bildirgec.org

kate beckinsale hakkında tüm yazılar

Pearl Harbor (2001)

queennothing | 24 May 2011 10:16

Transformers serisi ile bilim-kurgu hayranlarının gönüllerine taht kuran Amerikan yönetmen Michael Bay‘ın yönetmenliğini yaptığı sinema filmi “Pearl Harbor“, 2001 senesinde gösterime girdi. Senaryosu Randall Wallace tarafından yazılan filmde Oscar Ödüllü Amerikan aktör Ben Affleck, İngiliz aktris Kate Beckinsale, Amerikan aktör Josh Hartnett, Oscar Ödüllü aktör Jon Voight, usta aktör Alec Baldwin, Cuba Gooding Jr., Ewen Bremner, Michael Shannon, Greg Zola, aktris Jennifer Garner, Catherine Kellner, Jaime King, William Lee Scott ve Tom Sizemore gibi isimler rol alıyor. En İyi Görsel Efekt, En İyi Müzik ve En İyi Ses dallarında Oscar’a aday gösterilen “Pearl Harbor”, En İyi Ses Düzenleme Oscarı’nı kazandı. İki sıkı dostun görevleri gereği ayrı düşmesinin getirdiği felaketten sonra bir kadın yüzünden karşı karşıya gelmesi ve değişen hayatları anlatan yapım, 140 Milyon Dolar ile çekildi.

Total Recall yeniden çekiliyor!

queennothing | 07 May 2011 12:33

1990 senesinde gösterime giren bilim-kurgu macerası “Total Recall” (Gerçeğe Çağrı), Underworld serisinden tanıdığımız Amerikan yönetmen Len Wiseman tarafından yeniden çekiliyor. Philip K. Dick’in kısa öyküsünden uyarlanan ve Arnold Schwarzenegger’in başrolünde oynadığı filmin yeni versiyonu için başrol oyuncusu arayan Wiseman, İrlanda doğumlu aktör Colin Farrell ve Bryan Cranston ile anlaşmış bile. ‘Lori’ karakteri için eşi Kate Beckinsale‘yi düşünen yönetmenin Jessica Biel ile görüştüğü de duyumlarımız arasında.

Underworld 4: New Dawn (2012)

elifbaraz | 31 March 2011 09:47

underworld4(2012)
underworld4(2012)

Vampir filmi sevenlerin neredeyse hepsinin merakla beklediği, Kanada’da çekimlerine başlanan, Vampirler, kurtadamlar ve daha bir sürü şeytani yaratığın varolduğu, 2003’ten bu yana her 3 yılda bir gösterime giren Underworld(Karanlıklar ülkesi) ocak 2012 tarihinde 4. filmiyle tekrar karşımızda olacak hem de bu sefer 3 boyutlu çekilen filmin oyuncu kadrosu da şu şekilde; Kate Beckinsale, Sandrine Holt, Michael Ealy, Robert Lawrenson… filmin çekimlerine kısa süre önce başlandığından oyuncu kadrosu da tam anlamıyla kesin değil, buna rağmen setten ilk kareler basına çoktan dağıtıldı bile.

İyi İşçilik Yeterli Değil

viyalord | 04 November 2009 13:18

Gözler kalbin aynasıdır, bu imajda onun kalbini göremiyoruz.
Gözler kalbin aynasıdır, bu imajda onun kalbini göremiyoruz.

The Aviator / Göklerin Hakimi, kıdem aldıkça lafı ağzında geveler olan yönetmen Martin Scorsese‘nin 2004 tarihli filmi.1905-1976 yılları arasında yaşayan sinema yapımcısı, pilot, uçak tasarımcısı, hava yolu şirketi sahibi, hastalık hastası, paranoyak, yarı sağır, şımarık, zengin Howard Hughes’un yaşamının 1927 – 1948 arasındaki bölümünden kareler…ABD’li kafadan sakat zengin bir adamın hayatından parçaları (daha doğrusu bu filmi yapanların onun hayatına dair yorumunu) izlerken ne beklemeliydim tam olarak bilmiyorum ama aslına uygun kostüm terziliği ve mekân işçiliğinden daha fazla bir şey beklediğim kesin. Çünkü ekranda gördüğüm şey beni kesinlikle tatmin etmedi.Fazlasıyla Freudiyen bir film bir kere. Hughes çocukken, annesinin özenli temizlik alışkanlığı yüzünden, salgın hastalık nedeniyle ölmekten kurtulmasından öyle etkilenmiş ki, bize gösterildiği haliyle, ömrünü hep çocukluk korkuları yönetmiş.

