bildirgec.org

rachel weisz hakkında tüm yazılar

Korku Evi; Dream House (2011)

queennothing | 04 October 2011 21:27

Altı defa Oscar’a aday gösterilen yönetmen Jim Sheridan‘ın yönetmenliğini yaptığı sinema filmi “Dream House“, 2011 senesinde çekildi. Senaryosu David Loucka tarafından yazılan filmde İngiliz aktör Daniel Craig, Oscar ödüllü aktris Rachel Weisz, başarılı aktris Naomi Watts, Marton Csokas, Claire Geare, Taylor Geare, Elias Koteas, Gregory Smith, Jim Sheridan, Sarah Gadon, Rachel G. Fox, Mark Wilson ve Jonathan Potts rol alıyor. 55 Milyon Dolarlık bütçeyle Kanada’da çekilen “Dream House“da Christian Bale ile Brad Pitt’in rol alması düşünülüyordu ancak en son Craig’de karar kılındı.

The Whistleblower (2010)

queennothing | 02 August 2011 22:18

“Viko” adlı kısa filmiyle bir çok film festivalinde övgüyle karşılaşan Larysa Kondracki‘nin ilk uzun metraj deneyimi olan “The Whistleblower“, 2010 senesinde çekildi. Senaryosu yine Kondracki ile Eilis Kirwan tarafından yazılan film, çeşitli film festivallerinde gösterildi. Ülkemizde Ağustos ayı içerisinde ‘Muhbir’ adıyla gösterime girmesi beklenen yapımda Oscar Ödüllü aktris Rachel Weisz, İtalyan aktris Monica Bellucci, Oscar Ödüllü İngiliz aktris Vanessa Redgrave, Oscar adaylığı bulunan Amerikan aktör David Strathairn, Kanada doğumlu aktör William Hope, Danimarkalı aktör Nikolaj Lie Kaas, Rayisa Kondracki, Jeanette Hain, Benedict Cumberbatch, David Hewlett, Luke Treadaway ve Liam Cunningham rol alıyor. Barış gönüllüsü olarak Saraybosna’ya giden Kathryn Bolkovac’in bazı acı gerçeklerle yüz yüze gelmesini konu edinen “The Whistleblower”, seyretmeye değer etkileyici bir drama.

Rachel Weisz ile Daniel Craig evlendi!

elizabethtaylor | 26 June 2011 23:40

Hollywood’un sevilen oyuncularından Daniel Craig ile Rachel Weisz, 22 Haziran günü hayatlarını birleştirdiler. 2010’un Aralık ayında ilişki yaşamaya başlayan çift, hayranlarını şaşırtan bu haberi evlendikten bir kaç gün sonra duyurdular. Kaynak, Cennetimden Bakarken, Jüri, Constantine, Mumya gibi filmlerden tanıdığımız Rachel, bir Oscar Ödülü’ne sahip. Daniel’i ise “Yeni James Bond” olarak, Quantum of Solace, Casino Roya gibi yapımlardan biliyoruz.
40 yaşında olan Rachel, dört yaşındaki oğlu ile on sekiz yaşında bir kızı olan Daniel’in yanına taşındı. Az kişinin katıldığı bir törenle dünya evine giren iki oyuncuya mutluluklar dileriz.

Stealing Beauty (1996)

queennothing | 24 May 2011 17:53

İtalyan Sineması için oldukça önemli bir isim olan Bernardo Bertolucci, kariyerine 15’ten fazla film ve iki Oscar Ödülü sığdırdı. Yönetmenin çektiği sinema filmi “Stealing Beauty“, 1996 senesinde gösterime girdi. Çekimleri İtalya’da yapılan film, Türkçe’ye ‘Çalınmış Güzellik’ olarak çevrildi. Oscar Ödüllü İngiliz aktör Jeremy Irons ile Amerikan aktris Liv Tyler‘ın başrollerini paylaştıkları yapımda Rachel Weisz, Joseph Fiennes, Jason Flemyng, Stefania Sandrelli, Donal McCann ve D.W. Moffett gibi isimler de rol alıyor. Hayata henüz atmış olan Lucy’nin gençliği ve yaşam doluluğundan kendilerine pay çıkarmaya çalışan bohem takımını anlatan film, seyretmeye değer başarılı bir eser.

Agora (2009)

Kreston | 08 May 2010 09:50

Agora, Alejandro Amenábar‘ın yazdığı 370–415 yıllarında yaşamış olan filozof iskenderiyeli Rachel Weisz’in canlandırdığı Hypatia‘nın trajik öyküsünü anlatıyor.

Hypatia, hristiyanlığın İskenderiye’de yaygınlaşmaya başladığı dönemde o zamanların üniversitesi kabul edilen İskenderiye’deki Museion’da felsefe, matematik ve astronomi dersleri vermektedir. Hristiyanlık yaygınlaşıp güçlendikçe dönemin paganları bir bir hristiyanlığa geçer. Zaman ilerledikçe Hypatia’nın varlığı hristiyanları rahatsız eder ve onu ölüme mahkum ederler.
Buna rağmen Hypatia felsefesinden vazgeçmez ve düşüncelerini savunmaya devam eder.

