bildirgec.org

kraladek

11 yıl önce üye olmuş, 6 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

ASTRAL SEYAHAT

kraladek | 20 December 2010 09:38

Astral seyahat, özetle; uyku halıne benzer bir biçimde dublenizle fizik bedeninizin dışına çıkarak seyahat yapmanızdır.Doğrusunu isterseniz 1992 yılında bu deneyimi ilk yaşadığımda bunun astral seyahat olduğunu bilmiyordum. 1996 yılında psikiyatriye muracaat ettiğimde de aaa! sen astral seyahat yapıyorsun demediler. Sanırım ilk deneyimimden 10 yıl sonra bunun astral yolculuk olduğunu öğrendim.şunu da belirtmek isterim ki bu yolculukları kendi isteğimle gerçekleştirmedim. Tamamen kendiliğinden meydana geliyordu. önce kulaklarımda çok şiddetli bir çınlama oluyor, ardından vitesi boşa atmış gibi dengesiz hareketler meydana geliyordu. Sonra çeşitli sesler ve imajlar görüyordum. Bu durum beni her seferinde korkutuyordu. Bazen öleceğimi bile düşünüyordum.Bundan kurtulmak için psikiyatrik tedavileri bir müddet sürdürdüm. Ama olmadı. Bu durum benim hayatımın bir parçası haline geldi.Bu konuda bazı araştırmalar da yaptım. ancak kendimce şu kanaate vardım. Astral seyahat her ne ise yıllardır yaşadığım halde bana bir faydası olmadı. Bu seyahatler sayesinde bir bilgide edinemedim. Belki bu seyahatlerden döndüğümde kendimi daha dinç hissetmem bir fayda olabilir. Zaten bu nedenle insan vucudunda meydana gelen bu durumun bir resetlenme olabileceğini düşünüyorum.Sonuç olarak astral seyahatler esnasında suyun içinde bilinçli rüyalar görür gibi olursunuz. Bazen uçmaya bazende denizn içnde yüzmeye benziyor.Ben yinede derimki bilmediğiniz şeylerin peşine düşmeyin. Kimisinin kurtulmaya çalıştığı bir şeyi başkası denemek isteyebiliyor. Normal olmak en iyisidir.

Kürd meselesi

kraladek | 19 December 2010 20:14

Kürd meslesi!!! Türkiyede bir Kürd sorunundan ziyade Kürd meselesi vardır. Ancak; bu mesele bir aile meselesi olmaktan çıkarılıp bir düşmanlık sorunu haline getirilmekte ve/veya getirilmeye çalışılmaktadır. Bu durumun arkasında dahili ve harici ekonomik ve siyasi kaygılar taşıyan kurum , şahıs veya gruplar tarafından süni bir gündem olarak sürekli taze tutulmaya çalışılmaktadır. Basiret sahibi her Türkiye vatandaşı bu durumun aslında farkındadır. Nevarki Global entegrist politikalar o raddeye varmış ki bütün provokatif hareketler neredeyse her seferinde başarılı olmaktadır. Allah tan hükümetin hümanist tutumu ve olaylara sağduyulu yaklaşımı nedeniyle bu provakasyonlar sönüp gitmektedir. Dikkat edilecek olursa Kürd meselesini Kürd sorunu olarak algıladığımızda zaten bir çözümsüzlük içine girmiş oluyoruz. Bu nedenle kullandığımız kelimelere dikkat etmeliyiz. Türkiyede Kürt sorunu yoktur. Bu bir aile meselesidir ve aile içinde çözülecektır. Çünkü; asırlardır süren bu kardeşlik 1978 den buyana bazı hücümlara maruz kalmış olsada bu aile bağlarını koparamayacaktır. Çanakkale ruhu bu ulusun payidar kalmasının teminatı olup, bu ruh öldürülebilecek nitelikte değildir!Herkesten ricam içimizdeki, bu aile meselesine ulusal bir yaklaşım içinde olmaktır. Dahil ve harici düşmanlarımızın farkına varma zamanının geldiği kanaatindeyim.