Yakın zamanda izleyeceğimiz korku filmleri (Fragman)

gorcun | 28 August 2009 09:29

the descent 2
the descent 2

2009 sonu ve 2010 başında vizyona girecek olan bir kaç korku-gerilim filminin fragmanlarını paylaşmak istiyorum. İlk olarak devam filmi ”Descent 2” ile başlıyorum.

1- Descent – Part 2(2009): Jon Harris’in yönetmenliğini yaptığı bu İngiliz yapımı devam filminin resmi fragmanı yayınlandı. İlgili yazı için buraya (5.film) , ilk film içinse buraya bakabilirsiniz.

legion
legion

Beyaz Perdenin Sert Hatunları

mavinokta | 01 July 2009 12:04

Onlar beyaz perdenin gangsterlere günlerini gösteren, yaratıkları katleden, Uzakdoğu dövüşçülerine taş çıkartırcasına dövüşen, tüm maharetlerinin yanında güzellikleriyle de seyirciyi kendilerine hayran bırakan, son derece fit vücut yapılarıyla hemcinslerini kıskandıran pırlantalar onlar…

Macera filmlerin de pek sevilen sahnelerdir gösterişli dövüş / savaş sahneleri… Hele ki bu sahnelerde oyuncular kadın ise iş daha bir ilginçleşir. Bizi belkide minyon hatunların iri yarı, kaslı erkekleri birkaç hareketleriyle nakout etmeleri şaşırtıyor ve sevdiriyor… Yada belkide içimizdeki feminist ruhu tatmin ediyor bu görüntüler. Sebebi her ne olursa olsun, hayallerin gerçekleştiği beyaz perdede “kadın dövüşçü” kavramı çoğu kişi tarafından bir hayli tutulmuştur.

Uma Thurman
Uma Thurman (Kill Bill)

Örneğin, Kill Bill (Vol.1, Vol.2) filminin çekim öncesi Japonca ve dövüş sanatları dersleri alan sinemanın bizi hem romantik – komedileriyle güldüren hem de Bill’i öldürmekteki ısrarıyla hayran bırakan sarışını Uma Thurman

Underworld: Rise of the Lycans (2009)

queennothing | 29 May 2009 14:35

2003 yılında vizyona giren “Underworld“un 2. filmi “Underworld: Evolution” (2006)’ın devam filmi olan “Underworld: Rise of the Lycans“, Fransız yönetmen Patrick Tatopoulos tarafından çekildi. İlk iki filmin tersine “Underworld: Rise of the Lycans“, hikayenin gerisine; ‘vampirleri günışığından korumak ve işlerini yapmak için ‘köle’ olarak çalıştırılan Lycanlar’ın, vampirlere nasıl savaş açtığını’ anlatıyor. Yani hikaye, Selene değil, Selene henüz doğmamışken, Viktor‘un uygarlığı ve Lycanlar‘la olan savaşını anlatıyor.

İnsan görünümlü kurtadamlar, yeni bir türün yaratıcısı olmuşlardı; ‘Lycanlar‘. Viktor’un yönetimindeki vampirleri günışığından koruyan ve her türlü işlerini gören sadık köleler olan Lycanlar, isyan bir yana, şikayet bile etmeden yaşamlarını sürmektedir.
Viktor’un en sadık kölesi olan Lucian, Viktor‘un biricik kızı Sonja‘ya aşıktır. Aşkına karşılık bulan Lucian, Sonja’nın vampir soyundan olması sebebiyle, aşklarının Viktor tarafından ‘imkansız’ kılınacağını biliyordur.

Underworld: Evolution (2006)

queennothing | 29 May 2009 09:48

Underworld“un (Karanlıklar Ülkesi) devam filmi olan “Underworld: Evolution” (Karanlıklar Ülkesi: Evrim), tıpkı ilk filmde olduğu gibi Len Wiseman, Danny McBride ve Kevin Grevioux üçlüsü tarafından kaleme alınmış, McBride tarafından senaryolaştırılıp, Wiseman tarafından çekilip, vizyona hazır hale getirildi.
Devam filminde de yine Kate Beckinsale, Scott Speedman, Bill Nighy, Shane Brolly, Michael Sheen ve bu isimlerin yanısıra Tony Curran, Derek Jacobi, Steven Mackintosh ve Brian Steele gibi oyuncular da yer alıyor.

Ailesini, kaç açlığını gidermek için Viktor‘un katlettiğini; sadece kendisini, öldürdüğü kızı Sonja‘ya benzediği için sağ bırakıp, kendi ırkına kattığını öğrenen Selene, Viktor‘u etkisiz hale getirmiş, Lycan ve vampirlerin birleşimi, eşsiz bir canlı, bir ‘melez’ olan Michael‘a yardım etmektedir.
Geçmişi hakkında öğrendikleri, Selene‘i, ‘ailesi katledilmeden önceki geçmiş’e götürür.