bildirgec.org

Mathman

11 yıl önce üye olmuş, 7 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

google video kapanıyor videolarınızı taşıyın

Mathman | 21 April 2011 09:52

Video arama ve barındırma hizmeti sunan google video2009 Mayıs ayından itibaren yeni video yükleme hizmetini durdurmuş fakat mevcut içeriğin(videoların) barındırılması ve yayınına devam ediyordu.
Yeni açıklamalarına göre
1) 29 Nisan 2011 tarihinden itibaren mevcut videoların oynatılması durdurulacak.
2)Kendi yüklediğiniz videoları indirebileceğiniz son tarih ise 13 mayıs 2011.
Eğer zamanında video yüklediyseniz şuradan videolarınızı indirebilir ve youtubevb. yerlere yükleyebilirsiniz.
NOT: video arama hizmetinde bir değişiklik yok. yani yine video aramasını kullanabileceğiz. sadece barındırma hizmetini sonlandırıyorlar.

Yahoo Geocities’i Kapatıyor

Mathman | 28 April 2009 11:42

Türkiye’den erişimi 2008 şubat ayından beri yasaklı olan geocities, yahoo tarafından yapılan açıklamaya göre bu yıl sonunda tamamen kapatılacak. Yaz aylarında daha ayrıntılı açıklama yapılacağı bildiriliyor.

Ücretsiz başka bir barındırma hizmeti vermeyen yahoo’nun bu kararı niye aldığı belli değil.
Google da yakın zamanda googlepages hizmetini sona erdirip mevcut siteleri googlesites‘e taşıyacağını duyurmuştu. Google’unki sadece taşıma gibi gözükse de googlesites’e javascript gibi kodların yüklenemiyor olması, kullanıcıları rahatsız etmişti.

google yaktım seni! zengin olacağım:)

Mathman | 28 February 2008 09:01

google önbellek
google önbellek

Sevgili günlük yaş oldu 29 hala zengin olabilmiş değilim.ve umutlarım tükenmiş durumda.Amerika’da büyük firmalara oldukça yüksek tazminat talep eden davalar geldi aklıma.hani bazen duyarız; mc donalds’a ürünlerinin içerdiği maddeler için, otomotiv firmasına bir otomobilindeki güvenlik açığı için, hatta sıcak bir kahvenin kapağını iyi kapatmayan bir çalışan yüzünden bir restaurant zincirine dava açarlar.Ve ben tazminat miktarını duyup ”ahh ulan”
adama bak sırf bir dava açıp benim hayatım boyunca kazanamayacağım parayı kazanıyor diye söz konusu davacıyı kıskanırım.
sevgili günlük bugün aklıma güzel bir fikir geldi. Google’da youtube kelimesini arattırdım ve önbellek görüntüsüne baktım.Ve ne göreyim ”Google’ın bu sayfaların yazarlarıyla herhangi bir ilişkisi yoktur ve içeriklerinden sorumlu değildir. ” demiyor mu? Tamam dedim uçak parasını toparlayıp doğru amerikaya gidiyorum. Google’a bir dava açıyorum kardeşim niye yalan bilgi veriyorsun diye. Sonrasında da hem şöhret hem para. Ancak iyi bir plan yapmalıyım. Aklımda bir soru var; acaba tazmınat alabilmek için maddi, manevi zarara uğramam gerekiyor mu? O meseleyi bir şekilde halletmem lazım. Youtube’ın google’a ait olmadığını zannedip, bir şekilde manevi zarara uğratmayı planlıyorum kendimi. maddi olursa az para verirler değil mi günlük. Google ”biz bu cümleyle videoların bize ait olmadığını açıklamak istedik” desede yinede elimden kurtulamaz.sevgili günlük ben neler saçmalıyorum.

geocities de yasaklandı

Mathman | 19 February 2008 17:47

geocities’e erişim ANKARA 9.SULH CEZA MAHKEMESİ , 04/02/2008 tarih ve 2008/140 Nolu Kararı gereğince engellenmiş.

Youtube’a sahip çıkanların şimdi bu site için seslerini yükseltip yükseltmeyeceği merak konusu. microsoft’un yahoo’yu satın alma girişimindeki, tutum ve görüşleriyle kuşkular uyandıran google‘ı hatırlayarak; Yahoo‘nun sahibi olduğu geocities‘e sahip çıkılması beklenen hareket değil midir?

Geocities http 404

Mathman | 18 February 2008 08:36

son 10 gün içerisinde (bir çok gün) geocities uzantılı sitelere ulaşamadım. http 404 hatası alıyorum. bilgisi olan varmı. resmi bir açıklama ben aradım göremedim.

maxthon hakkında bir soru

Mathman | 04 December 2007 08:26

maxthon 2
maxthon 2

maxthon internet tarayıcısının bir özelliği var. internet sayfasındaki bağlantı içermeyen herhangi bir kelimeyi seçerek sürükleyip bırakırsanız otomatik olarak (ayarlanabilir bir arama motoru) yeni sekmede o kelimeyi arıyor.anlatamadıysam bkz. super drag drop .bu arama motoru varsayılan olarak google.fakat bu arama motoru bizim google.com.tr değil maalesef. bu yüzden bu güzel özellik işlevselliğini yitiriyor benim için. bu özelliği Türkçe google yapabilen birileri var mı?