bildirgec.org

SBTECH

11 yıl önce üye olmuş, 14 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

2010 yılında Internet, TV’yi geçecek!!!

SBTECH | 15 April 2009 12:10

Microsoft yaptığı yeni bir araştırmanın sonucuna göre Avrupa’da önümüzdeki yılın yarısından itibaren internet kullanımının televizyon kullanımını geçeceği yönünde tahminlerde bulunuyor.

Geçtiğimiz 5 yıl içerisinde Avrupa bant genişlikleri yaklaşık olarak %95 arttı ve ortalama bir avrupalı hafta’da 8.9 saatini internet başında geçiriyor.

Ayrıca Microsoft önümüzdeki 5 yıl içerisinde internet kullanıcılarının büyük çoğunluğunu geleneksel PC’lerden çok web tabanlı cihaz (IP TV, oyun konsolları ve cep telefonları) kullanıcılarının oluşturacağını tahmin ediyor.

AVRUPA’DA Kİ ONLINE NÜFUS

Bu durum incelendiğinde kuzey avrupa’nın daha online bir toplum olduğunu görüyoruz. İskandinav ülkelerde online olma oranı %80 civarında iken, Yunanistan, Türkiye ve Portekiz gibi ülkelerde bu oran %40 seviyelerinde.

1 Trilyon Dolar Ne Kadar Yer Kaplar?

SBTECH | 31 March 2009 12:04

Hepimiz para miktarlarını rakamsal olarak ifade ederiz ve bu parayla neler alınabileceğini hesaplarız.

Ancak bu sözü geçen paranın ne kadar yer kaplayacağını pek düşünmeyiz.Burada vereceğim örnek 1 trilyon Dolar üzerinden verilmiş ancak siz bunu 1 trilyon YTL olarak düşününüz.En son rekor Super Loto çekilişinde verilen para yaklaşık 50 milyon TL olduğunu düşünürseniz 1 trilyon ytl ile neler alabileceğiniz sanırım hayal gücümüzü zorlar.

Resimlere bakmadan öncelikle bu miktarda bir paranın 100’er dolarlık banknotlar halinde ne kadar yer kaplayacağını bir hayal edin lütfen,ve en sonunda hayalinize ne kadar yakın çıkacak onu görelim…

35 Etkileyici Fotoğraf Karesi

SBTECH | 19 March 2009 16:13

Herkes güzel fotoğrafları izlemekten hoşlanır. iyi çekilmiş fotoğraflara baktıkça daha yeni anlamlar, daha farklı duygular çıkarırız onlardan.

Fotoğrafların güzelliği çekim açısına, renklerin kompozisyonuna ve en önemlisi fotoğrafın çekilmesindeki amaca ve vermek istediği düşünceye bağlıdır. Bir fotoğraf bize ne kadar farklı duygu hissettirebiliyorsa o kadar değerlidir. Lafı daha fazla uzatmadan sözü fotoğraflara bırakalım.

Nejdet Düzen

Unknown

Clark Little

Nice Yıllara World Wide Web

SBTECH | 17 March 2009 10:55

13 MART 2009’da World Wide Web,türkçe karşılığıyla internet,20 yaşına girdi.13 Mart 1989’da Tim Berners-Lee Dünya’yı değiştiren bu şeyi icat etti.Bu yazıda internetin ne olduğunu anlatmamız ilgi çekici olmazdı,çünkü bu teknoloji zaten var ve hepimiz bunu en iyi şekilde kullanabiliyoruz,önemli olan bu teknolojinin nereye gideceği…

Sir Tim Berners-Lee
Sir Tim Berners-Lee

1989 yılında html dilini geliştiren ve internetin babası kabul edilen Tim Berners-Lee internetin geleceği konusunda ilginç fikirler ortaya sundu.Onun vizyonu bizlerin hayalgücünün alamayacağı kadar geniş.

Bir yıl kadar önce Tim Barners-Lee Semantik Web’i biraraya getirecek olan parçaların artık birleşmeye başladığına dikkat çekti.

50 adet Adobe Illustrator Video Anlatımı

SBTECH | 09 February 2009 12:01

Adobe Illustrator iş vektör tabanlı grafikler hazırlamaya geldiğinde sektör standartlarını belirleyen bir yazılım. Çok güçlü araçları olan bir yazılım olmasından dolayı öğrenilmesi de bir o kadar zaman alıyor ve kişileri oldukça zorluyor. Neyse ki öğrenme aşamasını kısaltan, adım adım neler yapmamızı anlatacak şekilde hazırlanmış pek çok video mevcut.