Askerlik nasıl olmalı

kraladek | 19 December 2010 14:24

slm; son yıllarda tektip askerlik ile ilgili çok şeyler söylendi, yazıldı, çizildi. peki; sonuç olarak ne oldu. Tabiiki hiç bir şey. Aslında askerlik müessesemizde bir reforma ihtiyaç var. Ancak çözüm tek tip askerlik mi? Elbette hayır. Çünkü;Ülkemizin öncelikle jeopolitik konumu ve sürmekte olan terör olayları ülkemizde askerlik müessesi üzerinde etkili olmaktadır. Bu nedenle ülkemizde daha çok askere ihtiyaç duyulmaktadır. Nevarki profesyonel olmayan bu asker kardeşlerimizin icra etikleri askerlik aslında Türkiyenin ihtiyaç duyduğu çözümü sunmamaktadır. Şahsen askerliğn icrası konusunda benim görüşlerim şunlardan ibarettir:
1.Öncelikle ülkemizde jandarma kuvvetlerinin ivedilikle profesyonel askerlik hizmeti vermesi elzem olmuştur. Bir nevi polislik hizmeti olan Jandarma hizmetlerinin askerlik işne tamamen vakıf olan uzman jandarmalarca icra edilmesi çok doğru bir karar olurdu.
2. Jandarma kolluk kuvetlerinde subay sınıfına ihtiyac bulunmamaktadır. Bu nedenle jandarma dahi polis teşkilatlanması şeklinde olmalıdır. Gerçi jandarma yerine KIR POLİSİ kavramı kullanılmaya başnacağı yönünde gelişmeler bulunmaktadır. Ancak jandarmanın tsk dan bağımsız olarak subay sınıfı olmadan icra edilmesi daha mantıklı görünüyor.
3. Yine kara kuvetleri, deniz ve hava kuvetlerinde ise uzman askere ve ast subay sınıfına ihtiyaç yoktur. Bu görevler kesinlikle subay sınıfının icra etmesi gereken işlerdir. İşte yurttaşlarımızın da yapması gereken askerlik Bu kuvvetler bünyesinde 6 ayla sınırlı olmalıdır. Yani askerlik tek tip olmalıdır.
4. Askerliği jandarma kuvetleri dışına taşıyacak olussak bu seferde diğer kuvvetlerde hazır kıtaların bulundurulması icab eder işte ast subay sınıfı burada devreye girmelidir. Ayrıca bu sınıf komando teşkiletini dahi oluşturmalıdır. Yani ast subay sınıfı Türkiyenin hazır profesyonel ordusu olmalıdır.
sonuç; yukarıda arz edilenler dışına Türkiyede askeri ve uzay araştırmalarını yapan bir kuruma dahi ihtiyaç vardır.Saygılarımı sunarım.

askerlik

kraladek | 16 December 2010 14:17

Askere gitmek istemiyor musunuz?

Askere gitmeye korkuyor musunuz? İnanın ki Türkiyede askerlik kesinlikle anlatıldığı gibi zor değil. Ben kısa süre önce askerliğimi kısa dönem olarak yaptım. yaşım 33. Evliyim ve iki çocuğum var. Bu durumda bile askerlik gerçekten zor değil. Hatta diyebilirim ki orada gerçek dostluklar kurup döneceksiniz. Ne yatacağınız yer, ne yiyeceğiniz yemek, nede kötü komutanlar.

