılara özel bir sosyal ağdır. Bu sistem “Deviantart” ve “Facebook” karışımı bir sistemdir. Yani hem portfolyonuzu oluştururken hem de arkadaşlarınızla iletişim de kalmanızı bu sayede çalışma grupları oluşturup daha başarılı sanat ve tasarım çevresi yaratmayı hedefleyen bir sitedir. Ayrıca iş çevrelerine de hizmet vermektedir. Web tasarımı, i̇llüstrasyon, logo tasarımı, animasyon, fotoğraf, resim, takı tasarımı, modelleme gibi işleri yaptıracağınız kişileri kendi beğenilerinize göre seçebilme olanağı sunar.

Bilgam.com
Bilgam.com

moviestorm ile eğlenceli animasyon filmler

rappelz | 19 April 2011 19:46

MOVİESTORM ile animasyon filmelr yapmak oldukça basit. bilgisayarınıza kurun ve başlayın. kullanımı gayet kolay tek zorluğu dilinin ingilizce olmasıdır. moviestorm ile; hertürlü kategoride film oluşturmak mümkün.
programı indirmek için linki tıklayınız bu animasyon filmi yapım programıyla yapılmış alacakaranlık filmini izlemek için tıklayınız
programı indirip yükledikten sonra tek sorun biraz güncelleme yapması sabrederseniz sizi çok eğlenceli saatler beklemektedir.

DVD: Çıkanlar ve çıkacaklar…

queennothing | 04 April 2011 16:42

Son zamanlarda (Mart, Nisan) piyasaya çıkan ve çıkması beklenen DVD’lere şöyle bir göz atalım;

Christopher Nolan’ın olay yaratan filmi “Inception“un (Başlangıç) DVD’si arşivcilere özel iki diskli olarak çıktı.

Animasyonu hiç bilmeseniz dahi, dakikalar sonra bilgisayarınızın başında deneyimli bir animasyoncu olabilirsiniz.

bithikotsis | 28 March 2011 15:18

animasher
animasher

İşte animasyon delilerine, yeni film ve senaryo yaratmak isteyenlere, üstelik hiç animasyon bilgisi hiç olmayanlara bile ilaç gibi gelen bir site.

Arka planınızı seçiyorsunuz, her türlü karakteri sağ pencereden aratıp seçebiliyor ve yerleştirebiliyorsunuz. Üstelik kendi karakterinizi de yaratıp animasyona koyuyorsunuz. Karakterleri belli sırada hareket ettirerek animasyonu zenginleştirebiliyor hatta yeni bir sayfaya geçip yeni bir arka planla yeni karakterler kullanabiliyorsunuz.
Böylece çeşitli animasyonlar meydana geliyor.

japonya ( mart 2011 ) depreminin öncesi ve sonrası fotolar

biSGen | 17 March 2011 11:56

aşağıdaki görüntüler, 12 mart 2011 tarihinde, büyüklüğü daha önce 8.9 olarak açıklanan ancak daha sonra 9.0 olarak düzeltilen ve hemen ardından tsunami felaketine uğrayan japonya’daki depremin öncesi ve sonrasını gözler önüne seriyor.

Tasarımda En Uç Noktayı Yaşayan 2 site

ANDER | 14 February 2011 16:36

Günümüzde Adobe’nin büyük atılımlarıyla web tasarımda büyük atılımlar ve tasarım aşamasında büyük modernleşmeler yer almaya başladı. Öyle ki 2009, 2010 web tasarım trendlerinde kült tasarımlardan uzak duruldu. Olağan karşılamak gerekirse en uç tasarımın bile bir sınırı var; başkası daha iyisini yapana kadar tabii ki …
İşte web tasarım dünyasında son derece estetik, tasarımın en uç noktasını yaşayan (bana göre) 2 site…

çöp adam animasyon yapımı

arturr | 04 February 2011 18:02

Flash’la stickman nam-ı diğer cin ali (çöp adam) animasyonları yapmak için ;
1- adobe flash yada macromedia flash gibi programları edinmek.
2-burdan ‘da tutorialleri biraz takip etmek..
3- Bir miktarda yetenekcik.

Bu üç koşulu gerçekleştirdikten sonra burdaki gibi animasyonlar yapmak o kadarda zor değil..

Malesef ülkemizde yerel sitelerde bu konu kendine pek yer bulamamıştır. Lakin bir çok fanı da mevcuttur. Ayrıca bu işle uğraşan diğer bir site bu vardır.

Bir nesile okumayı söktüren cinali’ye vefa borcumuzu ödeyelim 🙂

Ayı Yogi Sinemalarda; Yogi Bear (2010)

ecrinefsam | 18 January 2011 13:32

Animasyon komedi filmlerine bir yenisi daha eklendi. Bu sefer hepimizin yakından tanıdığı 80’lerin ve 90’ ların sevilen karakteri; Ayı Yogi (Yogi Bear) sinemalarda…Filmin yönetmen koltuğunda Eric Brevig oturuyor.3D seçeneğiyle izleyicileriyle buluşacak olan film; animasyon ve gerçek görüntülerin birleştirilmesinden oluşuyor. Ayı Yogi karakterini Dan Aykroyd, yakın dostu Boo Boo’yu ise Justin Timberlake seslendiriyor.