bildirgec.org

never

11 yıl önce üye olmuş, 50 yazı yazmış. 1 yorum yazmış.

Hürriyet Mind: Kelime tabanlı haber takibi

never | 28 July 2008 08:43

Hürriyet Mind
Hürriyet Mind

Hürriyet internet’te haber takibine yeni boyut getirdi: Hürriyet Mind. Sistem üyelik gerektiriyor, Hürriyet üyeliğiniz varsa önceden onu kullanabiliyorsunuz. Sisteme girdikten sonra kelime listesi oluşturarak girdiğiniz kelimelerin geçtiği haberleri sistemden görebilir, e-postanıza gönderilmesini seçebilir ya da desktop yazılımı yoluyla da takip edebilirsiniz. Sistem sayesinde Hürriyet haberlerini ayrıntılı bir şekilde filtreleme yeteneğine sahip olmuş oluyorsunuz.

Ceza’lı Milliyet Reklamı

never | 22 December 2007 09:54

ceza
ceza

Ülkemizde yaşadığımız kronik sorunlara ilişkin ceza yorumuyla yayınlanan milliyet reklamı hepimizin içinden geçenleri müziğin gücünü de kullanarak çok iyi ifade ediyor ve ironik “türkiye sizinle gurur duyuyor” cümlesine yerinde bir gönderme yapıyor. Eğer hala izlemediyseniz buradan izleyebilirsiniz.

Google Blog’da İbrahim Tatlıses, Beşiktaş ve Galatasaray

never | 23 October 2007 17:16

beşiktaş ile ilgili öneriler
beşiktaş ile ilgili öneriler

Google‘ın arama algoritmasındaki yeniliklerinden biri de aramalarımızı daha özel hale getirebilen “yardımcı öneriler”. Yerelleştirilmeye başlanılan bu özellikle ilgili resmi Google Blog‘unda bir kaç gün önce yayınlanan yazıda Dünya’nın çeşitli dillerinde verilen arama örneklerinin arasında Türkiye’den 3 arama yer aldı. ibrahim tatlıses, beşiktaş ve galatasaray. Fenerbahçe neden yok diye aklınızdan geçti mi bilmiyorum ama zaten bunun bildirimizin konusuyla da ilgisi yok.

Youtube’da en çok izlenen Türk videosu

never | 16 April 2007 14:15

Youtube‘da Tuğba Özay’ın yer aldığı bu ve bu video 24 milyon kez izlenmiş! Ekstra bilgi olarak ondan sonra da 3,7 milyon görüntülenme ile Ajdar geliyor. Tuğba Özay’ın videosu Youtube‘da tüm zamanların en çok izlenen listesine de girmiş. Hatta şu anda 2. sıraya gelebilecek kapasitede ama eksisözlük’te bahsedilen durum anlaşılınca çıkarılmışa benziyor. Bu doğal olarak acaba Youtube‘un sayım algoritmasında bir sorun mu var sorusunu akla getiriyor.

Anadolu Ajansı’nın hacklenmesi

never | 13 January 2007 10:57

Bayram öncesi muzip bir hacker Anadolu Ajansı sitesini hacklemiş. Siteye hacker tarafından eklenen haberin metni şöyle:

Kurbanlıklarınızı soğuktan koruyun

Prof. Dr. Vecihi Kabasakal hafta sonu İstanbul’da sıcaklıkların -10’lara kadar düşeceği uyarısı yaptı. Kurbanlık koyun, koç ve kuzucukların üşüyebileceğinden endişe eden uzmanlar soğuktan korunmak için battaniye kullanılmasını önerdiler. Alınan tüm önlemlere rağmen kurbanlıklarda kuş gribi, deli dana, verem gibi rahatsızlıklar gözlenirse acilen bir bardak ılık suya tylol hot karıştıp hayvana içirmeniz öneriliyor. Kaynak: klavier [email protected]

Counter-Strike Dynamic Pricing Beta

never | 03 November 2006 14:22

Modası geçmeyen oyunlarımızdan Counter-Strike‘da silah ve ekipmanlarımızı para ile alıyorduk. Fakat bu fiyatlar oyun başladığından beri hiç değişmedi. Valve bu konuda birşeyler düşünmüş ve bu fiyatları dinamik hale getirmeye karar vermiş. Hem de kullanıcıların etkisiyle.

Fiyatları izleyebildiğiniz siteden bir görüntü
Fiyatları izleyebildiğiniz siteden bir görüntü

Tüm dünyada Steam üzerinden oynanan oyunlardaki silah seçim istatistikleri toplanıyor ve fiyatları her hafta buna göre değişiyor. Örnek olarak çok seçilen silahların (tahminimce artacaklar: mp5,ak47,deagle,…) fiyatı artarken, daha az seçilenlerin ise azalıyor. Şu an sistem beta konumunda ve fiyatlarda şimdilik henüz bir değişiklik yok. Bu sistem Counter-Strike‘a farklı heyecanlar katacağa benziyor. Belki de hiç seçilmeyen silahların (oynayanlar bilir) fiyatları çok düşeceği için seçilebilir konuma gelecek ve oyunlardaki silah çeşitliliği artacak. Denemek isterseniz, Counter-Strike: Source eğer makinenizde yüklüyse, Steam programı üzerinden 10mb’lık bir yükleme yaptıktan sonra bu sistemle oynamaya başlayabilirsiniz.