sayısal loto zengini olmak ister misiniz

kraladek | 16 December 2010 12:27

sayısal loto zengini olmak ister misiniz

Sayısal Loto’dan para kazanmak ister misiniz? Kim istemez ki. Diyorsanız okumayadevam edin. Son zamanlarda sayısal lotoyu incelemeye aldım. Şayet tutarlı bir istatistik oluşturabilirsem bu iş şans işi olmaktan çıkacaktı. peki; tutarlı bir istatistik mümkün oldu mu? Oldu tabii ki. Nasıl mı? son 10 yılın loto sonuçları üzerinde yaptığım istatistiki incelemeler sonucu her bir kolonda gelen sayı aralıklarının ortalamasını aldığımda ortalama 7 geldiğini gördüm. Ancak bu ortalama mantıklı istatistikleri mümkün kılmıyordu. Daha sonra ilk kolondaki sayının aynı sayı olmasına dikkat ettim. Örneğin son on yılda bir ile başlayan sonuçların daha çok olduğunu fark ettim. Peki; bir en çok hangi sayıları seviyordu? Bunu incelediğimde gerçektende bir sayısı bazı sayılarla daha sık geldiğini gördüm. Bundan sonra yaptığım şey ise son kolonu araştırmak oldu. Son kolonda da aynısayıların yinelendiğini görünce şaşkınlığım dahada artı. Gerçektende sayısal lotoda tutarlı sayılar üretmek mümkün. Bence sizde bütün sayısal sonuçları üzerinden bir istatistik yapın. Göreceksiniz ki bu güne kadar yaptığınız tahminler çok tutarsız imiş. Peki ben kazana bildim mi? Henüz hayır ama son bir aydır istatistiki bilgiler toplamaya başladım. Bu istatistikler sonucu 3-4 ve 5 tutturabiliyorum sanırım yakında zengin olacağım. 🙂 Herkese bol şans. (kral adek)

YÜZMASKESİ

kraladek | 04 December 2010 11:49

Çirkin insan yoktur; ancak bakımsız insan vardır. Yıllar önce yüzümün çok fazla yağlanması nedeniyle sıkıntı içindeydim. Cilt doktorlarına muracaatlarım pek faydalı olmuyordu. Bir sürü krem kullandım; ama nafile. Daha sonraları alternatif tıp ile ilgilenmeye başladım. kendi sıkıntılarıma derman ararken başka bilgilrede ulaşmış oldum. Aslında bunlar bir bilgi kirliliğine dönüşmüştü diyebilirim. bazen herhangi bir konuda yaptığım öenerilere insanlar gülüyorlardı.Derken yaşı 45 civarında bayan arkadaşlarımdan biri bana yüzünü çok yorgun hissettiğini söyledi, bende ona bir terkip önerdim. hafta sonu bunu uygulayan arkadaşımı pazartesi sabahı işyerinde görünce ben bile inanamadım. yüzü okadar ışıl ışıl oolmuştu ki onu görenler yüzüne ne yaptığını sormadan edemiyorlrdı. arkadaşım ise çok mutlu bir şekilde tebessüm ediyordu.Aslında ona önerdiğim terkip benim keşfettiğim bir şey değildi. Doğrusu şifalı terkipler ile ilgili okuduğum bir kaynakta rastlamıştım. Şimdi bunu size aktarmak istiyorum.Bu terkibi hazırlamak okadar zor bir şey değil. Terkip için kırmızı şarap ve yumurta yeterli. Önce yumurtanın sarısı ile akını ayırıyorsunuz. Sonra yumurtanın sarısı ile kırmızı şarabı yoğurt kıvamı oluşuncaya kadar karıştırıyorsunuz. Bu karışımı yüzünüze sürüp iki saat bekliyeceksiniz. Bu bekleme esnasında yüzünüz çok gerilecektir endişe etmeyin. Daha sonra kalan yumurta akını yüzünüze sürüp iki saat daha bekleyeceksiniz.(Sakın oha! demeyin, sabırlı olun.) Süre dolunca yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Bu arada fotoğraftaki kız kadar güzel olamayabilirsiniz. Ama yüzünüze ciddi bir bakım yapmış olacaksınız. Herşeyden once sağlık.