bildirgec.org

mstkurt

7 yıl önce üye olmuş, 17 yazı yazmış. 14 yorum yazmış.

e-posta yazarken adres defterinde olmayan kayıtlar karşıma çıkıyor.

mstkurt | 24 September 2008 06:21

microsoft outlook’ta yeni bir e-posta yazmak istediğimde, kime kısmına adres yazmaya başlayınca adres defterimde olmayan kayıtlar çıkıyor.
örnek: adres olarak kenan yazınca kenan kaval çıkıyor ama kenan kalav adres defterimde kayıtlı değil. bu adresleri aradım taradım ama nerede kayıtlı bulamadım.
outlook adres defteri dışında herhangi bir yerde bu kayıtları tutuyor mu?

Web sitesine yurtdışından ulaşılamıyor

mstkurt | 24 September 2008 05:21

çalıştığım şirketin web sitesinin günlük yaklaşık 250 hiti var. bunların çoğunu yurtdışından alıyor. ancak gün içinde, yurtdışı müşterilerimizden 10-15 kere “web sitenize ulaşamıyoruz” şeklinde e-posta alıyoruz. tabi bu sadece bize haber verenler. bize iletmeyip te siteyi açamayanlar da vardır mutlaka. hosting firmamızı arıyorum. proxy kullanarak, almanya, hollanda, i̇talya vs. ülkelerden erişimi kontrol ediyor ve herhangi bir sorun olmadığını söylüyor. firma türkiye’nin hosting alanında önde gelen firmalarından, host karşılaştırma sitelerinde memnuniyete göre yapılan sıralamalarda bir numara. tabi bir numara olması benim sorunumu çözmüyor.
şimdi sormak istediğim şunlar;
1- yurtdışından sitemize girilememesinin ne gibi bir sebebi olur.
2- hosting firması olarak önerileriniz nedir?(yurtdışı, yabancı firmalar da olabilir.)
3- web sitemizi kendimiz host etmek istesek, nasıl bir sunucu, internet bağlantısı, yazılım kullanmamızı tavsiye edersiniz?(e-postalar da dahil)

şimdiden teşekkürler..

filmler için pandora.com?

mstkurt | 16 April 2008 07:58

müzik için pandora.com ne ise, ben de filmler için böyle bir site arıyorum. yani ben bir film ismi yazacağım. site bana benzer özellikteki filmleri listeleyecek. böyle bir site bilen var mı?
teşekkürler…

Cashback – Zamana güzellik kat

mstkurt | 15 April 2008 15:22

türkiye’de “zamana güzellik kat” adında gösterilmiş olan, 2004 yılında 18 dakikalık bir kısa film olarak çekilen ve 2006 yılında kısa film dalında oscar’a aday gösterilen cashback, aynı yıl 90 dakikalık yeni bir çekimle tekrar karşımıza çıkmıştır.

kısa filmde harçlığını kazanmak için geceleri bir markette çalışan bir sanat bölümü öğrencisinin iş arkadaşlarıyla yaşadıklarını ve vaktin hızlı geçmesi için yapılması gerekenin aslında zamanı durdurmak olduğu anlatılırken uzun metrajlı filmde ise konu biraz daha romantizme kaymış. öğrencimiz sevgilisinden ayrılır ve yaşadığı üzüntüden dolayı uykusuzluk(insomnia) hastalığına kapılır ve uzun süre uyuyamaz. uykudan kazandığı bu zamanı bir markette çalışarak geçirir.

Linux posta sunucusu

mstkurt | 19 November 2007 10:34

35 pc kullanıcısı olan bir firmada bilgi-işlem görevlisi olarak çalışıyorum. E-postalarımızı firma bünyesinde tutmak istiyorum. Bunun için en uygun Linux dağıtımı ve posta sunucusu uygulama grubu nedir? Kurulum için de anlatım içeren bağlantı verebilirseniz çok memnun olurum. Pardus üzerinde kullanılabilecek bir posta sunucusu yazılımı da olabilir. Ancak dns, pop, smtp vs. ayarları hakkında yardım almam gerekir.
Teşekkürler…

fellik fellik torrent aramaya son

mstkurt | 19 September 2007 22:49

Daha önce şu yazıda kaliteli videolarıyla bildirilen stage6 adlı online video sitesi artık videoların indirilmesine de imkan sağlıyor(bu hizmet ne kadar zamandır var bilmiyorum).

Stage6 video izleme/indirme sayfası
Stage6 video izleme/indirme sayfası

istediğiniz videonun sayfasını açtıktan sonra video üzerinde büyük bir oynatma düğmesi yanında da indirmek için bir düğme beliriyor(aşağıya ok şeklinde). indirilen videolar .divx uzantısı ile kayıt ediliyor. sonradan uzantıyı avi şeklinde değiştirince alın size kaliteli bir divx video.sitenin hızı o kadar iyi ki indirme hızı 400 kbitten aşağı düşmedi ve The 4400‘ün 13 bölümlük 4. sezonunu sadece 3,5 saatte indirdim. anlayacağınız 4 mbitlik bağlantımın sınırlarını zorladı.Ayrıca videoların çözünürlük, dosya boyutu gibi özellikleri de hemen videonun altında gösteriyor. Sitede bu kadar ayrıntı olmasına rağmen aramalarda biraz başarısız kalıyor. Şöyle ki hiç bir gelişmiş arama seçeneği yok. sadece isimle arama yapabiliyoruz. Kalite, uzunluk, çözünürlük gibi gelişmiş seçeneklerle arayabilsek çok daha iyi olurdu zannımca.yine de, artık dizi indirmek için fellik fellik torrent aramaya gerek kalmadığı için çok seviniyorum 🙂

mikrofon ya da aux girişini çıkışa çevirmek?

mstkurt | 28 July 2007 05:57

notebookumun 1 adet hoparlör çıkışı, 1 adet aux girişi ve 1 adet mikrofon girişi var. Ben girişlerden(aux ya da mikrofon) birini daha çıkış olarak kullanmak istiyorum. Bu yazılım ya da donanım ilavesiyle mümkün müdür? Aslında yapmak istediğim şu; Hani djler yapar ya, müzik hoparlörden çalarken kulaklıktan da başka bir şarkı dinler ve miksler. yapmak istediğim budur. yardımcı olacaklara şimdiden bol bol teşekkürler.

Mac OS X Tiger ve Intel notebook?

mstkurt | 04 May 2007 08:39

Clevo marka notebookum var. Intel centrino işlemci 512 md ddr ram 120 gb disk vs. Buna Mac OS X Tiger kurabilir miyim? Daha doğrusu merak ettiğim şu: Mac OS X Tiger kullanmak için illa Apple’ım mı olması gerekiyor?