Belki bu sorunu çoğumuz yaşamışızdır ve çözümü wordwrap gibi fonksiyonlarda bulmuşuzdur. Belki de bulduğumuzu sanmışızdır. Evet, çok uzun ve boşluk bırakılmadan yazılan bir kelimenin sayfayı sağa doğru uzatması sorunundan bahsediyorum. Bu sorunla forum, blog, yorum sistemi vb. sistemler yazan arkadaşlar karşılaşmış olmalılar. Bu sorunun çözümünü wordwrap kullanmakta veya böyle kelime yazanlara ceza vermekte bulmuş olabilirsiniz. Ancak ceza vermek bu olaya kesin çözüm olmadığı gibi, wordwrap kullanmak da beraberinde çözülemeyecek bir takım sorunları getiriyor.

Wordwrap kullanmak kimi zaman br tagına çevirdiğimiz enterların içine tekrar br atıp kodu bozuyor, kimi zaman da br tagından hemen sonra gelip yazınının 2 satır aşağı kaymasına neden oluyordu.

Paylaşacağım kod ile örneğin en fazla 20 karakterlik bir kelimeye izin veriyorsanız ve 50 karakterlik herhangi bir kelime yazıldıysa o kelimeyi 20 şer 20 şer karakterlerden ayırarak için boşluklar atıyor. Böylece wordwrap kullanmaya gerek kalmıyor, yazınız css sayesinde kendiliğinden satır iniyor. 50 oluyor: 20 20 10.