2-3 ay mazisi olan bir yazı, bi nevi kendime göre şarkı inceleme. nasıl olsa “dünlük” kimse aramıza giremez.. gönderdim gitti.
Marc Lavoine – J’ai Tout Oublie:
noktayı koyan tarafı “sen beni unuttuğunda, ben herşeyi unuttum anlamına gelen” tarafı.koymuş geçirmiş, ya da bana öyle geLdi birden. çok çok yumuşak..”j’ai tout oublié quand tu m’as oublié”Travis – Sing:
garip bi havası var. güzel mi değil mi bi ara bi daha dinleyecem karar verecem.”sing, for the love you bring”Muse – Muscle Museum:
her bi versiyonu (live’de biraz kusmuşlar ama oturmuş.) dinlenebilecek şarkıLardan. eski biraz.iki kişinin birisinin cok sevdigi fakat digerinin hic sevemedigi ve dinlediginde hüzünlendigi hala onu düsündügü güzel ve cirkin muzik denmiş.. (bi yerden tanıdık bu olay sanırım).”..don’t want you to ignore me.”Dream theater – Space dye vest:
piyanoyla giriş.. dream theater tarzı olmayan bi şarkı.. etkiLememesi için herhangi bi engel teşkil etmiyo tabii ki de.. sadece kızların değil erkeklerin de “kanayabileceklerini” gösteren şarkı.. love is an act of blood and i’m bleeding a pool in the shape of a heart beauty projection in the reflection always the worst way to start diyen şarkı.. öğreten şarkı, ve..
and i’ll smile and i’ll learn to pretendand i’ll never be open againand i’ll have no more dreams to defendand i’ll never be open againThe Doors – Spanish Caravan:
asturias’in üstüne konan sözlerin vokalle birlikte ağızda tad bıraktığı fakat fakat.. sevip sevmediğimi bile anlayamadığım hoş şarkı.”i have to see you again and again”Rolling Stones – Angie:
bi şarkıda bu kadar enci ayenci denir de kusturmazsa vardır herhalde bi şeyleri.”..but angie, i still love you, baby, everywhere i look i see your eyes..”Anathema – One Last Goodbye:
bi anne için yazılmış oLup da giden sevgiliye oturtuLabilecek aşmış şarkılardan.”how i needed youhow i grieve now you’re gonein my dreams i see youi awake so alone” diyen şarkı.. kısaca”you took my heart away”A Perfect single – Breña:
bu ne bu be diye giren sonra toparlayan, mükemmel olmasa da cirkin olmayan, insanı düşündürebilen.. öyle böyle bi şarkı. güzel şarkı güzel..”heal me my dear brena”Zeljko Joksimovic – Lane moje:
içinde ney barındıran şarkılara beslediğim sempatiden kaynaklansa gerek buraya yazmam.. yine de.. sırpça’da oLsa bi şekilde dokundurtmuş herif.”lane moje nocas kreninije vazno bilo s kimnadji nekog na lik menida te barem ne volim”Depeche Mode – Somebody:
huzur veren melankoli dolu veya benim öyle hissettiğim. aşık herifin kafasında aşık oLduğu hatunu tekrar canlandırmasına yardımda bulunan şarkı bozuntusu. “i want somebody to share..” diye başlarken; lan lan lan ben o somebody i de biliyorum böhühüh dedirtebilir mi? dedirtemezse de dener be anam.”share my innermost thoughts, know my intimate details” (biliyorum ben “o”nu, böyle oLması daha çok koyuyo)Anathema – Angelica:
her ne kadar hemen herkesin bildiği 2-3 anathema şarkısından biri oLduğundan ötürü boku çıksa da, şarkıdır. baba şarkı.”..but i’m still burning in your flames”angelica insan değiLdir. angeLica olarak görebileceğim başka hatun çıkarsa karşıma bi ara buraya not dökümü yaparım.Anathema – Shroud of False:
we’re just a moment in time / a blink of an eye / a dream for the blind / visions from a dying brain / i hope you dont understand.. tek yudumLuk parça. tek sıkışta bitiyo. uLan yeni başlamıştık diyosun ki 5 cümlede kesiyo kendini.. “umarım anlamazsın..”Rolling Stones – Paint it Black:
bilmediğim bi şekilde evet budur. yok yok valla her şarkıda zoraki mana cıkartmaya caLısan bi herif değiLim sevgili ben. hoş parça..”no colors anymore, i want them to turn black”Muse – Sunburn:
güzel şarkı dediğim ve gidip kliplerini indirdiğim şarkıLardan klibi en boktan oLan şarkı.”she burns like the sun, and i can’t look away, and she’ll burn our horizons make no mistake”Dark Tranquility – Lethe:
the gallery albümünden. introsuyla girişi tutmuyo mu? yok canım daha neler. cok güzel oturmuş. lethe; eski yunanda bir nehir.. suyundan içenlere herşeyi unutturan..”you are my lethe”Radiohead – Idioteque:
klibi sade oLmuş ama oLmuş dedirten parçaLardan. güzel parça. loop’a alınır mı? bi kere daha düşünmek gerek.”ice age coming, ice age coming..”Deep Purple – Soldier of Fortune:
evet evet, bu herifin sesi benimkinden güzel (yapma gözüm kimi kandırıyosun, bu kadar iltifat etme sağa sola:p).. bi klasik denebilir mi? dedim oLdu. dinLemeyen ayıp etmiş.”when i’d take your hand and sing you songs, then maybe you would say, come lay with me and love me, and i would surely stay”Placebo – Without You I’m Nothing:
eyvallah, doğrudur. bunu hissettirebilenleri tebrik etmek gerekir başka söze ne hacet, kendi eksikliğimden kaynaklanan bi şey oLsa ağlayayım da..”i’ll take it by your side”Skunk Asansie – Hedonism:
bu şarkı güzel buLunsa da (aşırı da güzel değil canım dedirtiyo, sonra yok yok lan süper oLmuş.kararsız kaldım) yanlışlıkla diğer parcaları dinlenilmemeli s.a’nin.. yine de güzel şarkı diyoruz, söz müzik vokal uyumu oLarak.”just because you feel gooddoesn’t make you right, oh nojust because you feel goodstill want you here tonighti wonder what you’re doing nowi hope you’re feeling happy now”Overkill – Nice Day.. For a Funeral:
-(ek)yazıyı yazdığım zamanki ruh halimi gözler önüne sermesi bakımından- güzeldir. overkill’in iyi parçaları arasındadır. orta kısımlarındaki birden çok gitarın çaldığı bölüm cenaze havasını vermektedir kanımca.”yeah, the last of sunshine”Sonradan eklenmiş not: Çok farklı bi liste olmuş. Yumuşak gibi ama değil.. Evet evet şu anda da bi daha anladığım üzere; yazdığım zamanki ruh hali yatıyo listenin altında