bildirgec.org

romansmac

11 yıl önce üye olmuş, 150 yazı yazmış. 106 yorum yazmış.

Bilişim kütüphanesi

romansmac | 17 April 2004 19:03

uzun zamandır aklımda olan bir proje idi Bilişim kütüphanesi. Sektöre özel ve herkesin ücretsiz bir şekilde yararlanabileceği bir kütüphane. üye olduktan sonra online rezervasyon yapabiliyor sonrasında da kütüphaneden kitabı ödünç alabiliyorsunuz. projede yardımlarından dolayı volex’ede teşekkür ederim. Birde tabi sponsorlara 🙂

PHP to ASP.NET Migration Assi.

romansmac | 25 October 2003 14:37

Microsoft .net platformunu çıkardığında ilk olarak kendine en büyük rakip gördüğü Javayı hedef almış ve java yazılımcılarına yönelik bir çok kaynak sağlamıştı. Yardımcı kaynaklarla yetinmeyip birde JSP projelerini asp.net projelerine dönüştürmek amaçlı bir araç sağlamıştı.

Bir sonrak adımda ise kendi ürettiği teknolojisi olan asp’yi asp.net’e update edecek Migration Assistant aracının alpha versiyonunu sundu.

Asp’nin en büyük rakiplerinden biri olan php’yi göz ardı etmeyeceğinide açtığı “Introduction to ASP.NET for PHP Developers” sitesiyle belli etmişti.ve bir çok php geliştiricisinin merak ettiği “PHP to ASP.NET Migration Assistant (Alpha version)” tool’unuda yazılım geliştiricilere geçtiğimiz günlerde sundu.