bildirgec.org

king15

11 yıl önce üye olmuş, 9 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

bildirgeçteki gibi tag arama motoru yapmak

king15 | 06 February 2009 16:45

bildirgeçte bulunan arama motoruna örneğin “flash” yazsak “arsiv.pilli.com/ara/flash” şeklinde çıkıyor ve çıkan sayfada sonuçlar gösteriliyor.Bunu nasıl yapabilirim ?

wordpress temanız elinizden kayıp gitmesin

king15 | 31 January 2009 22:28

localhost’ta wordpress temaları deniyordum.o sırada modemim 3 günlüğüne uzak diyarlara gittiği için internete bağlanamıyordum.temalardan “guzel pro magazine” adlı temayı denerken aşağıdaki resimdeki hata ile karşılaştım.

orda temanın içindeki functions.php dosyasının 4.satırında hata olduğunu söylüyordu.

bende hemen dosyayı açtım 4. satıra baktım yazan şey şuydu:

$_SESSION[‘latest’] = file_get_contents(‘http://customthemedesign.com/guzelpro.inc.php’);

temanın hatalı görüntüsü
temanın hatalı görüntüsü

anladığım kadarıyla internete bağlı olmadığım için temanın çalışması için gerekli olan bir dosyanın çekilememesi nedeniyle temayı çalıştıramıyordum.

windows kullananlar için dosyaların uzantılarını değiştirmek

king15 | 30 January 2009 15:59

merhaba arkadaşlar bu yazımda dosyaların uzantılarını nasıl değiştirebileceğinizi anlatacağım.uzun süredir bilgisayar kullanmama rağmen bu olayı daha yeni öğrenmem bu olayı bilmeyen daha başka kişilerin olabileceğini düşündürdü ve beni bu yazıyı yazmaya teşvik etti.
şimdi konuya geliyorum:

örneğin txt uzantılı “örnek” adındaki dosyayı ele alalım.bu dosyayı php uzantılı yapacağız.
(not:benim bilgisayarımda php kurulu ama sizin bilgisayarınızda kurulu olmayabilir.dolayısı ile php uzantısı dosya türleri bölümünde bulunmayabilir.ancak önemli olan işlemi anlamak.değiştireceğiniz uzantının yerine yazacağınız uzantıyı kendiniz belirleyebilirsiniz.)
bunu yapmak için öncelikle “bilgisayarım” ı açıyoruz (bu sadece bir örnek herhangi bir klasör de açabilirsiniz.)

Mp3 destekleyen telefonlarınızda mp3 formatında zil sesi yapın !

king15 | 27 January 2009 13:45

Eğer mp3’ü ve mp3’ten zil sesi yapma özelliğini destekleyen bir telefonunuz varsa beğendiğiniz bir şarkının tamamı yerine sadece nakaratını veya beğendiğiniz herhangi bir bölümünü zil sesi yapabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan program ImToo Video Converter’dir. Programın adının “video” kelimesini içerdiğine bakmayın mp3 formatına çevirmeyi, kesmeyi destekliyor. Bu programın istediğiniz özellikteki sürümünü burdan indirebilirsiniz. İşlemi nasıl yapacağınızı anlatmaya başlıyorum. Öncelikle programı kuruyoruz. Daha sonra masaüstümüze gelen

ikonuna tıklıyoruz.

gelen bölümde programa kayıt olmak için “register” butonu var. eğer programı satın almadıysanız “next” butonuna tıklayıp bir sonraki sayfaya geçebilirsiniz.

Goinger, sitenizdeki linklere reklam verin.

king15 | 26 January 2009 18:25

Bu hizmetle sitelerinizdeki linklerin başına gösterim başına ücret ödeyen reklamlar ekleyebilirsiniz.işte örnek: google.com
Bunun gibi bir reklamı sitenize ekliyorsunuz.Gösterim başına size kaç para ödeneceğini belirliyorsunuz.Teklifiniz kabul edilirse gelir elde etmeye başlıyorsunuz.ay sonunda paranız banka hesabınıza yatıyor. işte site: goinger.com

Studio Hybrid Masaüstü Bilgisayarlar

king15 | 26 August 2008 13:38

Dell’den ufacık, tefecik ve şık bir masaüstü blgisayar.Bu masaüstü bilgisayar bir reciver boyutunda.

Diğer masaüstü bilgisayarlara göre daha az güç kullanıyor.Wi-Fi var.E daha ne olsun.Ama bana yeterli olmadı diyorsanız burdan bakabilirsiniz.

dell delirdi

king15 | 18 August 2008 16:35

hepimizin bildiği gibi çoğu laptopun pil ömrü 2-9 saat arasındadır.dışarıda fazla kullanılamaz.ancak Dell bunu aştığını söylüyor.

latitude E6400 adlı modeli test ettiklerinde 19 saat dayandığını görmüşler.

peki fiyatı ne kadar.14.1 inç’lik latitude E6400’nın fiyatı 1783$ başlıyormuş.ama tabi bunun bütçesi düşük olanlar için ekranı küçük olarak tasarlanmışlarıda var.e tabi şarjıda daha az.

ayrıntılı bilgi:http://www1.euro.dell.com/content/topics/topic.aspx/global/products/landing/tr/emea/latitude?c=tr&l=tr&s=gen&ref=homepg