bildirgec.org

pembepatiler

8 yıl önce üye olmuş, 3 yazı yazmış. 93 yorum yazmış.

İyileşme Başlangıcı 14 Nisan

pembepatiler | 16 April 2007 02:28

Vücut hassastır , kendi kendini her türlü dış tehlikeye karşı koruyacak şekilde donatılmıştır. Bazen tehlikeyi farkeder ama elinden birşey gelmez. Bu durumda ilk amacı hayatta kalmayı sağlamaktır. Hemen kortizon adı verilen hormonunu salgılar, bu bütün vücudu uyutur. Bu bir savunma tepkisidir aslında. Eğer elinde bu durumu aşmaya yetecek gerekli silahı yoksa yahut düşmanın ne olduğunu anlayamadıysa kortizon salgılar.

Kortizon iyidir hoştur , hemen ölmemizi engeller. Ancak bunu yaparken vücudun tün direnç mekanizmalarını, bağışıklık sistemini uyutur. Kortizon vücudu terk edince , vücuda saldıranın yapmış olduğu tahribat ancak o zaman anlaşılır.

Kabağın Tadı

pembepatiler | 07 April 2007 00:23

Nazlım evladım , kınalı kuzum, gel inat etme.. Kuçulara pisilere bile çip takıyorlar kaybolmasınlar diye, taktıralım yavrucuklarına yazık döktüğün gözyaşlarına, ya birini kaçırıyorlar ya ötekini..

Yabancı damat dizisi kabak tadı vermeye başladı. Senaryo yazarı Sulhi Dölek’in Allah’ın rahmetine kavuşmasından önce ne kadar sürükleyiciyse şimdi bir o kadar sığ..

Atm Evler

pembepatiler | 04 April 2007 10:20

Zaman: Bugün
Mekan: Pendik Yapı Kredi para çekme kabini (atm, pçk )

İşim acele , para çekip hızla eve gitmem gerekiyor , para çekme kabininde sıra var çaresiz beklemem gerekiyor.. Bekliyorum.. Fakat bir gariplik var , kişiler kabine girdikçe gürültüler oluyor , ilgilenmiyorum.. Kabine yaklaşınca , kabin içerisinde yerde yatan bir adam görüyorum , evsiz ayyaşlara benziyor..

Eyvah sıra bende .. Alelacele arkamdaki beyfendiye rica ediyorum kabine benimle birlikte gelir misiniz diye , sağolsun kabul ediyor..

Tuşlara basarken ellerim titriyor , aklım tamamen adamda. Üzülüyorum , yemek yemiş midir diye düşünüyorum.. Attığım birkaç kaçamak bakış esnasında çok zavallı göründüğünü farkediyor yine üzülüyorum..