bildirgec.org

MaXCoDeR

11 yıl önce üye olmuş, 58 yazı yazmış. 9 yorum yazmış.

ekolay’dan laptop ödüllü yarışma

MaXCoDeR | 30 August 2008 17:58

Okurgezer yarışmasına katılmak için www.ekolay.net‘i ziyaret etmek yeterli. 25 Ağustos Pazartesi başlayan ve her hafta düzenlenecek yarışmada, ekolay içinde yer alan haber, müzik, sinema, spor, mahmure, TV rehberi ve şehir sayfalarında işaretli kelimeler bulunuyor. Yapılması gereken tek şey gezdiğiniz sayfalardaki işaretli kelimeyi bulmak ve Okurgezer kutusuna yazarak göndermek. En fazla kelime gönderen Okurgezer en fazla puanı toplayarak yarışmanın birincisi olacak ve 1 adet laptop kazanacak.

Vladstudio artık Türkçe

MaXCoDeR | 24 February 2008 09:05

Rainbows adlı eser
Rainbows adlı eser

Tasarladığı duvar kağıtlarındaki fantastik fikirleriyle dikkat çeken Rus dijital sanatçı Vlad Gerasimov’un web sitesi Vladstudio.com artık Türkçe olarak da kullanılabiliyor. Sitede eşsiz duvar kağıtları dışında saatli duvar kağıtları, e-kartlar ve bazı duvar kağıtlarının nasıl yapıldığını anlatan Photoshop dersleri de bulmak mümkün.

Windows Live SkyDrive Türkiye’de

MaXCoDeR | 22 February 2008 09:34

Microsoft’un bedava 5 GB dosya depolama alanı veren SkyDrive servisi nihayet hem “beta” aşamasından çıktı hem de Türkiye dahil 35 ülkede hizmet vermeye başladı. Servis’in Türkçe desteği önceden de hazır bulunmasına rağmen Türkiye’deki kullanıcılar beta aşamasına katılamıyordu.
5 GB alanda saklayabileceğiniz fotoğraf, video, müzik ve belgeleri dilerseniz arkadaşlarınızla paylaşmak mümkün. Hatta her arkadaşınıza klasörler ayrı ayrı okuma ve düzenleme yetkisi verme olanağı da var.

Google Apps Team Edition

MaXCoDeR | 08 February 2008 14:30

Google, daha çok webmaster’lara ve kobi’lere yönelik Google Apps servisinin ekipler için geliştirilmiş yeni bir sürümü olan Google Apps Team Edition’ı duyurdu.
Google Apps Team Edition ile ayı e-posta alan adına sahip çalışma arkadaşları ve öğrenciler Google Apps uygulamalarını ortak kullanabiliyor. Böylece Google Docs’ta hazırlanan belgeleri sınıf arkadaşlarınızla paylaşmak ya da Google Calendar’daki ajandanızı iş arkadaşlarınızla paylaşarak toplantıları düzenlemek kolaylaşıyor.
Google Apps Team Edition’a giriş yapmak için şirket veya okula ait e-posta adresiyle www.google.com/apps/ adresine kaydolmak gerekiyor.

DMOZ Blog Türkiye açıldı

MaXCoDeR | 06 February 2008 17:16

İnsanlar tarafından inşa edilen ve birçok arama motorunu da güçlendiren en büyük web dizini DMOZ (Açık Dizin Projesi), halka ilişkiler faaliyetlerini artırıyor.
Resmi DMOZ Blog‘un açılmasının ardından, World/Türkçe editörleri de gayriresmi DMOZ Blog Türkiye‘yi duyurdu.
www.dmozblog.gen.tr adresinden erişilebilen DMOZ Blog Türkiye; Açık Dizin Projesi ile ilgili birinci elden bilgiler, güncel haberler, webmaster’lara yönelik püf noktaları ve World/Türkçe kategorisiyle ilgili gelişmeleri yayınlayacak.

phpBB 3.0 yayınlandı

MaXCoDeR | 14 December 2007 19:27

Dünyanın en popüler açık kaynak forum script’i phpBB‘nin 3.0 sürümü, phpBB’nin 7. doğum gününde (13 Aralık) yayınlandı. Beş yıldır geliştirilen bu yeni sürüm daha gelişmiş topluluk özellikleri, daha fazla güvenlik, kapsamlı yönetim seçenekleri, açık kaynak ve ticari veritabanları için genişletilmiş destek, mobil aygıtlar ve arama motorları için optimizasyon özelliklerine sahip. phpBB 3.0, öncedeki sürümlerde olduğu gibi GNU/GPL lisansı altında ücretsiz olarak dağıtılıyor.
Burada phpBB 3.0’ın diğer popüler forum script’leriyle karşılaştırma tablosu görelebilir. Script phpbb.com‘dan, Türkçe dil dosyası da phpbbturkiye.net‘ten indirilebilir.

Cep Sineması: Türkiye’nin ilk kısa film podcast’i

MaXCoDeR | 30 November 2007 22:07

Cep Sineması logo

Türkiye’nin ilk ve tek kısa film podcast‘i Cep Sineması yayın hayatına başladı. Cep Sineması’nda her hafta iki yerli kısa film gösterime giriyor. Editörler tarafından seçilen filmler, izleyicilere iPod veya bilgisayarda kısa film zevkini tattıracak. Tamamen ücretsiz ve reklamsız hizmet veren Cep Sineması ve iPod’unuz sayesinde sıkıldığınız her an sinemanın büyülü dünyasına yelken açabileceksiniz.
Sitenin adresi www.cepsinemasi.net.

WeeMee: bedava dinamik görüntü resmi

MaXCoDeR | 26 June 2007 22:39

Microsoft Live Messenger‘ın içerik ortaklarından WeeMee, Live Messenger’da kullanabileceğiniz bedava dinamik görüntü resimleri sunuyor. Dinamik görüntü resimleri Flash tabanlı olup kullandığınız smiley’lere göre çeşitli tepkiler verebiliyorlar (bu tepkilere sağ tıklama yoluyla da erişilebiliyor). WeeMee’nin daha da güzel bir özelliği, hazır görüntü resimlerini kullanmak zorunda olmamanız; yüzlerce giyim-kuşam malzemesini kullanarak kendi karakterinizi oluşturabiliyorsunuz.

Microsoft Office Outlook Connector Beta yayınlandı

MaXCoDeR | 13 June 2007 23:02

Outlook 2003 veya 2007 üzerinden Windows Live Hotmail hesabınıza bağlanarak e-postalarınızı ve kişilerinizi Outlook’la senkronize eden Microsoft Office Outlook Connector’ın beta sürümü duyuruldu. Ücretsiz olarak indirilebilen yazılım web servisleriyle senkronizasyon için geliştirilen DeltaSync adlı yeni bir protokolü kullanıyor. Yazılıma birden fazla Hotmail hesabı ve Windows Live Custom Domains hesapları da tanımlanabiliyor.