bildirgec.org

Renmark

11 yıl önce üye olmuş, 6 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

adsl ve kampanyaları bir aldatmaca mı?

Renmark | 14 January 2008 10:11

türk telekom, adsl modem üreticileri ile yaptığı anlaşmalarla her geçen ay daha ucuza sunulan, “ekstra 1 ay bedava kulanım, ücretsiz bağlantı ” gibi kampanyalarla adsl‘i daha da çekici hale getiriyor.bedava sunulan modemlerle internete masrafsız bağlanacağını düşünen kulanıcı da kampanyaları kaçırmak istemiyor ve 24 aylık adsl müşterisi olacağını kabul eden kullanıcılar ücretsiz modemlerini alarak kampanyaya dahil oluyorlar.

ancak son günlerde ücretsiz sunulan modemlerle ilgili ufak haberler ortaya çıktı, altında ise ttnet’in stratejik bir atağı var. buna göre 2008’in ikinci yarısında adsl’den vdsl‘ye geçecek olan ttnet, piyasanın da stok fazlası adsl modemlerini çok ucuza alarak bunu yapıyormuş. 2008’in 2. yarısında iptv, görüntülü konuşma gibi hizmetler için gerekli oan vdsliçin ise kullanıcılar yeniden modem almak zorunda bırakılacaklar.anlaşılan bu işten hem stoklarını türkiye pazarında bitiren adsl modem üreticileri hem de 24 aylık mecburi abonelik anlaşması ile tüketicileri kendine bağlayan ttnet karlı çıkacak olsa gerek.

facebook’da en zekiler arasına girmek

Renmark | 06 January 2008 18:03

facebook iq test
facebook iq test

popüler site facebook‘da popülaritenizi arttırmak ve karizmatik bir profil mi istiyorsunuz.işte ilginç bir ipucu daha.profilinize iq test uygulamasını yükleyip, aşağıdaki cevapları girip, en yüksek puanı elde ederek bunu yapabilirsiniz.

sol taraftaki menüden önce application>>browse more application>>search apps kısmına iq test yazarak IQ Test uygulamasını profilimize ekliyoruz,daha kısa yoldan buradanda ekleyebilirsiniz.

ilginç uzun isimler

Renmark | 04 January 2008 21:09

  • dünyanın en uzun isimli insanı amerika’dan: Adolph Blaine Charles David Earl Frederick Gerald Hubert Irvin John Kenneth Lloyd Martin Nero Oliver Paul Quincy Randolph Sherman Thomas Uncas Victor William Xerxes Yancy Zeus Wolfeschlegelsteinhausenbergerdorff isimli insanı.
  • dünyanın en uzun isimli gölü de yine amerikadan: Chargoggagoggmanchauggagoggchaubunagungamaugg. halk göl için kısaca webster diyor ancak yörenin yerlisi kızılderililer “Sen kendi tarafında, ben kendi tarafımda balık avlayalım, ortada ise kimse avlanmasın” anlamına gelen gölün adının değiştirilmesine ve kısaltılarak kullanılmasına karşı…

youtube’da photoshop dersleri

Renmark | 02 January 2008 11:11

YouTube & Photoshop

photoshop için yeni bir kullanıcısınız veya kendinizi daha da geliştirmek istiyorsunuz.ancak ne bir kursa gidiyorsunuz ne de pahalı eğitim cdlerinden alabiliyorsunuz.sorun değil.elinizin altında bir bilgisayar ve internet bağlantınız varsa artık profesyonel kullanıcıların derslerini youtube gibi video portallarını kullanarak izleyebilirsiniz.işte derslerden bazıları…

GO’da seviye belirlemek

Renmark | 31 December 2007 15:45

Son zamanlarda gün geçtikçe popülerlik kazanan Go yavaş yavaş satrancın tahtını da ele geçirmek üzere.10yıl öncesine kadar sadece 3 üniversitede oynanan ( odtü,itü,hacettepe) ve kulüpleri bulunan oyun, artık hemen bütün üniversitelerde kendine yer bulmuş durumda.Satranç alternatifi olarak görülmekten pek haz etmeyen Go, 9*9 ,13*13 ve 19*19 gibi esnek tahta seçenekleri ile kolaylıkla oynamaya başlayabilmenize ve kademeler atlayarak ilerlemenize imkan veriyor. 25kyu ilk amatör oyuncunun bir seviyesini belirlerken 1 kyu seviyesine yükselen oyuncu artık öğrencilik devresini de geçmiş kabul ediliyor.1kyu’dan sonra ustalık aşaması 1dan ile 6dan arasında değişiyor. Eğer halen iyi çalışan bir bilgisayar simülasyonu bile problemlerindeki yüksek kombinasyonlar sebebiyle yapılamayan oyuna başlamak veya başladıysanız bile seviyenizi belirlemek istiyorsanız buradan java tabanlı cgoban clientini çekerek programı bilgisayarınıza kurabilir ve online oynamaya başlayabilirsiniz.Oyun için gerekli java sürümünü bilgisayarınıza indirip kurmanız yeterli.Eğer yeni bir oyuncu iseniz kuralları buradan veya şuradan öğrenebilirsiniz.