bildirgec.org

ocun

11 yıl önce üye olmuş, 69 yazı yazmış. 11 yorum yazmış.

vectips

ocun | 20 March 2008 23:47

vectips, web site tasarımıyla ilgilenen ve özellikle web 2.0 uygulamalarını yaptığı sitelere katmak isteyenler için güncel bir destek sitesi,görülmeye değer…

yazılarınız yıldızlansın

ocun | 30 October 2007 09:13

yazılarınının beğenisini ölçmek isteyenler için kullanımı gayet kolay bir araç outbrain.blogger,typepad ve wordpress bloglarına otomatik yerleştirebilirsiniz ayrıca javascript kodunu alarak farklı bloglarda da uygulayabilirsiniz.

çevirimiçi grafik oluşturma aracı

ocun | 29 October 2007 14:01

web siteme yapılan ziyaretçi sayısı ile ilgili bir grafik oluşturmak isterken google aramalarım sonucu bugrafik oluşturma sitesine rastladım.
site çocuklar için hazırlanmış fakat grafik oluşturma aracı gayet geliştirilmiş.5 çeşit grafik formatı bulunmakta,verilerinizi girip önizleme yapabilmektesiniz.ayrıca dilediğiniz formatta grafiği bilgisayarınıza indirmeniz ya da e-mail adresinize postalamanız mümkün.çocuklar için yapıldığından kullanımı gayet kolay.

explorer arkaplan ve kutucuk sorunu

ocun | 13 September 2007 09:16

explorer görüntüsü
explorer görüntüsü
firefox görüntüsü
firefox görüntüsü

websitem explorer da düzgün görünmüyor.arkaplanı beyaz belirlememe rağmen explorer da gri gözüküyor.ayrıca kutuckların köşeleri de gri gözüküyor.bu sorunu nasıl çözebilirim?

arama motorunuz ve etiket bulutunuz hazır!

ocun | 07 September 2007 10:25

web sitenize veya blog sayfanıza bir arama motoru eklemek istiyorsanız sizi Eurekster Swicki ile tanıştırayım.Görünümü ve ve kendisiyle birlikte gelen etiket bulutuyla beta sürümde olan olan bir sosyal arama motorları ağı.ücretsiz kayıt işleminizi yaparken size, sadece sayfanızdamı yoksa tüm internettemi arama yapmak istiyorsunuz,sayfanızla alakalı etiketleriniz nelerdir,nasıl bir görünüm istiyorsunuz? gibi sorular soruyor.

kayıt işleminin sonunda sayfanıza eklemeniz gereken kodu ve size ait swicki sayfasının adresini veriyor.sitenizde yapılan arama sonuçlarının da görüneceği bu sayfayı istediğiniz gibi düzenleyebiliyorsunuz.ayrıca etiket yönetimi ile dilediğiniz etiketi ekleyip çıkarabiliyorsunuz.tasarımıyla oynayabilmeniz ve aynı zamanda bir sosyal ağ içerisinde sitenizi tanıtabilmeniz açısından güzel bir uygulama…

web 2.0 arkaplan arşivi

ocun | 02 September 2007 19:26

josericoblogun da animasyon,.illüstrasyon,web dizayn gibi yazılar ekleyen bir zad.burayada bu şık, 9 kategoride 180 adet arkaplan imajlarını eklemiş…

CMSTurk

ocun | 31 August 2007 09:03

CMSTurk

internet sitesi açmak isteyenler ya da sahipleri içerik yönetim sistemlerinin değerini çok iyi bilirler. işin en büyük yükünü sırtınızdan alır size uyumlu tasarımı yapmak kalır bir tek. içerik yönetimleri için açık kaynaklı bir çok seçeneğiniz vardır fakat bu sistemlerin hemen hepsi yabancı dillerdedir.bazı çalışkan ve paylaşımcı çevirmenlerimiz türkçe çeviri dosyalarını yayınlarsa ancak başlangıç düzeydeki kullanıcılar bu sistemlerden rahatça yararlanabilirler.eğer içerik yönetim sistemi türkçe olursa ne olur peki gayet güzel olur tabi ki.
başlığımızın konusa bu işte…CMSTurk
yaratıcısı Osman Üngür ün dediğine göre ;

Eski hosting müşterilerimden biri bana gelerek “Oğlum, biliyorsun uzun zamandır şu site işini halledemedim. HTML denen icadıda bu yaştan sonra (50) öğrenecek zamanım yok. Önerdiğin programlardanda hiçbirşey anlamıyorum, dediğin scriptlerde bana pek karışık geliyor. Bana kolayca site yapacak birşeyler lazım…” dediğinde başladı herşey..

böyle bir sistemi yazmanın ne kadar zor olup olmadığını bilmiyorum fakat yalnız başına böyle bir emekle bu güzel ürünün çıkmasını takdir ediyorum.
download bölümünden ücretsiz br şekilde cmsturk ü indirebiliyorsunuz,kurulum için de resimli bir açıklama kısmı bulunuyor web sitesinde.ayrıca çoğumuzun alışık olduğu css ile tasaramı değiştirmeniz mümkün.aynı zamanda stiller kısmın da 3 adet stil ve eklentiler kısmın da da sitemap,bbclone gibi eklentiler cmsturk e uyarlanmış.