bildirgec.org

Mundane

8 yıl önce üye olmuş, 8 yazı yazmış. 38 yorum yazmış.

Gerginim

Mundane | 16 May 2004 21:17

Günlerden pazar, bugün kutsal aile günümüz. Kafamın içinde oradan oraya yankılanan seslerle rüyadan çıkıp uyanıyorum sabahın dokuzunda. Pazar sabahının tatlı rehavetini yaşayamamış biri olarak zavallı bir tonla “Nereye gidiyorsun? Bugün pazar değilmi?” diye soruyorum. Gittiğinde, kadın erkek ruhiyatı ve evlilik nereye gidiyor gibi derin konuları düşünüyorum. Henüz bu konularda sensey olamadığımı anlamak uzun sürmüyor. Pazar günleri çalışamazsın, gidemezsin kanununa ne olmuştuda ihlal ediliyordu. Üstelik birçok kere delmek durumunda kaldığım, bizi büyük aile facialarının eşiğine getiren bu kanunu koyan kendisi değilmiydi. Evlilikte tarafların birbirine olan ilgisi diğerininki ile ters orantılı mıydı acaba ? Hayır sinirli değilim, gerginim gergin.

Sağlıksız mı?

Mundane | 25 February 2004 20:10

Yarım tencereden biraz fazla makarna, iki büyük parça antrekot, bir kutu kola, üç bardak su, yarım paket tuzlu fıstık, dört tane de zeytin. 25 dakika.

Yalnızım

Mundane | 25 February 2004 19:33

Yalnızlık yine peşimde bense kaçarken karanlığa dalmışım. İnce inlemeleri saklamaya çalışırken ağlamaya tutulmuşum. Gürültüden kaçarken yalnızlığın kanatlarına sığınmışım. İşte yine başlangıca geri dönüşü ben böyle tamamlamışım. Oof oof! Neden böyleyim ben. Silkinmeliyim aniden coşkuyla, şaşırtmalıyım ruhumu temizleyişimle adeta dans etmeliyim yalnızlığın soğukluğuyla. Rahatça dalga geçebilmeliyim hayatın acımasızlığıyla.

Yıllardır en iyi tanıdığım ve en nefret ettiğim şey yalnızlık. Geçen yıl çaresini bulduğum dertti benim için, ama tam kurtulamamışım yine buldu beni eziyet çektirmek için…