Facebook adı ile tanıdığımız ve uzunca süredir facebook.com üzerinden https bağlantısıyla girebildiğimiz sosyal paylaşım ağı facebook yenilikleri ardı ardına paylaşıyor. Yakın zamanda facebook.com adını fb.com ile bütünleştiren ve artık fb.com üzerinden de giriş yapabileceksiniz.

facebook
facebook

Bunun yanında sosyal bağlantılarınızı birbirine bağlamak için tıklayınız.facebookuzun zamandır insanların içerisindeki sosyalleşme olgusunu tamamlayan bir sosyal paylaşım ağı oldu. İlk başlarda “dating” ilişkilerine önem veren bir sosyal ağ olsada, insanları bulmak için artık devlet dairelerinin de facebook’u kullanması ilgi çekiciliğinden ziyade tam bir sosyalaktivite merkezine dönüştü.Sosyal Ağ Nedir?
Sosyal ağ aslında insanların birbirlerini bulması, tanıması hatta çıkması veya evlenmesi gibi işlere sebep olan günümüzün görücü usulüdür. Çok iyi hatırlıyorum facebook üzerinden tanışan evlenen insanlar olmuştur. Buda günümüzde bu tür işlevi olan paylaşım ağlarının nekadar önemli oldğunun bir vurgusudur.Sosyal Ağlar Gelişerek Devam Ediyor….
Yakın zamanda facebook’un kullanıma açacağı “timeline” zaman tüneli ile insanlar daha fazla paylaşımla zaman olgusunu işleyecek. Mark Zuckerberg’in de dediği gibiFacebook aslında bir sosyal paylaşım ağı değil, insanların sosyal hayatını tamamlayan bir araçtır.Velhasılkelam sizlerde mEMO ların dediği gibi artık facebook’a face yada fb diyebilirsiniz.İşiniz gücünüz rastgelsin.