bildirgec.org

1 nisan hakkında tüm yazılar

Google ve Opera’dan 1 Nisan Şakaları

angelsdemos | 03 April 2010 10:50

Internet devi Google, 1 nisanda iki büyük şaka yaparak birçok kullanıcısını güldürdü. Logosunu Topeka olarak değiştiren Google aynı zamanda Google Translate for Animals adındaki farklı bir uygulamayı 1 nisan gününde yayınladı. Opera ise Opera Space Edition yayınlayarak farklı bir şaka yaptı.

Google, 1 nisan günü ana sayfasındaki klasik Google logosunu kaldırarak yine aynı biçimde hazırlanmış Topeka logosunu yayınladı. Yapılan bu şaka ise ise ABD/Kansas’taki Topeka adlı şehrin, Google’ın fiberoptik süper hızlı internet projesinde yer alabilmek için adını Google olarak değiştirmeyi planladığını hatta giriş tabelasına Google’a hoş geldiniz şeklinde değiştirmişti.

Bu fedakarlık karşısında Google ise 1 nisan’da Topeka olarak logosunu değiştirdi. Adını da Topeka olarak değiştirdiğini duyuran Google, logonun ana renklerinide korumayı ihmal etmedi.

Sadece bununla kalmayan Google, sadece 1 nisan için hazırlanmış farklı bir servisini duyurdu: Google Translate for Animals.

GSM Sektöründe 1 Nisan Beklentileri

sinnerxx | 11 March 2010 14:56

avea vodafone turkcell
avea vodafone turkcell

GSM sektörü son 1 yıldır gerçekten büyük atılımlar içerisinde. Önce numara taşınabilirliği bizlere sunulurken, sonrasında 3G ile daha bir hızlı yaşamaya alıştık.

Piyasaya çıkan sınırsız tarifelerden ağzımız yansa da faturalı tarifele kontörlülerden daha cazip hale geldi.

Kemal Sunal: Ölmedim Yaşıyorum

beyrek | 06 April 2009 21:50

komedyen kemal sunal’ın öldüğü yolundaki söylentiler, sonunda gazete ve televizyon kurulşlarına kadar ulaştı…..şimdi kendisine soruyorum: Sayın Kemal sunal yaşıyor musunuz yoksa ben hayal mi görüyorum

diye başlıyor röportaj.
kemal sunal’ın cevabı:

gördüğünüz gibi yaşıyorum

hemen hemen hepimiz bu röportajın bu gün yapılmış olmasını ne çok isterdik.
röportaj, 1 nisan 1992 yılında, kemal sunal’ın öldüğü haberinin yaylması üzerine yapılmış.
işte o röportaj.

gmail autopilot – yerseniz

Xas | 02 April 2009 16:11

google’ın 1 nisan itibariyle tanıttığı yeni özelliği autopilot. sitede iddia edilene göre artık emaillerinizi kontrol etmek zorunda değilsiniz. autopilot emaillerinizi okuyup sizin yerinize cevap veriyor ve böylece zamandan büyük bir tasarruf sağlanıyor.

sitede verilen örneklerde autopilot bir spammail’e gerekli cevabı veriyor (banka bilgileri ve sosyal güvenlik numarasını yollayarak), bir arkadaşlığı bitiriyor ve kullanıcının terapistine verebileceği cevabı belirleyip yolluyor.

Internet Explorer 8.1 “Eagle Eye” Geliyor

pinkfloyd | 01 April 2009 08:17

Daha henüz birkaç gün önce nihai sürümü yayımlanan, Microsoft’un Internet Tarayıcısı Internet Explorer 8, her ne kadar iyi bir başlangıç yapmış gibi görünse de, Smashing Magazine‘de yayımlanan bir habere göre Internet Explorer 8.1, “Eagle Eye” (Kartal Gözü) kod adıyla geliştirilmeye başlamış bile.

Yapılan incelemelere göre Internet Explorer 8.1, yeni JavaScript motoru, WebSlices için destek ve tam CSS 3 desteği ile birlikte gelecek. IE 8.1’in bu yaz yayımlanması bekleniyor.

İçmişim hovardayım, mail gönderemiyorum

JaAaa | 08 October 2008 14:01

Google Gmail Labs altında yeni bir özellik ekledi.Yeniliğin adı Mail Goggles, olay şöyle icra ediyor: bu özelliği devreye soktuğunuzda e-posta göndermeden önce sistem size emin olup olmadığınızı sorgulamak için 4 işlem soruyor. Belli bir süre içinde bu sorulara cevap vermediğinizde e-posta gönderemiyorsunuz. Dört işlem yapamayacak yoktur aramızda herhalde, yapamayanlara kafalarının dağınık olmadığı bir gün e-posta yollamalarını tavsiye ediyorum.