Gün içinde kullanabileceğiniz işe yarar sitelerden olusan bir liste hazırladım.1- Online Alarmlı Saat: Bilgisayarın başındasınız ve yapmanız gereken birşey var ve bir alarm kurmanız gerekiyor. Alarmlı saat programı indirmek yerine Online Alarm Clock sitesini deneyebilirsiniz.

2- Bilimsel Hesap Makinesi: Olaki bir anda bilimsel bir hesap yapmanız gerekti ve hesap makineniz ortalıkta görünmüyor veya pili bitti. tabii ki programlarla uğraşmanıza gerek yok. Web 2.0 scientific calculator tam da sizin ihtiyaç duydugunuz türden bir site.

3- Youtube Video Bölücü: İzlemiş oldugunuz youtube videosunun bir kısmındaki bir görüntü ses veya müzik hoşunuza gitti. Yapmanız gereken youtube video indirme aracı edinmek, inen flv’yi “convert” edip video kesme aracı ile istediginiz kısmı ayırmak.Veya Youtube Time Sitesine youtube linkini ve almak istediğiniz zaman aralığını girip direk dosyayı indirmek.

4- online file convert: yine arayıp da bulunamayan bulunsa da bir türlü memnun kalınamayan araçlardan birine değinecegim; dosya dönüştürme. özellikle pdf dosyası elde etmek istediğimizde cok sorun yaşarız. Ama cometdocs sitesi sayesinde tüm sorunlar ortadan kalkıyor.

5- online foto efektleri: Fotoğraflarınızda filtreler kullanmak, efektler vermek istiyorsunuz ama photoshop kurmamışsınız veya hiç sahip olmamışsınız. bu durumda BeFunky imdadımıza yetişiyor.

6- Online Şablon: acil kareli a4 e ihtiyac duydunuz ama elinizde sadece düz beyaz fotokopi kağıdı var. yapmanız gereken tek şey PocketMod sitesine girip size uygun şablonu seçip yazdırmak.

7- online birim çevirici: yine olmadık bir anda yapmanız gereken bir hesap için ölçü birimleri arasında çeviri yapmanız gerektiginde kafanız hep karışır ve “0” lar birbirine girer.böyle durumlarda World Wide Metric sitesinden faydalanmak her şeyi daha kolay yapacaktır.

8- Yazdırma Sayfası Hazırlama: İnternette birçok sayfanın çıktısını almanız lazım ve her sayfadaki yazıları tek tek kopyalayıp düzenlemek vakit kaybı. fakat sayfların tamamının yazdırılması hem gereksiz muürekkep hem de çıktı işleminin uzaması anlamına geliyor.yaratıcı arkadaşlar böyle durumlarda sitelerdeki gereksiz resimleri kaldırıp bize zaman ve mürekkepten tasarruf etmemizi sağlayan bir site kurmuşlar.

9- online GİF Editörü: Sanırım tüm maddeler içinde en çok tercih edilecek olanı bu. Photoshop uzmanı dahi olsanız Gif animasyonu her zaman sorun olmuştur. Ama Make A Gif sitesine animasyonda kullanmak istediginiz resimleri yüklemeniz gif oluşturmanız için yeterli 🙂