bildirgec.org

accelerometer hakkında tüm yazılar

Projektörlü Mini Tablet

nazrdogan | 05 February 2011 19:48

memorykick vision
memorykick vision

Bu yıl bir çok tablet pc, piyasaya çıktı ve çıkmaya da devam edecek ama eminim ki herkes aynı tabletleri görmekten bıkmıştır. Memorykick firmasının duyurduğu bu ürünü diğerlerinden ayıran çok önemli bir özelligi bulunuyor.

Msi Cideko ile klavye ve mouse’a değişik yaklaşım…

Beacool | 01 March 2010 17:58

Dizaynı gayet yerinde
Dizaynı gayet yerinde

Evlerimize HTPC bilgisayarların girmesiyle Pc’lerimiz artık monitörlü bir pc olmanın dışında bir müzik seti, video gösterici ve televizyona bağlı eğlence cihazlarına dönüştüler. Bunun olacağı multi medya pclerin ilk çıktığı dönemlere dayanır (ki 86 ve 90’lı yıllardır) ki bence bu hale gelmesi uzun zaman bile almıştır.

Bu gibi pclerin en büyük sıkıntılarından biri bence klavye ve mouse desteğinin makinelere yeterli derecede hükmedememesidir. Media Center kumandalar ne kadar kontrol desteği sağlasa da bir noktada kullanıcı yeterli erişim kabiliyetinden yoksun kalıyordu. Ürünümüz bu noktada kendini gösteriyor. Daha önceleri Logitech firmasının ve Lenovo nun güzel yaklaşımları ile bu soruna profesyonel firmaların değinmesi ve güzel ürünleri olsa Cideko’daki acclerometer olmadığından mouse kontrol kısımları çok da yarar sağlayamamıştı.

FlingPC ile Pc’miz Wii oldu!

Beacool | 20 February 2010 18:12

FlingPC ile Pc miz Wii oldu!

Sonunda
Sonunda

Oyun dünyasında bir şeyler değişiyor, bu gerçek. 80 li yıllarda mouse 90 ların sonunda mouse klavye kombinasyonu 2000 li yıllarda ise Nintendonun çeşitli alanlarda yaptığı radikal değişimler oyun piyasasında değişim dalgalarını tetikledi. Her ne kadar şimdi Natal gibi kökten değişim getirecek yeniliklerden söz edilse de şu an için Wiimote rakip tanımıyor.

Pc oyuncuları ise bu kontrol sistemine ağzı sulanarak bakıyordu. Ta ki bugüne kadar. FlingPC olarak isimlendirilen bu aygıt wiimote’un sağladığı hemen hemen her imkanı pc cilere sağlamakta. Onunla bir tenisi gerçekmiş gibi oynarken oynamayı bırakıp bowling salonlarını evinize taşımanız mümkün. Bunun güzel yanı yazılımların ürünü aldıktan sonra size verilen bir şifreyle (EIP KART deniyor) bedavaya ve TÜRKÇE indirilebilmesi. Sunulan oyunların arasına zaman zaman yenilerinin geldiğini de belirtmeliyim.

Microsoft Zune HD

zabun | 28 May 2009 00:05

İnternete yayılan, bir sürü sahte resminden ve hakkındaki yüzlerce asparagas haberden sonra nihayet Microsoft, Zune HD isimli ürününü basın bülteni ile duyurdu. Eklenen, HD Radio ve dokunmatik OLED ekran gibi dikkat çeken özelliklerinin yanında Zune HD, biçim olarakta önceki modellerden farklı bir tasarıma sahip. Cihazın açıklanan diğer özellikleri ise şunlar:

  • Yerleşik HD Radio alıcısı
  • 16:9 / 480×272 / 3.3″ kapasitif dokunmatik OLED ekran
  • HDMI arayüzü üzerinden 720p görüntü çıkışı
  • Internet Explorer tarayıcı
  • Xbox ve Xbox LIVE ile entegrasyon
  • Wi-Fi bağlantı
  • İvme Ölçer
  • Dokunmatik QWERTY klavye

[wired] [video vimeo] [basın]

AlertMe 1.5:Telefonunuzu Hırsızlardan Koruyun!

complex | 03 October 2008 08:29

N95 ve ivmeölçeri üzerine Nokmote, Rotateme gibi programlar yazan Samir, yeni açtığı aikonlab sitesinde iki videoyla handwave ve nalertme isminde iki program yayınlayacağını duyurmuştu. Fakat duyurunun üstünden aylar geçmesine rağmen hala siteden haber yok.

Ben de birkaç gün önce nalertme programına benzer bir program yapmaya karar verdim. Programı bugün itibariyle bitirdim.
Sayesinde telefonunuzun bir pozisyonunu kaydedip, o pozisyon dışına çıkarıldığı takdirde alarm vermesini sağlayabiliyorsunuz. Programı yabancı bir site için yazdığım için, şuan ingilizce. yakında türkçe versiyonunu da yapıp yayınlayacağım.