bildirgec.org

mrtksn

8 yıl önce üye olmuş, 10 yazı yazmış. 8 yorum yazmış.

Soru sorup cevap alabileceğiniz türkçe siteler

mrtksn | 06 February 2009 10:36

Ücretli olan Experts Exchange ve ücretsiz alternatifi Yahoo Answers ın türkçe benzerlerinden haberdar mısınız?

ekşi duyuru
ekşi duyuru

EkşiDuyuru ekşi sözlüğün bir alt birimi olarak başlayan, şu an ekşi sözlük yazarı olan ve olmayanların birlikte sorulara cevap verdiği bir site. Binlerce üyesi olan bu sitede adını bilmediğiniz şarkıdan hukuki sorununuza kadar çok geniş bir alanda sorular sorup hızlıca cevap alabilirsiniz.

ekolay.net de trojan alarmı?

mrtksn | 26 November 2006 14:48

Bugün e-kolay.net in yenilenmiş arayüzünü ziyaret ettiğimde şu uyarı ile karşılaştım:

screenshot
screenshot

kaspersky tarafından virüslü olduğu tespit edilen gif dosyası ise şu
Büyük kurumsal sitelere güvenim tamdı ve bazen antivirüs yazılımını (kaspersky) kapatıyordum. Oysa ki trojanın nerden geleceği belli olmayabilirmiş.

kasperskynin yalancısıyım.

Sunucu hata kodları

mrtksn | 06 August 2006 16:01

Bazen web sunucuları bize çok şey anlatmaya çalışır. Bazıları da pek konuşkan değildir ancak çoğu zaman 404,503 gibi rakamlarla bir şeyler ifade etmeyi severler; Bu rakamların anlamları da şurda var

hacking medya ve adalet

mrtksn | 24 December 2005 04:48

ODTÜlü bir cracker(hacker) olan cumhur onat internethaber sitesinin domaininin süresi dolunca bundan faydalanarak domaini tescil ettirmiş. bunu yaparken sitenin admin e-mailini kullanmış. burda her iki tarafta da hata var, cumhur da hatalıdır evet.

Ancak her gün yüzlerce site hacklenip sergilenirken, cumhur yaptığı şey için 1 ila 7 yıl arası hapis cezasıyla yargılanacak. Şu an cezaevinde.

işin en üzücü boyutu ise internethaber denen site, bu durumu iyice reklam kampanyasına dökmüş durumda (özellikle son bölüm traji – komik)

gps’li külot

mrtksn | 17 September 2005 16:21

gps‘li külot yapmışlar. bu külot sayesinde:

sevgilinizin/kızınızın koordinatlarını. kalp atışlarını vicut sıcaklığını

öğrenebilirmişsiniz.

aldatılmaktan korkanlara yönelik bu ürün,paranoyada son nokta olmakla birlikte, hoax olmasından şüheleniyorum. zira tanıtımlardagerekli enerjiyi nerden sağladığı yazılmamış.