bildirgec.org

Maxipower

11 yıl önce üye olmuş, 83 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

iş bankası internet sitesinin tasarımını değiştirmiş

Maxipower | 27 December 2008 13:56

yıllardır aynı tasarımı kullanan türkiye’nin en büyük bankalarından işbankası uzun zamandır kullandığı web sitesini değiştirmiş.
daha önceki tasarımına göre daha sıcak ve daha samimi olan bu tasarımın arka planında eskiden olduğu gibi asp.net var.
mavi tonların yanı sıra, sarı ve kırmızı tonlarının da ağırlıkta olduğu sayfada ayrıca arttırılmış ajax kullanımı ile daha interaktif bir deneyim yaşayacaksınız.

internet sitesinin yeni hali
internet sitesinin yeni hali

325. dönem yedek subaylık sınav sonuçları açıklandı

Maxipower | 10 December 2008 12:02

bugünler birçok arkadaşımız için çok önemli, çünkü üniversite mezunu olup vatani görevini yapmak için 30 kasım itibari ile sevk alan binlerce arkadaşım 1,2,3 aralıkta girdikleri bu sınavın sonucunu bekliyorlardı.
tsk bu sene geçen sene (319. dönemlere) yapmadığı birşey yaptı ve sonuçları gece yarısından açıkladı. (oysa ki geçen sene bizi neredeyse öğlene süründürmüştü)
rasgele denk geldiğim bu sayfadan ünivesite yıllarından ev arkadaşım olan koray akış’ın hatay’a deniz er olarak atandığını gördüm.
şayet siz de bu sınava girdi iseniz ve bu sınavın sonucunu bekliyorsanız buraya tıklayarak sonucu öğrenebilirsiniz.
şimdiden hepinize hayırlı tezkereler….

iphone üzerinde okey ve batak

Maxipower | 05 December 2008 11:36

adikus büyük bir eksikliği ortadan kaldırmak için çalışmalarını tamamladı ve birton para vererek sahip olunan iphone’da okey ve batak gibi bize özgü oyunların oynanabilmesi için appstore’a bu oyunları ekledi.
okey

görüntü kalitesi ve oyun mantığı olarak oldukça iyi olan okey’in ücreti 1.99$
appstore bağlantısı

iphone’da linux

Maxipower | 30 November 2008 21:23

iphone 3g ile yeni yeni tanışmaya başlayan bizler, bu garip aleti çözmeye çalışırken DevTeam Iphone’u yiyip yutup bütün olarak çıkarttıkları için can sıkıntısından IPhone üzerinde Linux konsol çalıştırmışlar.
Henüz benim gibi JailBreak bile yapmamış birisi için de hayret verici.
bu olaya inanmayanlar bu sayfaya bakabilirler, gözleri ile linux consolunu iphone’da görmek isteyenlerde bu sayfaya bakabilir. daha da ileri gidip bu dağıtımı indirmek isteyenler buraya tıklayabilir.

ekşisözlük klonu: sausozluk.net

Maxipower | 24 December 2006 12:34

ekşisözlük neredeyse bir kült haline geldi. aldığı hitler ve insanların yazar olmak için verdikleri mücadeleler de eklenince kaçınılmaz olarak birçok benzeri çıktı. lakin benzerleri de olsa genelde hepsi “ekşi sözlük fikrinden esinlenilmiştir” gibi ibareler koyarak orjinal fikre atıfta bulundular. ancak benim üniversitemde olsa sakarya üniversitesi öğrencileri tarafından açılan sausozluk.net buna gerek duymamış. oysaki tasarım ve sözlük yapısı da dahil olmak üzere herşey ekşisözlük’ten alınmış. o kadar ki gammaz, moderator veya entry tabirleri dahi değiştirilmeden alınmış.
ben yakıştıramadım, karar sizin…

tckimlik no sorgulama web servisi

Maxipower | 14 December 2006 16:47

eğer ilgileniyorsanız biliyorsunuzdur, nufüs ve vatandaşlık işleri’nin internet sitesinde bir XML Web Servisi var(dı).
bu güzel hizmet ile gerekirse internet üzerinden tckimlik no doğrulama yapılabiliyordu; lakin içişleri bakanlığı aldığı bir karar ile bu hizmeti kaldırmış.
artık bu hizmeti alabilmek için kurumsal bir kimliğe sahip olmak, vpn bağlantısı kurabilecek teknik alt yapıya sahip olmak ve sorgulama ücretlerini ödemek gerekiyor.
bu güzel(!) haberde, benim gibi bu servisi kullanarak hazırladığı projenin sonuna gelen bir programcı için şok etkisi yaratıyor, inşallah başka canı yanan yoktur

ilizyonist

Maxipower | 02 September 2006 14:36

şu videoda ki bayan bir mendil ile neler yapılabileceği konusunda bizi aydınlatıyor. david coperfield halt etmiş.
not: +18 yaş grubuna hitaben bir videodur

age of empires iii : the warchiefs

Maxipower | 09 August 2006 09:27

hayatımın en güzel zamanlarını başında geçirmemize neden olan, orta okul yıllarının en ateşli sohbetlerine konu olan age of empires‘ı hepimiz hatırlıyoruz herhalde. Microsoft’ bu oyunun üzerinden bir çok versiyon çıkartmasına rağmen hiçbiri ilki kadar tat vermedi; Microsoft en son duyurduğu age of empires iii‘ün devamı olarak age of empires iii : the warchiefs isimli oyunu da 2006 sohbaharında piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Umarız bu ilki kadar güzel olur.