bildirgec.org

tespitbocee

8 yıl önce üye olmuş, 36 yazı yazmış. 4 yorum yazmış.

paypal benzeri şirket?

tespitbocee | 03 December 2006 08:59

Türkiye’de faaliyet gösteren paypal benzeri bir site var mı güven veren? ödeme ve vezne adlarında iki sistem bu işte güvenilir ve tek olduklarını söylüyorlar fakat siteleri yetersiz bilgi açısından ve kaç kişi kullanmakta, nedir ne değildir çözmek mümkün değil. bu iki (ve belki varsa diğerleri) sistemi kullanan, detaylı bilgisi olan var mı?

Bir kültürü tanımak: Kanga

tespitbocee | 25 July 2006 17:41

Afrika: bahsedenlerinin kara kıta olarak anmayı pek sevdikleri ancak karalığı ve bahtının yaver gitmeyişi hep onu tanımlayanlar, sınırlarını çizenler ve sömürenler tarafından belirlenmiş olan kıta, bilmediğimiz, görmezden gelinen, hep çok ama çok uzak gösterilen kıta… Yokmuş, hiç olmamış, bir kültüre hiçbir zaman ait olmamış olarak algılanmamız istense de Afrika, bir zamanlar daha çok kan dökülsün, anlaşmazlık çıksın ve beyaz devletlerin sözde barışçıl gücüne daha çok ihtiyaç duyulsun diyerek cetvelle çizilen sınırların ötesinde bir kültüre sahip. Bugün bu kültürün biraz kıyısından başlayarak, Doğu Afrika ülkelerinde 19. yy’da ortaya çıkan ve hala etkisini koruyan bir “giysi”den bahsetmek istiyorum: Kanga.

site duyurusu?

tespitbocee | 01 July 2006 19:01

diyelim ki, ücretsiz üyelik sistemiyle işleyen, belli bir alana yönelik bir community sitesi yapmak istiyorsunuz ve üye olmasını istediğiniz kesim, hali hazırda bu alana yönelik kendi kişisel blogları olan insanlar…. şimdi problem şu ki,

spam yapıyor olmadan bu insanların bu siteden haberdar olması nasıl sağlanır?

iki ters bir düz

tespitbocee | 28 June 2006 15:01

daha önce el işinin yeni nesil arasında nasıl bir kendini ifade aracına dönüştüğünden bahsetmiştim. bu sav ufak bir arama yapıldığında hemen doğrulanıyor.

Lauren Porter, 22 yaşında bir sanat okulu öğrencisiyken ödev olarak “ördüğü” ferrari ile dünyanın gündemine oturdu. bu örnek aynı zamanda yurtdışında okullarda sunum derslerinde örgü ile hazırlanmış materyaller kullanma trendinin en meşhur örneği.

E-ticaret ?

tespitbocee | 18 June 2006 09:46

Aranızda hali hazırda e-ticaret yapan, işlerin basit pek basit bir e-ticaret modeli için nasıl döndüğünü bilen ve/veya gözünü karartıp bu işe girmek isteyen, deneyip olduran veya deneyip olduramayan var mı?

alan adı ikilemi

tespitbocee | 16 June 2006 12:32

aklımda tutacağını düşündüğüm şirin bir iş fikri var dünden beri ve bugün hemen eve gelip alan adını kontrol edeyim dedim, hatta şuradan kontrol ettim nolur nolmaz diye ama sonuç hüsran oldu! .com uzantılı olan alan ismi alınmış ve sitesi yok. diğer uzantılar ise serbest. şimdi ne yapmalıyım? whois bilgilerinden bağlantıya mı geçmeli -ki pek gönüllü değilim yoksa direkt .net uzantısını mı tescillemeliyim? sonuçta diğer alan adı boşta ve büyük olasılıkla cinlik olsun diye tescil edildi… offf bir önerisi olan?

Ipod Heran Heryerde

tespitbocee | 14 June 2006 19:14

Artık ipod çılgınlığını mekan sınırlaması olmaksızın, ne yapıyor olursanız olun sürdürmeniz mümkün. Neme dayanıklı ses sistemi, çalarken şarj etmesi gibi özelliklerinin yanında tuvalet kağıdınızı da asmanız mümkün. AC adoptörle çalışan dock, duvara kolayca monte edilebiliyor.