Bu bildiride sizlere 50 adet Illustrator Video Tutorial’ını sunmak istiyorum. Bu videolarda neler yapmanız gerektiği adım adım gösterilerek anlatıldığından sanki bir sınıf ortamındaymışsınız gibi çabuk bir şekilde kavrayabiliyorsunuz.

Şimdi Adobe Illustrator’unuzu açın ve buradaki birkaç videoyu izlemeye başlayın. Kısa bir süre sonra neler yaptığınıza siz bile şaşıracaksınız.

GENEL İPUÇLARI VE TEKNİKLER
Katmanlar ve şekiller


Masking Hakkında Herşey

35 Muhteşem Şehir Manzarası

SBTECH | 06 February 2009 12:13

Günümüzde insanların büyük çoğunluğu büyük şehirlerde yaşıyorlar. Bu şehirler genel olarak tarihi yapının ve ekonomik hareketliliğin bir arada olduğu yerler. Ayrıca insanoğlunun tasarladığı muhteşem yapıtlar da bu şehirlerde yer alıyor. Bu unsurlar bir araya geldiğinde ise muhteşem fotoğrafların ortaya çıkması kaçınılmaz oluyor.

Dünya’nın ünlü şehirlerinden farklı fotoğrafçılar birbirinden ilginç fotoğraflar çekmişler ve Smashing Magazine bunları biz okuyucular için bir araya getirmiş.
Joep Roosen

New York,ABD
New York,ABD

KoRaYeM


Kahire,Mısır

Trafik Bilinci Hakkında İbretlik Bir Kısa Film

SBTECH | 11 November 2008 14:11

Ülkemizde her yıl binlerce trafik kazası oluyor ve pek çok insanımızı bu kazalar sonucunda kaybediyoruz.

Ne yazıkki magazinsel ağırlıklı yayın yapmayı tercih eden ülkemiz televizyon kanalları Avrupalı kanalların yaptıkları yayınları yapmaktan kaçınıyorlar.

Polonya televizyonlarında gösterimde olan ve trafik kazalarının sebepleri ve sonuçları üzerine çekilmiş dramatik bir video’yu sizlere bildirmek istedim.Lütfen sonuna kadar izleyiniz.

http://patrz.pl/filmy/kierowco-nie-badz-bezmyslny

Vista’yı Hızlandırın!!!

SBTECH | 11 November 2008 11:43

Bilgisayarların performansları değerlendirildiğinde bazen sonuçlar çok şaşırtıcı olabiliyor. Aynı donanımsal özelliklere sahip bilgisayarlar üzerlerinde yazılımsal olarak yapılan ince ayarlara göre oldukça farklı performans değerleri verebiliyor. Bu durum da maksimum performansı yakalamak için Tweaking dediğimizi işlemi gerçekleştirmeyi bir seçenekten çok zorunluluğa dönüştürüyor.

Ofisinden sıkılanlara Teknolojik Oyuncaklar

SBTECH | 06 October 2008 13:19

Çoğumuz ofislerde çalışıyor ve bütün günümüzü bilgisayar başında geçiriyoruz.Çoğumuz bilgisayarlarla vakit geçirmekten hoşlansakta bazen değişik heyecanlara ihtiyaç duyabiliyoruz.Ofisinizin sıkıcı olan havasını az da olsa değiştirmek istiyorsanız.Aşağıdakine benzer şeyler yaparak çalışma ortamınızı daha eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Kolanızın ısınmaması için:

Ofisteki bilgisayarınıza bir nevi torpido gözü ekleyebilirsiniz:

Chip’ten NOD32 Antivirüs İncelemesi

SBTECH | 26 August 2008 23:09

Günümüzde internete bağlanamayan bilgisayar neredeyse hiç kalmadı ve bu yüzden güvenlik artık eskisinden de önemli bir duruma geldi.

Nod32 antivirüs güvenlik konusunda oldukça iyi bir yazılım ve şuan pek çok kullanıcı tarafından kullanılmakta.
Kaspersky Internet Security kadar olamasada etkin koruma sağlayan alternatiflerden birisi.Ayrıca çok az sistem kaynağı tüketmesi bir çok kullanıcı için tercih sebebi olmasını sağlıyor.Ayrıca Nod32 yi sisteminize bir kere kurduktan sonra neredeyse hiç ses çıkarmıyor ve bazen acaba antivirüs yazılımı kullanıyormuydum diye düşünebiliyorsunuz..