Hypatia’nın hikayesiyle birlikte hristiyanların iskenderiye kütüphanesini yakması gibi önemli bir konu da işlenmektedir.

Güncel Haberler

queennothing | 04 April 2010 14:33

  • 1918 doğumlu aktör John Forsythe, 1 Nisan 2010 tarihinde hayatını kaybetti.
  • 15. Sadri Alışık Ödülleri adayları açıklandı. Buradan görebilirsiniz.
  • 2011 senesinde Oscar Töreni, Şubat ayında gerçekleşecek.

JÜRİ (RUNAWAY JURY)

wacowski | 05 January 2010 16:10

Başrollerinde John Cusack (2012 ), Gene Hackman (Enemy of the State), Dustin Hoffman (Rain Man),

Rachel Weisz(The Mummy) gibi kadrosu iyi oyuncularda seçili 2003 yapımı filmi Gary Fleder yönetti.
Filmin konusuna gelince; silahlı bir katliama kurban giden bir admın dul kalan eşi, silah üreticilerine dava açınca, bu patlayıcı davasında çıkarlar çok yükselir.
Terazideki milyonlarca dolar ile, ahlaksız bir jüri uzmanı (Gene Hackman), müşterisi için seçilmiş jürüyi garantiye almak için harcamadan kaçınmayacaktır. Jürinin, bir üyesi tarafından (John Cusack), kendi çıkarları doğrultusunda yönlendirildiği açığa çıkınca tansiyon yükselir. Tüm bunların karıştığı bu davada, kazanmak için her şey yapılacaktır.

The Constant Gardener (2005)

queennothing | 27 December 2009 10:17

Brezilyalı yönetmen Fernando Meirelles‘in yönetmenliğini yaptığı 2005 çıkışlı “The Constant Gardener“de (Arka Bahçe) Ralph Fiennes ve Rachel Weisz başrolleri paylaşıyor. Film, Weisz’e ‘En İyi Kadın Oyuncu’ Oscar’ını kazandırırken, üç farklı dalda da Oscar adayı oldu.

Tess, dünyada yaşanan güç sahibi bireyin/kurumun, güç sahibi olmayan bireyden üstün gelmesi, maneviyatı yoketmesi, yaşama hakkına saldırı ve özellikle de dayatma ve imkansızlığa karşı yerinde duramayan, hallk dilinde ‘siyaset yapmak’tan ziyade faydalı şeyler yapmaya çalışıp, rahatsız olduğu durumları bir nebze olsun düzeltmeye uğraşan, genç ve heyecanlı bir kadındır.
Eşi Justin ise, Tess ile aynı şeylerden rahatsız olan, fakat biraz daha suskun, yapabileceklerinin sınırlı olduğunun farkında ve rahatsızlık duyduğu durumların değişmesini uman güçlü bir karakterdir.

The Lovely Bones (cennetimden bakarken) (2009)

nonige | 28 September 2009 11:59

The lovely bones (2009)
The lovely bones (2009)

Bir roman uyarlaması olan film , on dört yaşında öldürülen ve cennete giden bir kızın ve ailesinin hikayesini anlatmaktadır. Ailesini ve katilini cennetten izleyen kız bir yandan ailesinin yaşadıklarını atlatmasını istemektedir diğer bir yandan katilinin bulunup hak ettiği cezayı çekmesini istemektedir. Bu ikisi arasında gidip gelmektedir.
Filmin uyarlandığı kitap Alice sebold un 2002 yılında yayınlanan aynı isimli romanıdır.
Filmin yönetmeni başarısını kanıtlamış bir isim Peter Jackson : daha evvelinde yüzüklerin efendisi serisini beyaz perdeye aktarmış isim ve aynı zamanda bu senenin diğer başarılı yapımlarından “District 9” nın yönetmeni.
Filmin kadrosu pek çok başarılı isimle dolu :Saoirse Ronan , Rachel Weisz , Mark Wahlberg , Stanley Tucci , Susan Sarandon

Constantine (2005)

queennothing | 05 August 2009 14:46

Dünyanın en çok kazanan çizgiroman şirkeetlerinden biri olan DC Comics‘den çıkma “Hellblazer“, Jamie Delano ve Garth Ennis‘ ait. 2005 yılında vizyona giren “Constantine“, Hellblazer’ın, Kevin Brodbin (hikaye ve senaryo) ve Frank Cappello‘nun (senaryo) yardımıyla, Francis Lawrence‘ın elinden çıkan uyarlaması. Lübnanlı aktör Keanu Reeves ve Oscar Ödüllü aktris Rachel Weisz’in başrollerini paylaştığı “Constantine“de Shia LaBeouf, Djimon Hounsou, Tilda Swinton ve Peter Stormare gibi isimler de rol alıyor.
John Constantine, olağanüstü yeteneklere ssahip bir adamdır. Hayattayken, dünyalar arası gezintiye çıkabilen John, cehenneme gitmiş, ‘cehennem azabı’ olarak tabir edilen acıyı görmüş ve bazı karanlık güçlerle başetmenin yolunu bu şekilde öğrenmiş, savaşçı bir kişiliğe sahiptir.