bildirgec.org

KIFO

8 yıl önce üye olmuş, 32 yazı yazmış. 6 yorum yazmış.

GTA 4 Nasıl Kurulur?

KIFO | 16 December 2008 16:37

GTA IV PC çıktı çıkmasına ama oyuncuların sorunları her geçen gün dahada artıyor. Örnek verecek olursak; gamepad sorunları, grafik sorunları, menü sorunları, oyundan atma hataları ve kurulum sorunları. Özellikle oyunun kurulum kısmı gerçekten kafa karıştırıcı. Kopya koruma sistemi koyacağız diye orjinal DVD sahipleri bile oyunu kuramaz oldu. Bu problemin başlıca sebebi; Rockstar social games adındaki programla birlikte, Windows Live Game‘e kayıt olma zorunluluğu ve bunun yanında bu servisleri güncelleme şartı. Son olarak GTA IV güncellemeside bu kategoriye eklenince oyunu alanlar ne yapacaklarını şaşırdılar. Birçok kişinin oyunu geri iade ettiği gelen bilgiler arasında.

gta 4 logo
gta 4 logo

Bu ve buna benzer problemlerden yola çıkarak “Ahmet Ekşioğlu” adlı arkadaş “Adobe Captivate” yazılımını kullanarak çok güzel bir flash kurulum animasyonu hazırlamış. Animasyonda GTA IV’ün baştan sona kurulumu ve güncelleştirmelerinin nasıl yapılacağı çok iyi bir şekilde anlatılmış. Buyrun GTA IV PC Kurulum Videosu.

GTA IV Official Patch Çıktı

KIFO | 14 December 2008 13:17

2008 yılının en çok beklenen ve PC oyuncularının büyük bir bölümünü hüsrana uğratan GTA IV PC versiyonunun ilk resmi yaması yayımlandı. Yamayla beraber;

 • Menü sorunları,
 • Gamepad ve joyistik kontrolleri,
 • Oyundan atma problemleri,
 • Görüntü hataları,
 • Oyuncu kontrol problemleri,
 • Multiplayer modundaki hatalar düzeltiliyor.
  gta iv logo
  gta iv logo

  Yamayı indirmek için buraya, yamayla ilgili teknik sorunlar ve kurulum rehberi için buraya tıklayınız.

Race Driver GRID Yamaları

KIFO | 04 August 2008 20:41

Çoğu yarış severlerin yeni gözdesi olan race driver grid, özellikle simulasyon arcade karışımı olması ve gerçekçi grafikleriyle herkesin beğenisini kazandı. Oyunun tabiki eksi yönleride var. Örneğin diğer yarışçıların hepsinin grup halinde yarışı sürdürmeleri ve en arkada başlamanın insana işkenceye dönüşmesi, ayrıca itici bir “race over kid” sesi, yine kötü ve hantal bir menü müziği, diğer yer alan faktörler arasında. Ama bunların hepsine rağmen insanı koltuğa yapıştıran bir oyun.

race driver grid
race driver grid

Oyunun bu güzelliklerinin yanı sıra oyunun türkiye’de herhangibir fun sitesi mevcut değil, bu yüzden grid severler yama ve bilgi bulmakta zorlanıyor. Bu yazı’da grid ile ilgili bilgiler ve yamalara ulaşılabilmesi için hazırlanmıştır.

Youtube Yeni Player Yayında

KIFO | 05 May 2008 19:10

Hemen hemen hergün kullanmakta olduğumuz Youtube bir dizi güncelleştirme yapmış bulunmakta. Yapılan güncelleştirmelerin sebepleri birden fazla. Gerek diğer video paylaşım sitelerinin çok daha kaliteli videolar sunması, gerek görsellik açısından iyi olmaları bu etmenlerin başında geliyor.

Yeni Player'ı etkinleştirme
Yeni Player’ı etkinleştirme

Yeni player’ı yukarıda görülen linke tıklayarak etkinleştirebiliyoruz. Yeni player ile birlikte artık daha ince bir doldurma çubuğuna sahip oluyoruz. Öte yandan orjinal boyutta izleme olanağı sunan küçültme ikonunun kalktığını görüyoruz. Bu da bize “acaba youtube artık tam boyutta video yayınımı yapacak” diye düşünmemize sebep oluyor.

Eski Player'a geri dönüş
Eski Player’a geri dönüş

Tabii eğer istersek tekrar eski player’a geri dönebiliyoruz.

Firefox Parola Yöneticisi

KIFO | 21 March 2008 11:18

Firefox kullanırken herhangibir siteye girip kullanıcı adı ve şifre yazdığımızda “Hatırla” “Bu Sayfada Asla” vs. gibi 3 seçenek çıkıyor. Bunların bir daha çıkmaması ve devamlı “hatırla” seçeneğini otomatik görmesini nasıl ayarlayabiliriz?

Gezegen Oranları

KIFO | 22 December 2007 21:12

Dünyamız ve diğer gezegenlerin ne kadar mükemmel bir oranı olduğunu sergileyen çok güzel bir video.

VV Cephei
VV Cephei

windows live messenger 9

KIFO | 02 December 2007 16:50

Sınırlı sayıdaki testerlara kullanım hakkı tanınan windows live messenger 9 sürümünün getirdiklerini kısaca özetleyelim:

 1. Birden fazla PC’de oturum açabilme özelliği
 2. Kişisel ses tonu ile listenizdeki kişilere size ait ses ile çevrimiçi olduğunuzun bildirimi
 3. Spam özelliği ile reklam yayan kullanıcılar kara listeye ekleyebilme ve genel ağı bilgilendirme
 4. Animasyonlu ve gif formatındaki avatarlar kullanılabilme
 5. wlcomm.exe sayesinde güncel kullanıcı bilgileri ve hızlı wlm açılışı
windows live messenger 9
windows live messenger 9

Şu anlık edinilen tecrübeler bunlar. Final sürümü çıkınca bütün olarak stabil bir wlm kullanabilmek dileğiyle.

Facebook ‘ta Mini-Feed ‘i kaldırmak?

KIFO | 26 November 2007 10:24

Facebookta millet sizin profilinize baktığında mini-feed diye bir geçmişinizin tablosu çıkıyor ya en tepede. İşte onu nasıl yokedebiliriz? Çok çirkin ve gereksiz.