bildirgec.org

jubujup

11 yıl önce üye olmuş, 12 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

32 Bit .Net uygulamalarını 64 Bit’te çalıştırmak

jubujup | 30 April 2011 14:57

64 bit bilgisayarınızda 32 bit .Net uygulamalarını çalıştırmak istiyorsunuz fakat sürekli sorun çıkarıyor, acil bir işiniz olduğu zaman 32 bit makine arıyorsunuz.

Çözüm işte burada;

(Windows 7 64 Bit baz alınmıştır)

1- Komut İstemi’ni yönetici olarak çalıştırıyoruz.

2- Komut İstemi’ne aşağıdaki kodu yazıp enter’lıyoruz:

C:WINDOWSMicrosoft.NETFramework64v2.0.50727Ldr64.exe SetWow

Bu noktadan sonra sadece .Net 32 bit CLR kullanan uygulamaları çalıştırabilirsiniz.

Tüm bu işlemleri geri alıp her şeyi ilk haline getirmek için ise;

iphone 4g nisan’da

jubujup | 14 January 2010 19:50

mirror‘da çıkan habere göre şu anlık iphone 4g olarak adlandırdığımız yeni nesil iphone için ilk kez yetkili bir ağızdan açıklama geldi

bu açıklamaya göre kesinleşen özellikler:
oled ekran
iyileştirilmiş kamera
görüntülü konuşma için ikinci kamera

nexus one‘ın çıkışından sonra eklenmesi muhtemel özelliklerin arasındaysa değiştirilebilir batarya ile çift çekirdekli işlemci bulunuyor.

çevirin, şarj olsun!

jubujup | 12 January 2010 20:55

Halen geliştirilme aşamasında olan bu bataryayı birkaç kez döndürürsek 1 mesajlık veya acil aramalık, 130 kez döndürürsek 2 dakikalık konuşma için güç üretmiş oluyoruz. Tasarımı Song Teaho ve Hyejin Lee‘ye ait olan bu batarya hakkında daha fazla bilgi için:

1

2

apple’dan opera’ya red.

jubujup | 27 November 2008 20:04

ben de dahil olmak üzere çoğu kişinin merakla beklediği iphone/ipod touch uyumlu opera mini‘yi apple app store a koymayı reddetmiş. gerekçesi ise safari ye ciddi bir rakip olacağı korkusu. haksız da sayılmazlar..

opera mini
opera mini

iphone 3g pay as you go

jubujup | 17 June 2008 17:01

malumunuz iphone 3g yi ülke sınırlarımız içinde görmek için günler sayıyoruz. bu günleri sayarken de kafamızda türlü türlü senaryolar üretiyoruz vodafone hakkında. vodafone burada sessizliğini koruya dursun italya daki satış politikasını açıklamış. buna göre iphone 3g italya da 2 şekilde satılacak. biri bildiğimiz sözleşmeli (ki bu fiyatlar henüz açıklanmamış) bir diğeri de pay as you go, yani bizim her zamanki parayı bastırayım alayım tarzı. bu fiyatlar da 8gb lık model için €499, 16 gb lık model için ise €569. türk parasıyla 960 ve 1100 ytl. yakın zamanda ingiliz gsm şirketi O2 de pay as you go ile iphone 3g satacağını açıkladı. bakalım vodafone’un türkiye politikası ne olacak?

iphone 2 ne zaman geliyor?

jubujup | 08 April 2008 14:24

burada, burada ve şurada iphone 2 ile ilgili bir kaç haber bulunuyor. bunların ortak noktaları yeni iphone‘un 3g ve mms destekli olması. bazı sitelere göre ekstra gps destekli olması bekleniyor. en geç eylül 2008 gibi çıkması beklenen iphone 2 için apple‘ın yaptığı resmi bir açıklama henüz yok.

iphone 2
iphone 2

promosyonkap: gerçekten bedava

jubujup | 25 March 2008 23:51

promosyonkap henüz dumanı üstünde bir site ve yaratıcı bir fikir. site herhangi bir sponsorun (alışveriş sitesi vb.) ürününü tanıtmak karşılığında, ziyaretçilerine çekilişle o üründen bir adet hediye ediyor. çekilişe katılmak için sadece 2 dakikada bir doğrulama kodunu doldurmak yetiyor ve süre bitimine kadar istenildiği kadar katılabiliniyor. henüz çok basit bir tasarım ve kısıtlı hediye olanağı var fakat desteklenirse ürün veya web sitesi tanıtımları için iyi bir yol olabilir. henüz sitede herhangi bir reklam göremediğim için site sahiplerinin ne çıkarı olduğunu kavramış değilim :))

iPhone vs n95

jubujup | 11 July 2007 15:11

Nokia, “Geleceğin Gerçek Telefonu Burada – N95” adlı reklamında iPhone’a atıfta bulunarak n95’in iPhone’dan üstün yönlerini belirtmiş.

* 5 megapixel otofokuslu kamera* 30 frame/saniye li video kayıt* GPS* kablosuz stereo kulaklık* değiştirilebilir batarya* anlık ileti desteği* video konuşmalar için 2. kamera* mms desteği* fm radyo* tek tuşla arama özelliği* VOIP arama desteği* değişik aygıtlarda video izleme desteği* ajax uygulamaları desteği

Anlaşılan Nokia, iPhone çılgınlığının altında kalacak gibi gözükmüyor.

getmooh – escape from a date, escape people

jubujup | 21 June 2007 15:58

getmooh.com üyelikle çalışan bir servis. servisin içeriğine gelirsek istediğiniz cep telefonu numarasına istediğiniz bir tarihte ve saatte hazır ses kayıtları gönderebiliyorsunuz. bulunmak istemediğiniz bir ortamdayken cep telefonunuz çalıyor ve patron acil olarak gelmenizi istiyor:) veya arkadaşlarınızı hızlı konuşup siparişi onaylayan ve pizzanızın 5 dakika içinde kapınızda olacağını söyleyip telefonu kapatan pizzacı çocukla kekliyebiliyorsunuz:)

hostel part II

jubujup | 17 June 2007 10:56

İlk filmi çok ses ve kan getiren Hostel‘ın ikinci filmi de yurtdışında vizyona girdi. Amerika’da ilk hafta 8 milyon dolarlık hasılat yapan filmin ülkemize ne zaman geleceği merak konusu olurken isteyenler fragmanını buradan izleyebilir. Filmde bu sefer yurtdışında şirin maceralar yaşan 3 kız. Ayrıca filmde Quentin Tarantino‘nun da parmağı olduğunu unutmayalım.